Proč byl Kron Gracie čtyři roky mimo hru a co by změnil v dnešním MMA?

GRACIE, DIAZ
V životě Krona Gracieho se toho za posledních 1300 dní hodně změnilo – přesně tak dlouho trvá jeho pauza od posledního zápasu, ve kterém padl s veteránem Cubem Swansonem. Nyní se téměř po čtyřech letech vrací do akce a na galavečeru UFC 288 se utká s nebezpečným Charlesem Jourdainem.
Ani druhá premiéra nevyšla! Soldić tvrdě padl! UFC veteráni naopak bodovali

Kron Gracie, syn Ricksona Gracieho, tento týden v epizodě podcastu Trocação Franca řekl, že nikdy neměl v úmyslu dát si téměř čtyřletou pauzu, ale pandemie COVID-19 uzavřela zemi a stěhování z Kalifornie do Montany si vyžádalo delší čas. K tomu otevíral vlastní gym a řešil další starosti. 

„Není to něco, co jsem si vybral, ale takový je život,“ řekl Gracie. „Tentokrát jsem se musel naučit žít v horách. Chvíli mi to trvalo, než jsem se naučil žít v horách, v chladném počasí. Je to úplně jiné a chce to čas. Gym se musel rozjet a lidé kolem mě museli být v pozici, aby mi mohli pomoci. Udělal jsem, co jsem musel, a teď jsem opět připraven zápasit.“ 
Gracie nemá rád komunikaci s médii jako takovou a cítí, že je to v tuto chvíli zbytečné, protože na všechny otázky už údajně odpověděl. 

„Nemám toho moc co říct,“ řekl Gracie. „Už od dětství chce každý vědět o mém životě. Na každé soutěži, které se zúčastním, se lidé zajímají o to, co dělám, takže mám pocit, že jsem pro sport udělal už hodně, když mluvím o tom, co dělám. Přijde čas, kdy už nebudu mít co říct. Kolikrát mám mluvit o svém tréninku a o tom, co dělám? Je to pořád to samé, víte? Nic se nezměnilo. Závodně zápasím už od dětství. Všichni se mě už ptali, jaké to je být Ricksonovým synem, všichni se mě už ptali, jaké to je být z rodiny Gracie. Už jsem na to odpovídal mnohokrát, takže nevím, co bych měl ještě říct, aby se něco změnilo. Je čas bojovat a na tom záleží. Lidé mě chtějí vidět bojovat, takže si šetřím energii na zápasy.“

Čtyřiatřicetiletý bojovník, zlatý medailista z ADCC a několikanásobný šampion v jiu-jitsu, řekl, že Charles Jourdain byl „zřejmě nejlepší bojovník, kterého mu UFC nabízela“ pro nový začátek v organizaci UFC. 
„Nechtěl jsem čekat příliš dlouho, chtěl jsem prostě vzít nějaký souboj a vrátit se do zápasnického života,“ řekl Gracie. „Bez ohledu na to, jak dlouho jsem byl mimo, jsem musel vzít okamžitě zápas, aby se stroj opět rozběhl.“

Co by změnil v dnešním MMA?

UFC v posledních letech přidala k některým netitulovým zápasům dvě kola navíc. Na otázku, zda by chtěl pro svůj zápas s Jourdainem 10 minut navíc, Gracie nabídl zajímavou odpověď. 

„To, co MMA opravdu potřebuje, jsou místo více kol patnáctiminutová nebo pětadvacetiminutová kola,“ řekl Gracie. „Myslím, že to je něco, co by změnilo výsledek a přineslo více finišů v postoji i na zemi, protože když máte kola, máte přestávku a čas na přemýšlení, trenér vám přinese vodu, poradí vám a to změní zápas. Už to není souboj mezi vámi a tím chlapem. Vím, že je těžké vést zápas bez časového limitu, ale myslím si, že by neměla být žádná kola. Měl by to být patnáctiminutový zápas nebo pětadvacetiminutový zápas. Myslím, že by to změnilo sport k lepšímu. S těmito pravidly byste měli více šancí bojovat a vyhrát,“ dodal Kron Gracie. 

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *