“Pořád platí, že je Brichta náš oblíbený zápasník,” říká Ondřej Novotný

Novotný Brichta
V souvislosti s nedávno představenou organizací RFA se asi nejvíce skloňuje jméno Leo Brichta, který byl přitom jen jedním z několika bojovníků, kteří byli představeni. Háček je totiž v tom, že má Leo stále platnou smlouvu s OKTAGONem, podle které by měl odzápasit ještě jeden duel. I přesto se však objevil na tiskové konferenci RFA, což je problém, za který mu hrozí pokuta. Promotér Ondřej Novotný celou věc předal právníků a více se k ní vyjadřovat nechtěl, ale v posledním vysílání přeci jen nabídl pár slov kolem stále probíhající situace.
David Kozma reaguje na Bukiho zranění a změnu soupeře

“Samozřejmě tady vidím spoustu otázek na Brichtu. Bylo by pro mě nejvíce jednoduché, kdybych řekl to, co mám říct. Na radu našich právníků se k tomu nebudu vůbec vyjadřovat. Přesto k tomu něco málo řeknu. Je k tomu taková snůška lží. Taková snůška různých vyjádření a levot, že mě to otravuje čím dál tím více. Nejen mě, ale i všechny lidi v organizaci. Nicméně to necháváme běžet, nevyjadřujeme se k tomu. My jsme se k Leovi vlastně nevyjádřili. Nikdo z nás nepíše žádné články. Necháváme to být, protože jsme si to utnuli v momentě, kdy se stalo to, co se stalo. Jediná pravda je, že já jsem seděl s Leem Brichtou méně než 24 hodin před tím, než vystoupil na té tiskovce a než udělal to, co udělal. Já jsem mu přesně řekl, co se stane, když to udělá, že to už není na mně a dobrých vztazích, že nechám naše lidi dělat to, co je nejlepší pro firmu. Myslím si, že byste to udělali úplně všichni. V každé práci by to udělal váš šéf nebo vy, pokud by se vám to stalo. Když ne, tak je to vaše rozhodnutí a nebo fanouškovský pohled.
Vše ostatní, co se kolem toho děje, je pro mě něco smutného. Zase to odkrývá lidské stránky některých jedinců. Více se k tomu vyjadřovat nebudu. K různým návrhům, které vymýšlí lidé kolem něj. Možná až přijde čas, tak to řeknu celé. Všechno, co vím a jak to celé je, bylo a tak dále. Myslím si, že pořád platí, že Leo Brichta je náš oblíbený zápasník a že jsme pro něj dělali maximum a že přes to přes všechno, co předvádí, tak ho vlastně nějakým, teď už zvráceným, způsobem mám rádi, ale to neznamená, že nebudeme dělat to, co je v zájmu firmy. To rozhodně neznamená,” vysvětlil Ondřej Novotný ve svém posledním vysílání.

Lea Brichty se například nedávno zastal Karlos Vémola, který zdůraznil, že je samozřejmě třeba dodržovat smlouvy, ale že by OKTAGON měl Lea nechat jít. “Na Brichtu se mě ptají lidé hodně. Já se s ním úplně neznám a mám jiné věci na řešení s OKTAGONem, tak nevidím přesně do toho, jaké tam byly okolnosti. Brichta si to musel asi dobře rozmyslet. OKTAGON se podle mě o něj staral, vypromovali ho, vypracovali ho, byl bojovníkem roku OKTAGONu, měl bonusy večera, hodně mu šli na ruku, byl to jejich chlapec a stejně chce odejít někam jinam. Takže asi k tomu má svoje důvody.
Samozřejmě chápu, že by se měli dodržovat nějaké smlouvy. Pokud vím, tak už mu chyběl jenom jeden zápas, tak nevím, proč by se s OKTAGONem nemohl domluvit, aby ten jeden zápas udělal a potom šel. U zápasníků OKTAGONu se to běžně dělo. Ať už Pirát přeskočil jinam a pak se vrátil. Teď Boráros jde boxovat do jiné organizace a není to problém a může jít. Takže si myslím, že kdyby se tam hledala trošku víc cesta k nějakému domluvení, tak by to bylo mnohem jednodušší, než se teď přít o porušování smluv a neporušování smluv,” nabídl Karlos Vémola svůj názor při vysílání s FightLive.cz (přepis ČeskoslovenskéMMA).

Například u zmíněného Piráta byl však rozdíl v tom, že nešlo o MMA zápas, ale souboj bez rukavic, který OKTAGON smlouva evidentně nijak neupravovala. Jde tak o odlišnou situaci a uvidíme, jak se vše kolem Brichty nakonec vyvine. Dle smlouvy je totiž údajně i nadále bojovníkem OKTAGONu, kde by měl odbojovat poslední zápas. Kdy na něj dojde? To zatím nevíme.

Zdroj: YouTube Fight Club News

Úvodní foto via OKTAGON MMA


3 komentáře na ““Pořád platí, že je Brichta náš oblíbený zápasník,” říká Ondřej Novotný”

  1. Pingback: Jak se vlastně zranil Jorge Masvidal? Tajný zdroj promluvil | MMA Shorties

  2. Pingback: Šampion Buki je po operaci! Co bylo třeba opravit? | MMA Shorties

  3. Pingback: Buday reaguje na Gloverův triumf! Pomůže Procházkovi? | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *