Prezident UFC potvrzuje velký zápas pro neporaženého Rakhmonova
Máme za sebou galavečer UFC 286, na kterém Leon Edwards obhájil titul welterové váhy, když v pětikolovém zápase porazil na body Kamaru Usmana. Na pozápasové tiskové konferenci prezident UFC Dana potvrdil, že dalším soupeřem šampiona Leona Edwardse bude Colby Covington. Zároveň potvrdil, že organizace pracuje na velkém souboji pro Shavkata Rakhmonova.
Mrzí mě první kolo! Lajoš Klein reaguje na remízu s Herbertem

Prezident organizace UFC Dana White včera na pozápasové tiskové konferenci prohlásil, že se chystá velký zápas ve welterové váze. White potvrdil, že organizace aktuálně pracuje na souboji mezi neporaženým Shavkatem Rakhmonovem a Belalem Muhammadem, který má aktuálně devíti zápasovou šňůru bez porážky.  

Pro Muhammada to je nyní těžké období, když ho UFC vynechalo jako náhradníka pro titulovou bitvu mezi Edwardsem a Usmanem, místo něj se na pátečním vážení objevil Colby Covington. Po skončení galavečeru UFC 286 se navíc objevila zpráva, že Covington bude dalším soupeřem Leona Edwardse. Muhammad tak může na titul momentálně zapomenout.  
Vypadá to tedy, že Belal Muhammad (22-3-1NC) nyní musí porazit jednoho z nejtalentovanějších zápasníků welterové váhy, aby se dostal k titulové šanci. Něco podobného se mu povedlo už v posledním souboji, kdy si poradil s dalším talentovaným bojovníkem Seanem Bradym (15-1), který byl do té doby také neporažený. Navíc si v zápase počínal velmi dominantně a Bradyho ukončil na konci druhého kola.    

Shavkat Rakhmonov (17-0) má za sebou vítězství před limitem nad Geoffem Nealem. Osmadvacetiletý „Nomád“ je v současné době neporažený a má stoprocentní úspěšnost ukončení. V UFC zatím absolvoval pět soubojů a ve většině z nich si počínal opravdu dominantně. Souboj s Muhammadem by pro oba mohl být bitvou o post dalšího vyzyvatele, ovšem to Dana White nepotvrdil a zřejmě si nechává „zádní vrátka“ pro souboj Burns vs Masvidal, který se koná už 8. dubna na turnaji UFC 287 v Miami. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *