Prezident Dana White se omluvil a pohotově uvedl věci na pravou míru

Dana White

Od souboje Ankalaev vs Smith se čekala hodně zajímavá podívaná, která by v určitém případě mohla promluvit do toho, s kým se šampion Jiří Procházka utká ve své první titulové obhajobě. Nakonec z toho však byl hodně zvláštní zápas s ještě zvláštnějším koncem, který nyní Dana White uvedl na pravou míru.

Diaz a Chimaev stručně reagují na Eminem promo jejich zápasu

“Rád bych se ještě vrátil k Anthonymu Smithovi. V sobotu jsme měli tiskovou konferenci a někdo se mě zeptal, jak je na tom a já jsem řekl, že nemá zlomeninu. Skutečnost je však taková, že si zlomil nohu. Měl opravdu zlomenou nohu. Nakonec tu zlomeninu našli a myslím, že byla na hodně divném místě. Těžko se to prokazovalo. Sám si vlastně nebyl jistý, co to je, protože cítil, že to má zlomené. On sám nejlépe zná svoje tělo. Chtěl jsem tedy, aby to zaznělo, protože bych nechtěl, aby se říkalo, že se tak chtěl dostat ze souboje s Ankalaevem a podobně. Říkal, že má zlomenou nohu a taky že měl. Bohužel bude muset na operaci. Kvůli němu jsem to chtěl uvést na pravou míru, protože jsem to byl já, kdo říkal, že to není zlomené,” vrátil se Dana White po druhém díle show Contender Series k souboji Ankalaev vs Smith.

White totiž na tiskové konferenci po turnaji avizoval, že na základě vyšetření Smith nohu zlomenou nemá, ale nakonec se ukázalo, že má a že bude třeba operace, za což se prezident radši pohotově omluvil a hned věci uvedl na pravou míru. Pro oba borce je to samozřejmě smolný výsledek, protože Smith je zraněný a Magomed má výhru díky zranění, která se zase až tolik nepočítá. Je to tak podobný případ, jako jsme viděli v souboji Blachowicz vs Rakic.

Stále tak není jasné, s kým se šampion Jiří Procházka utká ve své první titulové obhajobě, která by měla přijít někdy na přelomu tohoto a následujícího roku.
 

Reakce Jiřího Procházky na souboj a možného vyzyvatele

Co jsi říkal na zápas Ankalaev Smith?

Zápas se mi celkem líbil. Líbilo se mi, jak se dokázal Smith vypořádat s úvodním tlakem Ankalaeva. Řešil to pěkně a nenechal si to líbit. Ve druhém kole ho dokonce začal tlačit, akorát nevím, jestli tam hrálo nějakou roli zranění, nebo proč se to tam tak posra… Smith začal Ankalaeva natahovat na sebe, což je špatná věc i když jsi sakra dobrý zemař. Tahat si soupeře na sebe se v MMA prostě nevyplácí. Takže Ankalaev nevyhrál nějak rezolutně, rozhodla spíše Smithova fatální chyba.

To působí dost ironicky vzhledem ke Smithovým poznámkám po tvém zápasu s Gloverem…

To je pravda, Anthony na to měl řeči. Spousta výtek a pak tam udělá takovou opravdu fatální chybu. Takhle tam pod něj začít lézt… Dobře, možná to tam ovlivnilo nějaké zranění, ale za mě je tohle naprostá kravina. Proto se prostě nevyplácí, když mají ti zápasníci moc otevřenou pusu. Každé slovo a každý čin je v tomhle byznysu stěžejní.
 

Jak koukáš na Ankalaeva jakožto možného titulového vyzyvatele?

No, to nevím. Jestliže já půjdu s Gloverem, jeho bych dal určitě s Blachowiczem, aby si tam střihl ještě jeden zápas. Za mě rozhodně kvality má a jestli si to spolu někdy dáme, opravdu se na to těším. Sám teď ale nevím, jestli s tím Gloverem půjdu. Klidně bych do toho s Ankalaevem šel, stejně jako s Gloverem i Blachowiczem.

A koho v ideálním případě?

Já si vyloženě nevybírám, všichni jsou výborní. Glovera jsem si zvolil jako bojovníka, kterého bych rád sám vyzval kvůli výkonu v prvním zápase. Teď už na tom ale tolik nelpím. Proto beru kohokoliv z trojice Teixeira, Blachowicz, Ankalaev. Ale nejraději bych stál za svým původním slovem a uvidíme podle toho, jestli se domluví/nedomluví odveta s Gloverem.
 

Ankalaev si říká o titulovou šanci

“Pokud mě UFC vyslyší, tak budu samozřejmě rád, ale rozhodně na nic netlačím. Budu čekat, co vedení nabídne mému týmu a poté se uvidí. Sledoval jsem poslední Procházkův zápas s Teixeirou a musím říct, že je to skvělý borec, ale připravím se na něj a pak jím doslova projdu,” nechal se Ankalaev slyšet na tiskové konferenci po turnaji UFC 277. “Myslím si, že jsem si už získal respekt ostatních bojovníků v divizi. Kdo se může pyšnit sérií 9 výher v řadě? Však Jiří Procházka dostal titulovou šanci po dvou výhrách a já jich mám na kontě 9 a nic?”

S ohledem na to, že chce šampion BJP odvetu s Teixeirou, jeden z novinářů nadhodil, že by mohl Ankalaev případně sloužit jako náhradník, kdyby se náhodou něco pokazilo. Co na to Magomed? “Nevím, ale podobnou roli bych asi nevzal. Radši bych trénoval na nějaký konkrétní zápas.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *