Proč se klidně může stát, že Conor dostane titulovou šanci?

Conor McGregor
Conor McGregor si z posledního souboje odnesl hodně ošklivé zranění nohy, které se mu však postupně podařilo překonat a nyní už vyhlíží návrat do oktagonu. Spekulovalo se hned o několika možných soubojích, ale sám Ir by nejradši bojoval s Charlesem Oliveirou o titul šampiona lehké váhy. To se na první pohled zdá jako nesmysl. Conor to má totiž z posledních 3 soubojů 1-2 a navíc mu v žebříčku lehké váhy patří až 9 místo. Před ním je tak celá řada borců, kteří si titulovou šanci zaslouží mnohem více. Historie však ukazuje, že vedení organizace nemá až takový problém dělat zvláštní titulové bitvy, když je jistota, že půjde o zajímavý zápas a atraktivní podívanou. Níže najdete hned několik příkladů.
Venom jde o titul! Zdolá neporazitelného?

Není to tak dávno, co jsme dostali titulový duel Petr Yan vs José Aldo. Bývalý šampion pérové váhy přitom do titulové bitvy vstupoval z 6. místa žebříčku, když měl na kontě 2 prohry v řadě, i když samozřejmě můžeme mluvit o tom, že prohra s Moraesem byla hodně těsná a Aldo měl spíše vyhrát.

Aldo však není jediný, kdo dostal šanci i díky tomu, že šlo o legendu. Podobně na tom byl Dominick Cruz. Ten sice nebojoval zhruba 3 a půl roku a dokonce ani nebyl v žebříčku, ale i přesto se utkal se šampionem Henrym Cejudem, který jej porazil a poté překvapivě ukončil kariéru.
A pokračujeme. Duel Nurmagomedov vs Iaquinta byl také hodně zvláštní, protože Al byl dokonce tou dobou na 11. místě, ale je třeba přihlédnout ke speciálním okolnostem. Původně měl být totiž Khabibovým soupeřem Tony Ferguson, kterého následně zastoupil Max Holloway. Ani ten se však do zápasu nedostal a tak se doslova pár hodin před akcí hledala náhrada.

Určitě si také vzpomínáte na titulový duel Bisping vs Henderson, do kterého Dan nastupoval ze 13. místa žebříčku, protože to v daný moment zkrátka dávalo smysl.

Statut legendy v podstatě využil i GSP, který po 4 letech bez zápasu nastupoval ve střední váze, ve které nikdy předtím nepůsobil, a i tak měl možnost s Bispingem zabojovat o titul.
Neznamená to, že si Conor titulový duel zaslouží, ale příklady jen dokazují, že UFC mnohdy nemá problém podobné duely uspořádat pokud ví, že půjde o hodně zajímavou podívanou. Je tak klidně možné, obzvlášť, když to šampion sám chce, že se někdy v polovině roku dočkáme souboje Oliveira vs McGregor, ve které bude mít bývalý dvojnásobný šampion další šanci získat titul.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *