Podle Khabiba GSP ztratil chuť zápasit už před 10 lety

Khabib, GSP

Bývalý neporažený šampion lehké váhy UFC Khabib Nurmagomedov věří, že Georges St-Pierre ztratil chuť zápasit zhruba před deseti lety a tvrdí, že v něm oheň vyhasl v roce 2013, kdy GSP obhájil titul ve welterové váze proti Johnymu Hendricksovi.

UFC prezident White mluví o odvetě epické války Teixeira vs Procházka

V roce 2017 St-Pierre porazil Michaela Bispinga a získal titul ve střední váze, čímž se stal šampionem dvou divizí UFC. Dále tak upevnil svůj odkaz jednoho z největších bojovníků, kteří kdy vstoupili do oktagonu UFC. Khabib přiznává, že jeho vlastní “oheň” pomalu vyhasínal během posledních let jeho kariéry a věří, že St-Pierre udělal správné rozhodnutí, když odešel na vrcholu. Prý tím však GSP přišel o masivní výplatu, která mu byla nabízena za souboj s Khabibem.

„Když jsem byl na vrcholu, tak jsem byl v nejlepší formě, ale v té době, už to nebyl případ GSPho,“ řekl Nurmagomedov v epizodě podcastu Full Send. Kdy doopravdy skončil? V roce 2012-13? Po čtyřech letech se vrátil a bojoval pouze s Michaelem Bispingem. Za posledních 9 let pouze jeden zápas, tím jeho čas skončil. Můj názor je, že jeho nejlepší léta byla 2010 – 2012. V roce 2013 už to nebyl ten stejný GSP.”

„Když bojoval s Johnym Hendricksem, tak to v tuto chvíli vypadalo, že už si tolik neužívá ten pocit, že může být opět v oktagonu. Už neměl takový hlad po vítězství. Samozřejmě neznám jeho pocity, ale tahle to působilo na mě. V tomto sportu musíte mít stále hlad. Pokud nemáš hlad, jestli to opravdu nechceš, tak musíš skončit,” dodal Khabib.

Khabib a GSP patří k nejlepším zápasníkům v historii UFC, přičemž oba spojuje, že dokázali odejít do sportovního důchodu na úplném vrcholu svých kariér. Khabib se stal neporaženým šampionem lehké váhy s bilancí 29-0 a GSP odcházel jako šampion dvou váhových divizí. Sice oba tituly nedržel zároveň, ale rozloučil se jako držitel titulu střední váhy, kterého se poté vzdal.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *