Porazím i Jona Jonese! Sebevědomý Belal Muhammad chce titul

Muhammad

Zápasník Belal Muhammad si po jednoznačném vítězství nad Gilbertem Burnsem zajistil pozici titulového vyzyvatele ve welterové váze. Navíc předvedl další dominantní výkon, který nenechal nikoho na pochybách. Burnsovi nedal v zápase nejmenší šanci na úspěch a na body zvítězil 49-46, 49-46, 50-45.

Merab okradl O´Malleyho a Conor vydělal! Jaké byly reakce po UFC 288?

Přestože Muhammad přijal výzvu s dvoutýdenním předstihem těsně po skončení ramadánu, vypadal, jako by měl natrénováno na 25 minut, protože kolo po kole stupňoval svůj tlak. Od rychlých kombinací rukama až po sérii tvrdých kopů na tělo – Muhammad byl celkově lepší a zvítězil jednomyslným rozhodnutím. Rozhodčí viděli zápas 50-45, 49-46 a 49-46. Muhammad tak prodloužil svou neporazitelnost na 10 zápasů v řadě.

„Dejte mi osm týdnů a porazím Jona Jonese. Dejte mi tři týdny a porazím jakoukoli welterovou váhu na světě,“ řekl Muhammad. „Pro mě je to Boží plán. Gilbert jde do toho vždy naplno. Viděli jsme v zápase s Khamzatem Chimaevem, že když dostane ránu, je ještě nebezpečnější.“

Muhammad od první do poslední minuty měnil postoje, aby Burnse udržel v nejistotě, a zároveň dával série přímých jabů. Burns mu nakonec vrátil úder silnou pravačkou, když se snažil zvrátit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Jenže Muhammad také zasadil tvrdý úder, který Burnse lehce roztancoval.

Vzhledem k tomu, že oba zápasníci nastoupili k zápasu v extrémně krátkém čase (zápas se vypsal 14 dní před jeho konáním), tempo se chvílemi zpomalovalo, ale Muhammad postupoval vpřed svižnými boxerskými kombinacemi a pak Burnse zastavil tvrdým úderem na žebra. Po skončení třetího kola se Burns vrátil do svého rohu se sklíčeným výrazem ve tváři, když svému trenérovi Henrimu Hooftovi sdělil, že má něco s levou rukou a nemůže pořádně udeřit.

Muhammad si tak upevnil místo dalšího vyzyvatele a nyní čeká na vítěze zápasu mezi šampionem polotěžké váhy Leonem Edwardsem a Colbym Covingtonem, kterého prezident UFC Dana White potvrdil jako dalšího vyzyvatele. „Leone a Colby, jdu si pro vás,“ křičel po zápase Muhammad.