Pro Kozmu to bude zlomový zápas! Jaké jsou jeho šance na vítězství?

Bývalého šampiona welterové váhy Davida Kozmu (31-12) čeká už dnes čtvrtfinálový zápas projektu Tipsport Gamechanger, ve kterém se střetne s Alexem Lohorém (23-8), který si v prvním kole dokázal poradit se Samuelem „Pirátem“ Krištofičem. Jaký průběh zápasu Kozma vs Lohoré očekává trenér, manažer a zástupce značky EGO Combat Martin Wodecki?

Jiří Procházka má na velkolepou odvetu Kincl vs Vémola 2 jasný názor

David Kozma prošel v prvním kole těžkým zápasem se Siwiecem, kterého ale dokázal zdolat na body. Nyní ho čeká Alex Lohoré. Jaký očekáváte průběh tohoto souboje?

Tento zápas bude pro Davida zlomový. Se Siwiecem šel po prohře s Britem a v tom souboji „nakoupil“ velké množství úderů. Takže to nebyl David, tak jak ho známe. Siwiec také podal pěkný výkon a byl to hodně těsný zápas. Za mě to rozhodnutí mohlo jít na obě strany. Ale díky bohu Davidova ruka byla nahoře. Čekám vyrovnaný zápas a věřím že se odehraje více na zemi, kde David předvede své ostré lokty.

Kde v tomto souboji vidíte největší přednosti Davida a kde bude naopak nejsilnější Lohoré?

Začnu tím čeho se obavám. David má vlažné starty. On ty první kola dost lajdá a to by mohlo být v souboji s Lohorém dost nebezpečné. Předpokládám, že David bude soupeře tlačit na pletivo a snažit se ho tam sekat lokty. V druhých polovinách kol se ho bude snažit házet. David je silný na zemi, ale Lohoré je komplexní a i na zemi je nebezpečný, takže tam bude muset David dostatečně pracovat, jelikož Alex mu nedá nic zadarmo.

Lohoré určitě bude hodně nebezpečný v postoji, dobře pracuje se vzdáleností a má tvrdé údery, ale i na zemi je šikovný, což předvedl s výrazně těžším Karlosem Vémolou. Tenhle zápas za mě bude hodně vyrovnaný a skončí na body. I když si bych přál Davidovo vítězství na  TKO ve druhém kole.
Jak hodnotíte Kozmovy šance na celkové vítězství v projektu Tipsport Gamechanger?

David je můj kamarád a je součástí EGO Combat Teamu, což je můj projekt, tak věřím a doufám, že zvítězí a pak si vezme zpět i titul OKTAGONu. Za mě je David král organizace OKTAGON. Především díky tomu, jaké předvádí zápasy a jaké má soupeře. Myslím si, že sobotní zápas bude pro Davida zlomový, když zvítězí, tak mu to pomůže psychicky, bude pokračovat na vítězné vlně a pak už vyhraje celý Tipsport Gamechanger! Také už je jediným českým bojovníkem v tomto projektu, věřím že ho fanoušci pořádně podpoří. 

Samozřejmě to nechci zakřiknout, ale ta možnost tady je. V případě, že by David neuspěl, je možné, že by si opět mohl „odskočit“ na zápas do organizace RCC?

Věřím, že ho v RCC neuvidíme, dokud neskončí Tipsport Gamechanger. RCC teď pořádá hodně turnajů. Do konce roku jich bude ještě 6-8. O Davida mají pořád zájem a dokážu si představit zápasy s Alexeyem Kunchenkem, Ilyasem Khamiznem a nejlépe se Saygidem Alibekovem. To jsou všechno dobrá jména, ale Alibekov by byl pro Davida žebříčkově, strategicky i zápasnicky výhodný soupeř.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený David “Pink Panther” Kozma (@david.pinkpanther.kozma)

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *