Píno Ondruš reaguje na odvetu a Vémolovu „šílenou potupu“

Ondruš Vémola Kincl

Petr Ondruš aka Píno, který dlouho nevěřil tomu, že na velkolepou odvetu skutečně dojde, se může pyšnit tím, že se v minulosti utkal s Karlosem Vémolou i Patrikem Kinclem. S oběma borci ve své době prohrál, takže jako jeden z mála může nabídnout zajímavé srovnání. Právě Píno je další osobností, která na zvláštní titulový zápas reagovala.

Organizace OKTAGON MMA bohužel přichází o skvělého šampiona

„Zápas Karlose Vémoly a Patrika Kincla byl hrozný a šíleně nekoukatelný. Obecně jsou všechny Karlosovy zápasy strašné. Jen si představte, jak někomu ze světa řeknete, že toto je vrchol českého MMA,“ rozpovídal se Ondruš pro CNN Prima News„Z hlediska druhého pohledu ale Patrik dokázal Karlosovi úplně zdemolovat jeho psychiku tím, že ho porazil v jeho světě – ve hře u pletiva. To se doteď nikomu nepovedlo.“

„Podle starých pravidel by zvítězil Karlos, jelikož byl aktivnější, držel pozici a tlačil. Proto byla část lidí přesvědčena, že vyhrává. Já si to chvíli myslel taky. Jenže když od sebe šli asi po 4. kole, tak bylo z ničeho nic vidět, jak je Karlos zdemolován. Přesně to už je jeden z aspektů nových pravidel,“ zmínil Píno názor, který jsme v souvislosti se soubojem slyšeli několikrát, tedy že dle starých pravidel by měl Vémola šanci na úspěch, ale podle těch aktuálně platných nikoliv.
    

Kincl tak nakonec Vémolu porazil v jeho vlastní hře, což je pro Terminátora vlastně ještě horší, „Karlos na něco takového není zvyklý. Prostě není zvyklý prohrávat. Pro něj to byla šílená potupa. Patrik ho v jeho hře – v tom jediném, co Karlos umí – dokázal porazit.“

Ondruš však zdůrazňuje, že by se po prohře rozhodně nemělo zapomínat na to, co Vémola pro domácí scénu udělal, „Bez Karlose by české MMA nebylo tam, kde teď je. Když jsme spolu zápasili, tak se to tady začalo teprve rozjíždět. Zaplať pán bůh za něj. I proto jsem lidsky výhru přál Karlosovi, sportovně ale Patrikovi. On je totiž sportovně úplně někde jinde než Karlos i většina dalších fighterů v Česku. Karlos je zase oproti Patrikovi hvězda a showman.“
   

Vémola a jeho reakce na zápas

Dlouho očekávaný zápas je za námi a nevyšel podle mých představ. I když dost lidí říkalo, že jsem to vyhrál, tak teď je to jedno, protože jsem to měl ukončit a nenechat nikoho na pochybách.

Do pátýho kola jsem šel s tím, že vedu. Kdybych věděl, že to tak není, nastoupil bych do posledního kola jinak a klidně bych riskoval i to, že se nechám knockoutovat… Patrik je šampionem, tak to prostě je. Pokud chcete šampiona porazit, musíte ho přejet nebo ukončit, a to se mně bohužel nepovedlo.

To, co jsem provedl svojí rodině, přátelům, týmu a všem okolo se shazováním do 84, už opakovat nebudu, takže do týhle váhy se vracet nechci. Žádný další hazardování s vlastním zdravím. Jsou tady na to mladší a lepší kluci, a moje tělo už to prostě nedává, to je fakt.

Mrzí mě, že jsem nedorazil na pozápasovou tiskovku, ale bohužel to moje oči v zápase dost odnesly a musel jsem rovnou do nemocnice na vyšetření. Kdo mě zná tak ví, že respektuji soupeře a dokážu i po prohře plnit své povinnosti, ale zdraví bylo přednější.
Teď mám čas dát se dohromady. Moje kariéra ale ještě neskončila. Mám s Oktagonem už domluvené zápasy a ty určitě dodržím, jsem přece jenom šampionem polotěžký váhy. Co bude dál, to se uvidí. Vše si ještě v klidu promyslím.

Víc to okomentuji brzy v pořadu Fight Cast, kam jsem přijal pozvání. Do té doby si ale chci trochu odpočinout a věnovat se rodině, na kterou jsem v poslední době neměl kvůli přípravě na zápas čas. Rodina je prostě na prvním místě. Tak mi zkuste dopřát trochu klidu.

Ještě jednou děkuji všem za podporu, zejména VŠEM partnerům, kteří při mně stojí v dobrém i zlém. Vážím si toho,“ reagoval Vémola na svém IG profilu.
  

Co nás čeká dál?

17.6. Oberhausen – OKTAGON 44: Prozatímní Startovka

Langer vs Poppeck – zápas o prozatímní titul polotěžké váhy 

Eckerlin vs Primera 

Veličkovič vs Jungwirth 

Grabinski vs Michalidis 

Dyrschka vs ? 

Xavier vs Strezlczyk

Polívka vs Khajevand

Siwiec vs Hathaway 

Paradeiser vs Fischer 

29.7. Praha Štvanice – OKTAGON 45

17.9. Frankfurt – OKTAGON 46

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Peňáz vs Čepo 


2 komentáře na “Píno Ondruš reaguje na odvetu a Vémolovu „šílenou potupu“”

  1. Pingback: Kaik Brito reaguje na UFC šanci a prozrazuje termín klíčového zápasu | Shorties

  2. zdravím,abych nějak začal 😁 nejsem fanoušek znalý MMA pravidel ale Karlosovi jsem stále fandil a fandit budu,sice ta pravda tam někde je že se nějak Karlos neposunul a dál ale sází všecko na svou sílu pouze na zemi kterou určitě má neuvěřitelnou,a proto si myslím že silově určitě na Patrika má a bude mít,a to že šampion nepředvedl vůbec nic jen se bránil u pletiva tak určitě si troufám říct že ani sám nevěděl že hraje nějakou Karlosovu hru,neměl prostě na to sílu vyhrát a taková výhra mu jen náhodou padla do kapsy podle údajně nových pravidel o kterých ani sám Kincl nevěděl,a troufám si říct že už vůbec to neměl připravené takhle vyhrát

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *