Proč nedopadla bitva Vémola vs polská legenda a je ještě stále naděje?

Vémola

Ještě před potvrzením souboje Vémola vs Matavao, který uvidíme v polovině dubna na turnaji OKTAGON 41 v Liberci, Terminátor zmiňoval, že je ve hře i polská legenda Materla. Duel Vémola vs Materla by byl samozřejmě hodně zajímavou bitvou, kterou však zatím neuvidíme. Proč na souboj zatím nedojde a je šance do budoucna?

GOAT Jon Jones popisuje dvěma slovy speciálního Jiřího Procházku

„Myslím si, že tohle je spíš otázka na vedení OKTAGONu. Myslím si, že to ještě určitě není uzavřená záležitost. S Ondrou a Palem jsme se bavili o tom, že Materla o tohle projevil zájem. Byl by to veliký zápas. Materla je je z nejlepších polských zápasníků ve střední váze. Polsko vs Česko? Proč ne! Do budoucna si myslím, že o tom ještě budeme jednat,“ reagoval Karlos Vémola na tiskové konferenci OKTAGON Time na dotaz od MMA Shorties, proč zatím souboj nedopadl.

„Byla tady nabídka,“ doplnil promotér Novotný. „Přišla však na poslední chvíli. My už jsme před tím byli s Karlosem domluvení na tom, že to bude Matavao. Pak se do toho zapojil Materla, ale bylo to spíš takové nadhození. Nakonec k tomu nedošlo, ale máme o tom rozhovor, že by to mohlo být zajímavé v Praze, v Německu a nebo někde jinde, protože je to velký evropský zápas.“

Zdá se tedy, že o souboj projevil zájem přímo Materla, potažmo jeho management. Aktuálně to sice nevyšlo, ale jednání evidentně dál běží, takže bychom se mohli dočkat v budoucnu. Promotér Novotný navíc potvrdil, že je klidně možné, že Materlu uvidíme v OKTAGONu i s jiným soupeřem, protože Terminátor má přeci jen hodně nabitý program.

  

Vémola by měl na velkolepé KSW akci zájem o souboj s další legendou

„Bude to rozhodně velká akce. KSW by se v souvislosti s mou případnou účastí muselo domluvit s OKTAGONem, protože jsem OKTAGON šampion. OKTAGON je místo, kde bojuji. Rád bych si však dal nějaký zápas, který by se zapsal do dějin. Materla je samozřejmě velké jméno, ale když říkám, že bych chtěl velký zápas, tak myslím sakra velký. Rád bych si to rozdal s obrem Pudzianowskim. To je opravdu velké jméno.

Materla je samozřejmě známý, ale myslím si, že duel Vémola vs Pudzianowski by byl správný David vs Goliáš souboj. Pokud bych si tedy mohl vybrat jednoho soupeře, tak by o byl právě Pudzianowski. Tohle všechno však samozřejmě záleží na tom, jak by se KSW případně domluvilo s OKTAGONem. Tam jsem totiž upsaný. Starají se tam o mě dobře a aktuálně mám před sebou titulovou bitvu. Brzy budu dvojnásobný šampion, tak uvidíme. Člověk nikdy neví…

  

Teď mám před sebou Kincla, kterému se rozhodně nijak nevyhýbám. Bohužel jsem se zranil, ale to se v tomto sportu stává. Jsem šampion polo-těžké váhy a on dobře ví, že má můj titul. Nikdy jsem titul neprohrál. Přišel jsem o něj kvůli zranění a smolnému nesplnění váhy. On se ho pak chopil, ale už jsem ho jednou porazil a porazím ho znovu. V květnu to přijde a pak uvidíme. Třeba v červnu budu v KSW. To však záleží na vedeních obou organizací,“ rozpovídal se Vémola právě na KSW akci pro polský server InTheCagePL, že by měl zájem o souboj s Pudzianowskim.

Duel by to byl jistě zajímavý, ale je spíše nepravděpodobné, že by OKTAGON Vémolu na takový zápas zapůjčil, protože má s Terminátorem vlastní plány a podobným soubojem by se jen riskovalo, že se naruší, což vedení jistě nebude riskovat. 

 

KSW naváže na svou rekordní akci, která přepisovala dějiny MMA

Dne 27. května 2017 měli fanoušci na PGE Národním stadionu možnost sledovat největší událost v historii evropského MMA. Zároveň druhou největší událost ve světové historii MMA. Během zápasu KSW 39: Colosseum se na stadionu sešlo  57,776 diváků (například UFC mělo největší návštěvu na turnaji UFC 243: Whittaker vs Adesanya, kde bylo 57 127 fanoušků)! Galavečer byl vysílán ve 42 zemích na 4 kontinentech. Na akci se akreditovalo téměř 200 novinářů z Polska i zahraničí. Přímý přenos na webu KSWTV.com sledovali zástupci až 81 národností. Fanoušci měli možnost vidět 11 vzrušujících zápasů, včetně pěti titulových! Do kulaté klece vstoupily největší hvězdy KSW, jako jsou Mamed Khalidov, Mariusz Pudzianowski, Borys Mankowski, Marcin Różalski, Mateusz Gamrot, Łukasz Jurkowski nebo Damian Janikowski.

3. června budou mít fanoušci opět možnost navštívit tuto nevšední událost, která bude naplněna největšími jmény organizace KSW. Fanoušci se opět mohou těšit také zajímavou podívanou podkreslenou skvělou hudbou a vizuálními efekty. Kromě hvězd KSW je právě s tímto galavečer spojováván bývalý legendární zápasník UFC Alistair Overeem.

Zápasník Arkadiusz Wrzosek, který se představí na turnaji v Liberci a je velmi dobrým kamarádem Alistaira, už na začátku týdne prozradil, že na startovce galavečera KSW na Národním stadionu bude „nejspíš místo“ i pro Overeema: „Myslím, že můžeme otevřeně říci, že pokud se tento galavečer uskuteční na Národním stadionu, jsem téměř přesvědčen, že Alistair tam bude zápasit. Není jednoduché podepsat takového bojovníka. Myslím si, že se s KSW budou dlouho domlouvat, ale nakonec se dohodnou, protože vím, že to chtějí obě strany. Alistair je velmi fascinován tím, co se dříve dělo na Národním stadionu, a rád by tam nyní zápasil.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *