Pokorný Chimaev? Vlk nabídl dosud neviděnou stránku

Khamzat Chimaev Burns
 

Od souboje Burns vs Chimaev se čekalo hodně, ale málokdo asi počítal s tím, že dostaneme další epickou válku, na kterou se bude ještě hodně dlouho vzpomínat. Oba borci se rozhodně nedrželi zkrátka, takže jsme se dočkali celé řady tvrdých výměn. Jednou byl v problémech Burns, pak zase Chimaev. Právě Vlk, který sliboval výhru za minutu a doslova zabíjení, se nakonec radoval z hodně vydřeného vítězství na body. Po souboji navíc Chimaev uznal kvality soupeře a vysvětlil, že jeho chování je do velké míry hra. Nabídl tak stránku, kterou jsme u něj ještě neviděli…
Vašek Mikulášek a jeho přítelkyně reagují na prohru

Chimaev šel po souboji v zákulisí za Burnsem, který bohužel skončil na nosítkách. Do bitvy dal úplně vše. “Všichni si myslí, že ke svým soupeřům nechovám úctu, ale tohle je prostě hra. Snažím se soupeřům dostat do hlavy. Chci si s nimi hrát a donutit je tak k tomu, že udělají chybu. Tohle všechno doslova miluju. Sleduji snad všechny UFC zápasy a pořád se snažím učit. Všech soupeřů si vážím, protože vím, že to dělají pro sebe a své rodiny. Vlastně to pro mě bylo docela těžké. Viděl jsem totiž děti, které s sebou Gilbert přivezl. Jedno za mnou přišlo a říká mi, že jsme ten týpek, který jde zápasit s tátou. Já si v tu chvíli říkal a do prdele. Přesně tohle nepotřebuju. Nechci zápasit s nějakým taťkou. Potřebuji mít před sebou nějakého zabijáka, jako jsem já. Musím mít v hlavě jen zabíjení a ne tyhle věci. Po zápase jsem tak Gilbertovi říkal, že si ho vážím a uznávám ho. Omluvil jsem se mu za rány a vysvětlil mu, že jsme to dělali pro naše rodiny i proto, abychom se bavili,” vysvětlil Khamzat Chimaev upřímně.

Doposud jsme vídali je sebevědomého Vlka, který mluvil o tom, jak všechny zničí, ale tentokrát Khamzat vystoupil z role a poodkryl něco málo ze svého pravého já, které evidentně ctí rodinu nade vše.

Chimaev samozřejmě musí být Gilbertovi obrovsky vděčný, protože Burns jako dvojka vůbec nemusel souhlasit se soubojem s 11. divize. Dal tak však Chimaevovi šanci se dostat na vrchol divize a ten se jí skvěle chopil.
 

Po-zápasová reakce

“Ty kráso, ten týpek se sakra tvrdý. Nevěděl jsem, že je až takhle tvrdý. Přišel do souboje s brazilským srdcem. Brazilce dobře znám, protože mám mezi nimi kamarády. Jeden Brazilec, který je se mnou od začátku, mi právě pomáhal se na zápas připravit. Moc Gilbertovi děkuji za zápas. Mám tě moc rád a respektuji tě. Musel jsem se dneska na výplatu pořádně nadřít,” reagoval Khamzat Chimaev hned po souboji, který byl evidentně mnohem náročnější, než čekal.

“Věděl jsem, že je silný, ale nečekal jsem, že vydrží celá tři kola. Byl opravdu dobře připravený. Já jsem však taky makal. Nikdy nemám pauzu. Burns je však skvělý,” pokračoval Chimaev, který sice ukázal, že je jen člověk, který nejspíš nebude ničit jednoho soupeře za druhým, ale i přesto dokázal, že má na to se měřit s absolutní elitou. “Jsem moc spokojený. Přesně na tohle jsem čekal tak dlouho. Měl jsem 10 zápasů a 10 ukončení. Teď jsem si však dal tři kola, krvácel jsem a taky jsem se unavil. Cítím trochu bolest a to se mi líbí.”


 

1 komentář na “Pokorný Chimaev? Vlk nabídl dosud neviděnou stránku”

  1. Pingback: Dana White reaguje na válku a rozplývá se nad Chimaevem | Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *