Pešta vs Martínek 2? Viktor reaguje na možnou odvetu v KSW

Pešta Martínek

Bývalý šampion organizace OKTAGON MMA a zápasník UFC Viktor Pešta na začátku tohoto roku podepsal smlouvu s polskou organizací KSW. Pešta se měl původně představit už na galavečeru KSW 76, který se konal v liberecké Home Credit aréně, ale bohužel kvůli covidu musel svoji premiéru odložit. Nyní však konečně zná svého prvního soupeře, skrze kterého se může uvést v těžké váze, ve které působí i jeho bývalý přemožitel Michal Martínek. Dojde na odvetu?

Obrovský zlom pro domácí scénu! OKTAGON a Novotný oficiálně mezi světovou elitou

Viktor Pešta (18-8) se měl původně představit už na turnaji KSW 76 v Liberci, kde se měl střetnout s dalším bývalým zápasníkem UFC Danielem Omielanczukem. Na souboj nakonec nedošlo, protože Pešta místo toho sváděl zápas s virem covid-19. Do oktagonu se tak český zápasník vrátí po více jak roční pauze. 

Pešta si svoji premiéru odbude na galavečeru KSW 86, který se koná 16.9. ve Wroclawy. Jeho soupeřem bude „Polský Tank“ Filip Stawowy (10-3), se kterým vítězně debutoval další český bojovník Michal Martínek. Ten Poláka porazil jasně na body. „Myslím, že největší výhodou mu bude právě hmotnostní převaha. Je rychlejší, než by jeho tělesná konstituce napovídala, takže na to si musím dát pozor. Dalo by se říct, že doslova mate tělem. Jeho slabiny si zatím nechám pro sebe,“ uvědomuje si Pešta, že Stawowy hodně klame tělem.
Samozřejmě se nabízí, že by mohlo v rámci KSW dojít na odvetu Pešta vs  Martínek 2, čemuž se Viktor evidentně vůbec nebrání. „KSW v užší špičce těžké váhy zas tolik bojovníků nemá, takže myslím, že dřív nebo později na sebe zase narazíme. Nicméně v tuhle chvíli se soustředím na zápas s Filipem,“ reagoval Pešta pro CNN Prima News.

Bude tedy hodně zajímavé sledovat, jak se budou cesty obou českých borců v polském gigantu vyvíjet. Na stejné akci, na které debutuje Viktor, jde mimochodem do boje i RFA šampion Dominik Humburger, který se pokusí navázat na své předešlá výkony, díky kterým je zatím neporaženým borcem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *