Polský bijec Jan Blachowicz odepisuje „ustrašeného“ Jona Jonese?

Blachowicz Jones

Jiří Procházka před časem označil prosincový turnaj UFC 282 jako turnaj polo-těžkých vah, protože na startovce máme hned tři zajímavé souboje z této divize. Tím hlavním je samozřejmě titulová odveta Procházka vs Teixeira 2, na kterou naváže možný souboj o dalšího vyzyvatele Blachowicz vs Ankalaev. Krásné menu pak doplní i Gustafsson, který se utká s OSP. V souvislosti s celou akcí se přitom ještě donedávna spekulovalo o možném návratu bývalého šampiona Jona Jonese, který však polský chasník Blachowicz vidí hodně skepticky.

Nejhorší zápas všech dob? Trenér se zastává MaxGreena a odhaluje zákulisí

„Nevěřím, že se Jon Jones ještě vrátí k zápasení,“ rozpovídal se Blachowicz v nedávném rozhovoru s novinářem Jamesem Lynchem.

„Myslím, že se tak moc bojí prohry, že udělá všechno pro to, aby se nevrátil a nemusel jí riskovat. Byly doby, kdy naší divizi dominoval. Po čase se však rozdíly začaly hodně stírat a ostatní bojovníci ho začali dohánět. Příkladem je například Santos. I s Dominickem Reyesem to byl velmi těsný zápas, ve kterém mnozí neviděli Jona vyhrát. S každým, kdo s ním chtěl zápasit, to byl těsný zápas. Stále těsnější a těsnější. Myslím, že začal cítit, že už není tak dobrý, že takříkajíc dospíváme, doháníme jeho úroveň.“

Jon Jones v minulosti platil za dominantního šampiona, který své vyzyvatele doslova ničil, ale je pravda, že hlavně v posledních zápasech se Santose a Reyesem působil porazitelně. To však nemění nic na tom, že souboje dokázal vyhrát.
 

Jones má sice ve statistice jednu prohru, ale fakticky nikdy neprohrál, protože se jednalo o diskvalifikaci za nepovolené lokty 12 na 6. Bones tak v podstatě v kleci nikdy nepoznal hořkost pravé porážky, což si bohužel dost kompenzoval v osobním životě, kde prohrál hned několikrát.

Nyní je však prý připravený se vrátit zpět do boje a je jen na UFC, aby to domluvilo. Původně to vypadalo hodně nadějně s turnajem UFC 282, ale aktuálně to spíš vypadá na březnový termín, kdy by se mohl utkat se šampionem Francisem a pokud ten neprodlouží smlouvu, tak s bývalým šampionem Miocicem.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *