Pozor! Buday možná nebude pokračovat v UFC, i když má na stole novou smlouvu?

Buday

Martin Buday zatím v UFC předváděl naprosto spanilou jízdu. Aktuálně na svém kontě 4 výhry v řadě, což je hned po Pavlovichovi nejvíce v divizi. V posledním zápase se mu navíc podařilo vytoužené ukončení, když Parisiana upáčil na konci prvního kola, čímž si hlasitě řekl o novou smlouvu, kterou už UFC předložilo. Dokonce už došlo i k nabídce dalšího zápasu, ale právě tady se to celé zamotalo, o čemž více promluvil manažer Ondřej Majerčík, který dohlíží na kariéru Budaye, ale i Kleina, Peňáze, Paradeisera a dalších elitních bojovníků.


 

Bomby Jak P*ča! Podívejte se na asi poslední video z tajné přípravy Jiřího Procházky

Dobrý den, Ondřej Novotný v pořadu MMA Letem Světem naznačil, že už má Martin Buday nabídku na dalšího soupeře, ale že jde tak trochu o „zajíce v pytli“. Můžete tyto informace potvrdit a případně nabídnout nějaké detaily?

Zdravím vás, samozřejmě se k věci vyjádříme. Mohu potvrdit, že to, co Ondřej zmínil ve svém vysílání, je pravda. Má o tom detailní informace, protože jsem ho kontaktoval ohledně možné OKTAGON nabídky pro Martina Budaye. Není žádným tajemstvím a obecně se ví, že Martin naplnil svůj první UFC kontrakt. Má za sebou 4 zápasy a momentálně je pod 6 měsíční klauzulí UFC. V podstatě jde o to, že má UFC obci a právo dorovnat jakoukoliv nabídku, kterou Martin v tomto období dostane.

My už máme na stole novou nabídku od UFC i zápas a turnaj, na kterém by se měl Martinův pátý zápas v lize mistrů odehrát. Jako dobrý manažer si však dělám průzkum, protože se nám úplně nelíbí finanční nabídka a ani soupeř. Jediné, co je zajímavé, že by šlo o velkou číslovanou akci. Oficiálně ještě nemůžeme dostávat nabídky od jiných organizací, ale neoficiálně si samozřejmě mohu zjišťovat, jaké jsou možnosti v jiných organizacích, pokud bychom nepřijali nabídku, kterou dalo UFC.

To jsou velice zajímavé a překvapivé informace. Mohu poprosit o nějaké přiblížení a detaily, protože pokud to chápu dobře, tak to aktuálně vypadá tak, že zvažujete, zda v UFC setrvat a nebo se vydat jinou cestou?

Momentálně se rozhodujeme, zda zůstat v UFC a nebo se poohlédnout po jiných možnostech. Pro Martina už totiž UFC není úplný vesmír. Jeho velkým snem bylo se do UFC dostat a následně se propracovat do TOP 15. Tím, že jsme momentálně volní, bychom rádi využili možnost a porozhlédli se na trhu, kde by bylo pro Martina nejlepší a nejvýhodnější působení.

Co se týče nabídky od UFC, tak to samozřejmě nemohu konkretizovat. Přišla nám nová smlouva na 4 zápasy. Kdo se trochu orientuje, tak má asi představu, na jaký plat se Martin skrze 4 UFC výhry vyšplhal. Nová smlouva je finančně koncipovaná na zhruba dvojnásobek dosavadní výplaty. V dalším zápase by se měl Martin utkat s UFC nováčkem, na což si on sám věří, ale mně se to až tak nelíbí.

 

Jde o borce, který měl před pár týdny zápas v Contenderu, kde vyhrál v prvním kole. Je to hodně nebezpečný soupeř z východu, který zatím neprohrál. Souboj by se odehrál na velké PPV akci v Las Vegas. Martin by neváhal a hned by do toho šel, ale mně se to z manažerského hlediska nelíbí. Nesedí mi, že by měl nebezpečný nováček, který ještě v UFC nemá ani jeden zápas, jít s někým, kdo je v TOP 15. Přijde mi, že se vedení snaží o tlačenku. Kolem nás je celá řada zápasníků. Z mého pohledu nemá Martin tímhle zápasem co získat. Zápasem s neporaženou těžkou váhou z východu může jen ztratit. 

 

Údaje o výplatách sice nejsou oficiálně k dispozici, ale na základě různých indicií předpokládám, že Martin končil UFC smlouvu zhruba s platem 15 000 +15 000 dolarů, tedy se u nové smlouvy bavíme o částce kolem 30 000 + 30 000 dolarů? A pokud se nemýlím, tak soupeřem by měl být Shamil Gaziev, který to má aktuálně v těžké váze 11-0 s tím, že se do UFC dostal 19.9. skrze výhru v prvním kole? Můžete specifikovat, jaká je šance, že Martin v UFC zůstane a nebo se vydá například do OKTAGONu?

Jenom bych chtěl zopakovat, že ve hře nejsou pouze tyto dvě zmíněné možnosti. Myslím si, že vyjednávat můžeme 60 dní po posledním souboji. Tak to upravuje smlouva. Pokud tedy nekývneme na aktuální nabídku od UFC, tak budeme moct za zhruba dva týdny jednat s dalšími organizacemi. 

 

Já už jsem byl neoficiálně v kontaktu s některými organizacemi. Mohu potvrdit, že máme perfektní výchozí pozici, protože to má Martin 13-1 s tím, že má 12 výher v řadě. V rámci UFC, když beru i Contender, to má Bady 5-0. Navíc doručil 2 ukončení a třikrát vyhrál na body. Je to 15. UFC žebříčku. Vyjednávací pozice je tedy perfektní. Zatím o něj projevil zájem v podstatě úplně každý. Momentálně se tedy musíme rozhodnout, jak se zachováme.

 

UFC jsem o všech těchto argumentech informoval, na základě čehož jsme si řekli o výrazně lepší finanční podmínky. Myslím si, že se v nejbližších dnech budeme bavit o tom, zda nám UFC vyjde vstříc a my tak budeme pokračovat a nebo si v polovině října vyslechneme nabídky od ostatních organizací, které má UFC dle smlouvy právo do konce roku dorovnat. To znamená, že i když dostaneme nějakou zajímavou nabídku, tak se musí konzultovat s UFC. Pokud by nechtěli nabídku dorovnat, tak bychom požádali o uvolnění.

Když to shrnu, tak počítám s tím, že se můžeme s UFC dohodnout, ale beru v potaz i to, že by to mohlo dopadnout jinak. Vedení by mohlo být svým způsobem zahořklé, takže nás třeba uvolní hned a nebo Martinovi odejmou pozici v TOP 15. Více se nejspíš dozvíme už příští týden.