Pohádkář White? Procházka vysvětluje, jak to bylo s uvolněním/odebráním titulu

Jiří Procházka White

V návaznosti na zprávy o zranění šampiona Jiřího Procházky se čekalo, že se tedy na turnaj UFC 282 vypíše souboj o titul prozatímního šampiona polo-těžké váhy, protože bylo jasné, že se BJP do boje jen tak nevrátí. Právě s ohledem na delší pauzu se však následně objevila informace o tom, že Jiří titul uvolňuje, aby o něj mohli bojovat jeho kolegové. White celou situaci líčil tak, že vlastně šlo o Jiřího nápad, ale sám Procházka vysvětluje, že to zase vlastně bylo trochu jinak.

Nasr*t! Glover Teixeira se dost zlobí na vedení UFC, které s ním zametlo

“Je to nejhorší zranění ramene, jaké lékaři v historii UFC viděli,” řekl White pro Yahoo Sports. “Je to opravdu vážné. Jeho rameno je špatné, kurevsky špatné. Čeká ho vážná operace, která si vyžádá rozsáhlou rehabilitaci. Včera večer jsme se s Jiřím setkali a poslouchejte, ten chlap má prostě úroveň, jakou vidíte jen málokdy. Je to doslova válečník, ale samozřejmě byl tím vším zdrcený. To on sám však začal mluvit o vzdání se titulu. Bude dlouho mimo hru, takže by na to nakonec asi stejně došlo, ale než jsme to my vůbec stačili navrhnout, tak Jiří učinil rozhodnutí. On s tím před nás přišel a řekl, že z úcty k ostatním bojovníkům nechce zdržovat divizi. Řeknu vám, že ten kluk je borec, když takhle zareagoval,” podal UFC  prezident situaci tak, že Jiří sám přišel a rozhodl, že titul uvolní. Sám Procházka to však vidí jinak.
   

“Trošku jsem nesouhlasil s tím, že budu muset odevzdat titul. Ale učinil jsem tak, protože mi bylo přislíbeno, že hned jak se vrátím, tak dostanu možnost o něj bojovat. V návaznosti na tuto informaci jsem pro, abych to nezdržoval a nechal organizaci a celý běh plynout. Proto jsem titul po domluvě s UFC uvolnil,” přiznal pro iSport.cz Jiří Procházka, že původně titul uvolňovat nechtěl, na což má jako šampion výsostné právo, ale po domluvě s vedením tak nakonec učinil s tím, že po uzdravení hned dostane titulovou šanci.

To potvrzuje i trenér Jaroslav Hovězák, který naznačil, že evidentně přeci jen ze strany vedení proběhl nějaký nátlak na uvolnění, “Jsem z toho trochu na rozpacích, ale nakonec výsledek toho jednání je smysluplnej. Dává to smysl na všechny strany. A Jiřího jeho rozhodnutí ctí, protože vzdát se titulu nechce nikdo. Ale půjdeme si pro to zpátky!“

Ukazuje se tedy, že Dana White společně s vedením fanouškům dost zahrál na city a vylíčil celou situaci mnohem líbivěji, než jaká vlastně byla realita.

Obecně však byl Jiří s jednáním UFC a manažerské stáje Paradigm spokojený, “Nemůžu si na nic stěžovat. Společně se svým manažerem Timem Simpsonem, s nímž jsem v kontaktu na denní bázi, vše řešíme naprosto jasně a pohotově. Vše klape, jak má. Takže co se týká týmu a odvádění jejich práce, jsem nadmíru spokojený.”
  

 

UFC 282: Oficiální Startovka 

Jan Blachowicz vs. Magomed Ankalaev

Paddy Pimblett vs. Jared Gordon

Robbie Lawler vs. Santiago Ponzinibbio

Bryce Mitchell vs. Ilia Topuria

Prelims

Ovince Saint Preux vs. Antnonio Trocoli

Jay Perrin vs. Raul Rosas Jr.

Dricus Du Plessis vs. Darren Till

Jairzinho Rozenstruik vs. Chris Daukaus

Edmen Shahbazyan vs. Dalcha Lungiambula

Billy Quarantillo vs. Alexander Hernandez

Chris Curtis vs. Joaquin Buckley

T.J. Brown vs. Erik Silva

Cameron Saaiman vs. TBD

Vinicius Salvador vs. Daniel Da Silva

 
 1 komentář na “Pohádkář White? Procházka vysvětluje, jak to bylo s uvolněním/odebráním titulu”

  1. Pingback: Zneuctěný Teixeira si láme hlavu nad UFC vedením! Proč nevzal Ankalaeva? | Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *