Pobavený Tony Ferguson reaguje na nejtvrdší prohru kariéry

Tony Ferguson

Tony Ferguson už před turnajem UFC 274 sliboval, že díky mnoha změnám v přípravě a celém týmu kolem uvidíme v souboji s Chandlerem toho starého Tonyho, který byl postrachem pro celou lehkou váhu. Tento slib pak El Cucuy také splnil, protože v prvním kole vypadal hodně dobře a dokonce dokázal Chandlera poslat na zem. Konec kola sice strávil na zádech, ale i z nevýhodné pozice soupeře stále zasahoval lokty a údery a snažil se o různé submise a úniky. Rozhodně to nebyl ten odevzdaný Tony, kterého jsme viděli v duelech s Oliveirou nebo Dariushem. Pak však přišel začátek druhého kola, kdy Chandler trefil kop přímo na bradu a byl konec.

Conor McGregor reaguje na výzvu od “šampiona” Oliveiry

“Gratuluji Chandlerovi k jeho výhře na turnaji UFC 274. Moc jsem se v oktagonu bavil. Fanoušci byli neuvěřitelní. Miluju to! Jsem rád, že jsem zpátky a že jsem zase tak hladový, jako jsem byl dřív. Tohle je zatím jen začátek. Přeji ti v dalším zápase hodně štěstí, šampione,” vzkázal Tony Ferguson soupeři, ale i svým fanouškům, kteří ho svým hlasitým skandováním hnali dopředu.

Tony je sice evidentně při chuti, ale po tak tvrdém KO si bude muset dát delší pauzu. Přeci jen mu trvalo hodně dlouho, než přišel k sobě a dokázal se postavit na nohy. Pro Fergusona to byla teprve druhá KO/TKO prohra a vůbec první KO v kariéře. Do podobných problémů ho dokázal dostat jen Justin Gaethje, který ho však nevypnul úplně. Místo toho ho zasypával salvou úderů, kterou už pak rozhodčí radši přerušil, protože bylo vidět, že se Tony efektivně nebrání.

Navíc je otázkou, jak to s Tonym dále bude, protože už před zápasem předesílal, že nehodlá smlouvu s UFC prodlužovat, protože chce zjistit, jaké budou další nabídky. Liga mistrů, jak potvrdil Dana White, však o Fergusona stále stojí.
 

Co na Tonyho říká UFC prezident Dana White?

“Už celý týden před zápasem se mě všichni ptali, zda je tohle rozhodující zápas pro Tonyho Fergusona, na což jsem odpovídal, že ne, protože je to pořád borec, který patří do TOP 10 lehké váhy. V prvním kole vypadal sakra dobře. To KO však bylo šílené. Podle mě si teď musí dát Tony delší pauzu. Po takovém KO prostě potřebuješ delší pauzu a klid. Co s ním bude dál? Nevím. Není to však tak, že by mu soupeř dominoval. Nepředvedl výkon, podle kterého by si člověk řekl, že už do UFC nepatří. Tony vypadal sakra dobře, ale pak prostě dostal. V téhle hře se tohle může stát a kdokoliv může podobně nachytat kohokoliv.” vysvětlil Dana White, že se na základě posledního výkonu s Tonym rozhodně nehodlá rozloučit.

Je však jasné, že Ferguson nyní bude potřebovat delší pauzu, aby se z prohry oklepal. Šlo totiž o hodně tvrdé KO, po kterém Tonymu hodně dlouho trvalo, než přišel k sobě a postavil se znovu na nohy. Bohužel to je pro bývalý postrach divize čtvrtá prohra v řadě a nyní se bude řešit, co bude dál. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *