Pozitivní přístup! Patrik Kincl přibližuje náročnost přípravy na rivala Vémolu

Kincl Vémola

V souvislosti s blížící se odvetou Kincl vs Vémola 2, kterou bychom měli dostat 20.5. na turnaji OKTAGON 43 v Praze, se samozřejmě v návaznosti na události z konce minulého roku a dubnový zápas v Liberci mluví o tom, že je nejvíce ohrožena hlavně účast Karlose Vémoly. Je však jasné, že tíhu obrovsky náročné přípravy na svých bedrech nese i Patrik Kincl, který měl na konci roku rovněž zdravotní problémy, které pak hrály roli v rozhodování o další cestě. Šampion střední váhy si však snaží zachovávat pozitivní přístup, který bude s blížícím se soubojem čím dál důležitější.

A dost! Chimaev obviňuje Procházku ze lži a bezostyšně se mu vysmívá

„Některý dny stojí prostě za velký … Třeba jako taková středa. Od rána tušíte, že to nebude ten nejvíc nejlepší den, ale doufáte, že se to někde zlomí. Večerní trénink vám jen dokáže, že jste doufali marně. No nic, házim to za hlavu a budu se radovat z dílčích věcí. Z kombinace o pěti úderech se povedlo trefit jeden. Super, to je o 100% víc než žádnej. Nevyšlo škrcení? Nevadí, ta cesta se k němu dostat byla skvěle provedená. Špatnej a utahanej pohyb na nohou? Alespoň si vyzkouším, jak bych zápasil se zraněnou nohou. Jasně, opíjím se rohlíkem, ale tohle mi funguje do dalších tréninkových dnů více, než kdybych všechno viděl černě a pak v rohu poplakával, jak to stojí za prd. Zítra je totiž další den,“ svěřil se Patrik Kincl na svém IG profilu.

Běžný smrtelník si asi jen těžko představí, jaké těžkosti musí oba borci v rámci přípravy snášet. Na druhou stranu, pokud Kincl podobně špatné dny překoná, tak mu to v konečném důsledku může před samotným zápasem jen pomoct a to hlavně psychicky, protože do boje půjde s vědomím, že dokázal překonávat své vlastní limity a že je na duel skvěle připraven.

Jen držme palce, aby ani na jedné straně nepřišlo žádné zranění a když už by chtěli být MMA bozi přísní, tak jen nějaké malé, které souboj výrazněji neovlivní. Je totiž v podstatě zázrak, když jde bojovník do bitvy úplně zdravý a bez komplikací.

 

Vémola přiznal, že je pod velkým tlakem, což pro něj není nic nového

„Myslím, že při každém mém zápase je vytvářenej obrovskej tlak. Lidi občas říkají, že si na to člověk musí zvyknout. Ale na tohle se nedá zvyknout, protože každý další turnaj je větší a větší a stejně tak ten tlak je větší a větší. A nikdy se nestane, že by to člověku bylo jedno, nebo že by si na to začal zvykat. Myslím, že mezi ty, co by o tom mohli mluvit, patří třeba Petr ‚Píno‘ Ondruš. Toho ten tlak sežral hrozně. Permoníci mu lítali v hlavě. Stejně tak třeba Milan Ďatelinka, toho to taky semlelo, nebyl na něco podobného připravený. Podobně to bylo s Babou Jagou. Ten taky říkal, že ho to úplně sežralo. Kamkoliv šel, všichni se ho ptali na náš zápas,“ rozpovídal se Vémola pro iSport.cz.

„Takže tlak je to strašnej, tihle to zažili a dokážou si představit, jaký to je. A já to zažívám každý zápas. Ne občas. Každej zápas zažívám tenhle neuvěřitelněj tlak, kdy se mě někteří lidi snaží shodit, že to nedokážu.“

 

Tlak však bude doléhat na oba borce, což se například ve zmíněných soubojích s Mikuláškem a nebo Ďatelinkou ukázalo jako klíčový faktor.

„Teď se na mě vyvíjí strašnej tlak ze všech stran před zápasem s Kinclem, ale já ho ustávám, jako jsem ustál všechno předtím. A jako předtím mi nakonec zvedali ruku nad hlavu, tak i v tomto případě to tak bude. Protože ten tlak ustojím, nepolevím a úplně všechny zničím. A nebudu je ničit mediálně, jako se oni snaží ničit mě, nějakými spory, hádkami a kauzami. Tohle na mě neplatí. Mě to akorát motivuje k lepším výkonům, k lepší přípravě. 20. května v O2 areně to vše skončí. A moc se na to těším,“ navázal Vémola.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *