Proč je dobré se umět bránit? Choketopus rozbor brutálního útoku na ulici

Choketopus
 

Bojové sporty jsou samozřejmě většinovou společností vnímány různě, ale obecně platí, že díky nim člověk získá základní pokoru a disciplínu a hlavně se naučí bránit pro případ, že by se bránit musel. Bohužel se však samozřejmě najdou i ti, kteří své zkušenosti a znalosti použijí k tomu, aby zaútočili na ostatní, kteří na podobné výpady nemají odpověď. Příkladem může být brutální napadení dvou mladíků, které bylo rozebráno na kanále Choketopus.
Pirát Krištofič reaguje na Petráškovu famózní formu

Video bohužel nejde vložit přímo do článku, takže TADY přikládáme link. Předem upozorňujeme, že to je opravdu brutální smutná podívaná. Kamera totiž zachytila dohru konfliktu z baru, kdy došlo k chladnokrevnému napadení dvou mladíků, kteří byli proti evidentně trénovanému agresorovi naprosto bezbranní.

Tvůrce rozboru celé video postupně prochází a upozorňuje na momenty, kdy se mohli mladíci zachovat jinak a lépe. V první řadě se samozřejmě nabízel útěk. Když už však došlo k útoku, tak měla přijít na řadu aktivní obrana, na kterou se však ani jedna z obětí nezmohla.

Jeden z mladíků se přitom celou vypjatou situaci snažil slovně uklidnit, ale nakonec si stejně jako kolega vysloužil několik ran a kopanců.
 

Samozřejmě je otázkou, jak by konflikt dopadl, kdyby se mladíci aktivně bránili a vyrukovali s vlastním útokem, možná ještě mnohem hůře, ale trénink bojových sportů není jen o útoku, ale i obraně. Pokud by chlapci absolvovali několik hodin na tréninku, tak by možná lépe věděli, jak “číst” krizovou situaci a jak se případně bránit tak, aby došlo k co možná nejmenší újmě.

Video rozhodně stojí za zamyšlení a pro některé nerozhodné jedince, kteří uvažovali o tom, že nějaký bojový sport zkusí, možná bude skvělou motivací k tomu, aby se konečně odhodlali.


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *