Pomůže to? Tony Ferguson dostal krutě upřímný, ale dobře míněný a silný vzkaz

Ferguson

Turnaj UFC 291 nabídl i návrat bývalého prozatímního šampiona lehké váhy Tonyho Fergusona, který měl šanci se vrátit na vítěznou vlnu. V souboji s Greenem sice hodně vydržel, ale bohužel se znovu ukázalo, že už je jen stínem toho borce, který v minulosti doslova děsil své soupeře. MMA komunita se shoduje na tom, že je čas udělat klíčové rozhodnutí, což však Tony odmítá. Změní jeho názor tenhle hodně silný vzkaz?

Zásadní zvrat! V kauze Růžička už padla obvinění! Jaký trest hrozí?

„1.) Od soubojů s Barbozou nebo Thomsonem jsem neměl pořádný sparring.

2.) V kleci se ocitám, jen když bojuju.

3.) Od pandemie mě nic z toho nebaví.

4.) Když jsem dříve bojoval, tak jsem se usmíval mnohem víc.

5.) Byl jsem tak zaneprázdněný péčí o ostatní místo o sebe.

7.) Vytvořil jsem si hranice mezi těmi, kteří mi škodí.

8.) Strukturoval jsem se tak, abych nedělal stejné chyby.

9.) Ne, nejdu do důchodu a kašlu na ty, kteří si myslí, že bych měl.

10.) Mám práci, kterou musím udělat, a jsem naštvaný zmrd.

– Šampion“

Ferguson nám tedy řekl, že od roku 2015 pořádně nespároval a že ho v poslední době vlastně zápasení tolik nebaví a že měl tolik práce mimo svět bojových sportů, že se tak trochu ztratil. Každopádně však prý nekončí, což je vlastně pro fanoušky dobrá i špatná zpráva. Všichni mu totiž přejeme, aby se vrátil na vítěznou vlnu, ale zároveň ho nechceme vidět znovu padnout.

  

Silný vzkaz od bývalého soupeře 

„Musíš se na sebe pořádně podívat do zrcadla a říct si: ´Tohle rychle skončí. Přijde to dřív, než si myslíš,´“ řekl bývalý bojovník a Fergusonův soupeř Thomson v podcastu Weighing In. „A pokud ne, pokud to neskončí opravdu rychle, je tu celá řada dalších věcí. Všimneš si toho během několika let, kdy budeš v důchodu. A to říkám přímo Tonymu, že si všimne věcí ve svém mozku. Všimne si věcí ve způsobu, jakým mluví s lidmi. Všimne si toho ve způsobu, jakým mluví se svou ženou, jak mluví se svými dětmi, jak se chová sám k sobě. Je potřeba, aby se smířil s realitou.

Ani to vlastně sám nedokážu pořádně vysvětlit. Musí pochopit, jak to zvládnout, protože jen on má na starosti svou mentalitu a řeč těla. Slova, která vypouští z úst, mohou ovlivnit  vztahy s každým. Já jsem takové rozhovory sám se sebou vedla často, protože jsou chvíle, kdy vám slova vycházejí z úst a vy si to neuvědomujete. Proto jsem za něj nervózní, když sleduji, jak si další prohra vybírá svou daň. Začínám být trochu emotivní, ale záleží mi na něm. Záleží mi na všech těchto bojovnících.“

   

Až do souboje s Gaethjem byl přitom Tony Ferguson obrovský postrach divize, který ničil jednoho soupeře za druhým, mezi kterými byl právě i Thomson. Pak se však bohužel všechno zlomilo. „Mluvím z vlastní zkušenosti, protože se mi to stalo právě s Tonym, ale když v takovém věku utrpíte v souboji s Gaethjem tolik zranění a inkasujete tolik ran, tak vás to prostě změní. Změní to vaše tělo. Změní to způsob, jakým přemýšlíte.

Stačí jeden zápas a všechno je jinak. V té době mu bylo kolem 36 let. Změnilo ho to. Já jsem po zápase s Tonym taky už nikdy nebyl stejný. Už nikdy jsem potom nebojoval stejně. Bojoval jsem konzervativněji, vždycky jsem byl o krok pozadu.

   

Po té Fergusonově prohře jsem byl asi 45 minut až hodinu v zákulisí a třásl se ve sprše. Sprcha byla vařící, ale moje tělo se třáslo. Nemohl jsem se ovládat. Strašně jsem se třásl. Ztratil jsem tolik krve, moje tělo bylo v šoku a ten večer mi trvalo dlouho, než jsem skutečně přiměl své tělo, aby se přestalo třást. Řekl bych, že mi trvalo asi dvě nebo tři hodiny, než se moje tělo přestalo třást. A to jsem měl na sobě tepláky, měl jsem na sobě svetry. Mimochodem, byli jsme v San Diegu, bylo krásné počasí. Prostě už nejste ten samý bojovník.“

   

Thomson z vlastní zkušenosti skvěle popisuje to, co se nejspíš stalo Tonymu a co už se jen tak nezmění. Samozřejmě není žádná ostuda prohrát s Gaethjem, Oliveirou nebo Dariushem. Pokud vás však ukončí Diaz nebo Green, kteří nepatří ke špičce a svým způsobem už jsou sami za zenitem, tak už je to jasné znamení, že je něco špatně. Navíc nejde jen o výsledky, ale o to, jak Tony během zápasů působí. V podstatě už je to jen hodně odolný boxovací pytel, který se zarputile snaží pokračovat, protože hlava chce, ale tělo už nezvládá. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *