Proč o Procházkův titul nebojuje Teixeira, ale Blachowicz s Ankalaevem?

Glover Teixeira Blachowicz Ankalaev

Stejně jako se zisk titulu zdál jako neuvěřitelný sen, působí poslední zprávy jako noční můra, které se chce jen těžko věřit. Bohužel je to však pravda. Jiří Procházka je opravdu vážně zraněný, takže ho čeká operace a delší rekonvalescence, v návaznosti na což se Jiří z respektu k ostatním borcům vzdal titulu šampiona polo-těžké váhy. Samozřejmě se čekalo, že o něj tedy bude bojovat původní vyzyvatel Glover Teixeira s někým z dvojice Blachowicz/Ankalaev, ale nakonec je všechno jinak a brazilský veterán je úplně ze hry.

Prezident White reaguje na Procházkovo “nejhorší zranění ramene v historii UFC”

“Nabídli jsme Gloverovi zápas proti Ankalaevovi. Z nějakého důvodu však zápas nechtěl, takže jsme museli jít dál. Když už nemůžeme dostat odvetu Procházka vs Teixeira 2, tak je duel Blachowicz vs Ankalaev nejlepší možnost, protože na jedné straně je Ankalaev s nejdelší sérií výher v historii divize a na straně druhé bývalý šampion Blachowicz. Vlastně máme štěstí v neštěstí. Všechno nám to zapadlo do sebe, jak se to často stává. Ale i to je skvělý zápas a teď se hraje o titul,” vysvětlil Dna White, jak vedení postupovalo.

K celé věci se následně vyjádřil i Ariel Helwani, který celý příběh hezky doplnil. Podle jeho informací se Glover pochopitelně snažil získat odvetu s Blachowiczem, která by dávala smysl hned z několika důvodů, ale vedení tento souboj prý nechtělo a nabízelo jedině Ankalaeva. Toho Glover odmítl s tím, že se jedná o stylově naprosto odlišného soupeře, takže navrhl, že by se s ním mohl utkat v lednu v Brazílii. To však vedení rovněž zavrhlo s tím, že na prosinec potřebuje titulový zápas. Teixeirovi tedy nezbylo nic jiného než uhnout z cesty a uvolnit tak místo pro Blachowicze a Ankalaeva, kteří se utkají o právoplatný titul s tím, že Glover by mohl být další vyzyvatel.

Bohužel se tedy znovu ukazuje, jak nevyzpytatelné MMA je. Blachowicz se dlouho hlásil o titulovou šanci, aby jí nakonec shodou náhod a událostí přeci jen dostal, tak uvidíme, zda šanci využije, protože má před sebou obrovskou výzvu.
   

Jiří Procházka a jeho odhodlané vyjádření

“S velkým zklamáním musím oznámit, že na UFC 282 nebudu obhajovat svůj pás. Při dokončování přípravy na obhajobu titulového pásu v polo-těžké divizi UFC jsem se na tréninku v Las Vegas zranil. Poranil jsem si rameno a je nezbytná operace, která mě odstaví minimálně na 6 měsíců. S vědomím této informace, jsem se rozhodl, po konzultaci s vedením UFC, že z důvodu tohoto časového omezení, nebudu brzdit polo-těžkou divizi a titul aktuálně uvolním.

Pro titul šampiona UFC si půjdu hned jak mi doktoři dají zelenou do zápasu. Půjdu si pro ten pás a získám ho, nehledě na to, kdo ho bude aktuálně držet. Vždy bylo pro mě to nejdůležitější, ukazovat ty nejlepší výkony a porovnávat sám sebe s těmi nejlepšími. Nechť se teď ten nejlepší ukáže, kdo tam je. Do půl roku jsem zpátky a ten titul si vezmu, ať už ho bude držet kdokoliv. Omlouvám se svým fanouškům, přátelům, rodině, kteří si koupili vstupenky a plánovali cestu do Las Vegas, aby mě podpořili, moc to pro mě znamená. Chci se omluvit i Gloverovi. Vítězství!” vzkázal Jiří Procházka na svém IG profilu.
  

 

UFC 282: Oficiální Startovka 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Prelims

Ovince Saint Preux vs. Philipe Lins

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *