Pořádná štípaná?! Sharaputdin Magomedov zná prvního soupeře v UFC

V květnu jsme vás informovali o tom, že se do UFC chystá zatím neporažený prospekt Sharaputdin Magomedov (11-0), který přitahuje pozornost svým stylem i excesy mimo klec. Děsivý bojovník by se dal svým stylem připodobnit například k Zabitovi Magomedsharipovovi, ale „Shara Bullet“ nastupuje ve střední divizi, kde by nyní mohl být zajímavým oživením. Nyní už je jasné, který zápasník bude mít možnost uvítat Magomedova v UFC.

Jak se k poslednímu příběhu s Růžičkou vyjádřila firma, v jejíž pobočce mělo ke konfliktu dojít?

Ruský bojovník Sharaputdin Magomedov přezdívaný Shara Bullet před několika měsíci podepsal smlouvu s UFC. Jeho debut v UFC se však celou dobu odkládal. Původně jeho manažer Ali Abdelaziz avizoval, že se Magomedov v UFC poprvé představí na jednom z velkých turnajů v červnu-červenci, ale na svoji premiéru si však Magomedov nakonec musí počkat do října, kdy se představí na galavečeru UFC 294 v Abú Dhabí. 

Podle nejnovějších zpráv zná Magomedov prvního soupeře v UFC. Na turnaji UFC 294 by se měl střetnout s nebezpečným Brunem Silvou (23-9). Ten měl skvělý nástup do UFC, když zaznamenal tři vítězství před limitem. Poté narazil na Alexe Pereiru, se kterým svedl velmi vyrovnanou bitvu, ale nakonec padl na body. Bývalý šampion M-1 Global si poté připsal ještě tři souboje, ze kterých dvakrát odcházel jako poražený a jednou jako vítěz. Naposledy nestačil na Brendana Allena. 29letý Magomedov má ve své dosavadní profesionální kariéře perfektní bilanci 11-0. Bitva se Silvou by mohla být opravdu reklamou na pořádnou štípanou v postoji. U zápasníka z Dagestánu totiž nehledejte žádné takedowny, Magomedovův styl se zakládá na postoji a dobré obraně proti takedownům. Ruce, kolena, nohy, lokty neustále používá ve své hře, která je neuvěřitelně plynulá. Když ho vidíte bojovat, tak je to jako používat bojovníka ve hrách od EA. Při boji s Magomedovem je skutečně cílem dostat ho na záda. Snadněji se to však řekne, než udělá. O tom se minulý rok přesvědčil i známý ruský zápasník Mikhail Ragozin, který nakonec prohrál na body u všech rozhodčích 30-26. 
Nesportovní chování

Sharaputdin Magomedov se aktuálně připravuje v Thajsku, kde se také konal grapplingový turnaj ADCC Bangkok. Magomedov se zde utkal s Polákem Jakubem Bilkem. Ze začátku se Magomedov úspěšně bránil, ale poté se Bilkovi podařilo nasadit submisi Heel Hook. Na dostupných záběrech je vidět, že Magomedov na půl odklepne a když polský zápasník submisi pustí, tak se něj Magomedov oboří a na konci do soupeře kopne. Za nesportovní chování byl samozřejmě diskvalifikován.

 
 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *