Problém pro “šílenost” Clash of the Stars?! Grznár dostal od IAF stopku

Filip Grznár Clash of the Stars
 

Už tuto sobotu nás na pražské Královce čeká turnaj Clash of the Stars 2, na kterém by se měl představit i Filip Grznár. Ten však minulou sobotu bojoval v hlavním zápase turnaje IAF 5, kde byl ve druhém kole tvrdě ukončen. Ze souboje si navíc odnesl zranění oka, takže se čekalo, že duel na Královce zruší. To se však nestalo a Filip ujistil, že navzdory ukončení a zranění nastoupí. Co na to organizace IAF?
Procházka reaguje na Toušovu předpověď o možném brzkém konci

“Omlouvám se všem, kteří na mě sázeli a kteří mi věřili. Bohužel se mi ozvalo staré zranění. Mám prasklou rohovku, ale do příštího zápasu budu připravený. To je za týden. Tohle je otázka tak tří dnů. Nepříjemná věc, už mi na to jeden zápas skončil. Nicméně, jede se dál. Jede se dál! A kdyby se chtěl někdo ptát, jak mi je, tak mi je dobře. Osss,” vzkázal Filip Grznár po zápase na svém IG profilu se zalepeným okem.

Tisková zpráva IAF:

Oba hlavní duely pátečního I Am Fighter (IAF) 5 v plzeňské TJ Lokomotiva skončily tvrdými knockouty. Nejprve uspal Jevgenij Orlov už v prvním kole v souboji obrů Davida Závodu, následně Frederico Komuenha knockoutoval Filipa Grznára. Jak Závoda, tak Grznár by nyní měli dle litery pravidel na zápasení minimálně 42 dní zapomenout.
 

Neuběhlo ani pár hodin a plzeňský kulturista a toho času také zápasník Filip Grznár pronesl na svém Instagramu toto: „Omlouvám se všem, kteří na mě sázeli a kteří mi věřili. Bohužel se mi ozvalo staré zranění. Mám prasklou rohovku, ale do příštího zápasu budu připravený. To je za týden. Tohle je otázka tak tří dnů. Nepříjemná věc, už mi na to jeden zápas skončil. Nicméně, jede se dál. Jede se dál! A kdyby se chtěl někdo ptát, jak mi je, tak mi je dobře. Osss.“

Sedmatřicetiletá kontroverzní postava tuzemské sportovní scény totiž měla už tento víkend nastoupit pod hlavičkou jiné organizace – Clash of the Star.

„V bojových sportech je jasná praxe – po knockoutu mít minimálně měsíční stopku. Od trénování i zápasení. V pravidlech MMAA, tedy české organizace MMA, i té světové GAMMA, pod kterou spadáme, je pak ochranná lhůta pro bojovníky, kteří prohrají knockoutem, stanovená na 42 až 90 dní,“ říká promotér IAF Petr Ondruš, sám velezkušený zápasník.

„Na základě rozhodnutí lékařů (a jejich zprávy) galavečera IAF 5 doporučujeme Filipu Grznárovi netrénovat bojové sporty a ani nezápasit minimálně 42 dní,“ dodává důrazně. S dovětkem, že více než doporučení za sebe a svoji organizaci vydat nemůže.
 

Důvod? „Ta šílenost jménem Clash of the Star nemá v Česku žádnou záštitu, mají polskou licenci. A těm je to jedno, jde jim o rozruch, vydělat peníze, ti něco takového neřeší. Více se dělat nedá, on nechce Filipa pustit ani jeho trenér, ale jak zastavíte dospělého člověka bez opory v pravidlech organizace, kde chce zápasit?“ přidal se Marek Berg, hlavní rozhodčí IAF 5.

U čtyřiatřicetiletého Davida Závody je situace jiná. A poděbradský sympaťák zažívá tak trochu deja vú. S Orlovem totiž měl bojovat už na IAF 4 v Praze, jenže z něj musel být organizací stažen, protože na předchozím světovém šampionátu inkasoval tvrdé K.O. ve druhém kole souboje s Portugalcem Iurim Fernandesem.

Nyní jej ukončil obrovitý Ukrajinec už v kole číslo jedna. „David je náš smluvní zápasník. Spadá pod českou amatérskou organizací MMAA, které je pod světovou federací GAMMA, takže tam není co řešit. Než mu doběhne ochranná lhůta, tak zápasit moct nebude. Jemu to za této situace nařídit můžeme. Ale byť pro něj není příjemné, podruhé v krátké době za sebou stát, tak to určitě chápe. Je to pro jeho zdraví. A i když to často může znít jako klišé, tak to je na prvním místě,“ dodává Ondruš.

Jestli se tímto doporučením bude Filip Grznár řídit, již není na zodpovědnosti IAF.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *