Praktiky jako v Severní Koreji? UFC vymazalo stopy po velkém šampionovi

UFC

Režim v Severní Koreji je známý tím, že umí skvěle zahladit stopy po komkoliv, kdo se zprotiví systému. Během mžiku o vás nejsou žádné stopy a to dokonce ani na videu, které se dá v dnešní době snadno upravit. Něco podobného, i když je samozřejmě třeba celou věc brát s nadsázkou, se podařilo UFC, které vymazalo stopy po svém velkém šampionovi, který se dost znelíbil vedení.

Tak to byla rychlost! Mikulášek obrací o 180 a potvrzuje hlavní zápas večera

Na posledním turnaji UFC on ESPN 51 byl totiž na programu souboj Dobson vs Nchukwi, na čemž by nebylo zase nic tak zvláštního. Bystří fanoušci si však všimli, že když Nchukwi nastupoval, tak měl u svého jména poznámku, že je to „jediný bojovník z Kamerunu v historii UFC“. V lize mistrů však působil i další borec z Kamerunu, který se dokonce dokázal stát šampionem těžké váhy. Samozřejmě je řeč o Predátorovi Francisovi Ngannou, na kterého UFC zdá se velice rychle zapomnělo.

„Nenechte nikoho lhát a mazat historii,“ reagoval Francis Ngannou. Samozřejmě může jít o chybu, které v podobných infografikách vídáme poměrně často. Tak či tak je to však pro UFC špatná reklama. To, že Ngannou z UFC odešel a vydal se jinou cestou, totiž neznamená, že by na něj měla liga mistrů zapomenout a smazat stopy po tom, že někdy v UFC byl. 

 

Ngannou se nicméně UFC a Whiteovi nedávno vysmál

„Z nějakého důvodu vždycky dokážu, že se Dana White mýlí, i když bude na mé straně,“ řekl Ngannou v rozhovoru pro SiriusXM. „Vždycky mu dokážu, že se mýlí, pokaždé. Tohle je prostě náš příběh.“

Nedávno bylo oznámeno, že se Ngannou utká s Furym v boxerském zápase na 10 kol 28. října v Saúdské Arábii. Server MMA Fighting jako první informoval, že zápas bude veden jako profesionální a výsledek se zapíše do rekordů obou boxerů, ačkoli Furyho titul WBC nebude k mání. Ngannou si byl dobře vědom toho, že White si dal za cíl, aby Fury přešel do UFC a utkal se ve speciálním MMA zápase s Jonem Jonesem, což nedávno podepsanému zápasníkovi PFL z mnoha důvodů zamotalo hlavu.

„Byli opravdu připraveni podepsat zápas Jona Jonese s Tysonem Furym – proč by nemohli udělat Ngannou vs Fury v boxu? Nevím,“ řekl Ngannou. „Myslím, že to Dana udělal, aby se mě pokusil připravit o zápas. Dana Furymu skutečně poslal smlouvu na zápas s Jonesem. Poslal smlouvu, která asi byla hodně trapná, když na ní Fury nijak nereagoval a místo toho on podepsal tu moji pro GIMIK Fight Promotions.“

Zatímco mnozí v UFC a část MMA komunity nadále tvrdí, že tvrdý knockautér udělal špatnou volbu, když odešel z UFC a nechal na stole velký zápas s Jonem Jonesem, Ngannou si nemůže pomoci a jen se usmívá na hejtry a pochybovače. 

„Není tajemstvím, že si tolik lidí přálo, abych neuspěl,“ řekl Ngannou. „Nechtějí, abych uspěl. To není tajemství, je to zcela zřejmé a všichni o tom víte.“


1 komentář na “Praktiky jako v Severní Koreji? UFC vymazalo stopy po velkém šampionovi”

  1. Vzdyt to same delate vy. Mazete komentare, ktere jsou konstruktivne kriticke, ale vam se nehodi do modelu. Princip mate stejny jen meritko jine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *