Pešta svedl v KSW těsnou bitvu, ale na vítězství to tentokrát nestačilo!

Dnes probíhá další galavečer KSW, na kterém se možná bude přepisovat historie. Salahdine Parnasse, který svého času dokázal porazit Ivana Buchingera, totiž útočí na třetí šampionský opasek. Doposud ovládl pérovou a lehkou váhu a nyní si jde pro trůn welteru, kde však v cestě stojí Bartosiński. Na stejné akci se představil i český bojovník Viktor Pešta, který má za sebou skvělou premiéru se Stawowym. Jak si vedl ve druhém zápase v KSW proti Szymonu Bajorovi?

Colby Covington se ostře opřel do Stricklanda, kterého by prý rád profackoval

Elitní český  zápasník v těžké váze Viktor Pešta (19-8) usiloval o druhé vítězství v řadě. Na turnaji KSW 89, který se koná v polských Gliwicích, se střetl s Szymonem Bajorem (24-10), bývalým titulovým vyzyvatelem KSW. Pešta debutoval v polské organizaci letos v září na KSW 86 a při svém debutu předvedl bezchybný výkon, když hned v prvním kole udolal Filipa Stawowyho. Stawowy nikdy předtím nebyl ukončen. Díky tomuto vítězství Pešta skončil na pátém místě žebříčku těžké váhy.

Viktor Pešta začal aktivně a nebál se jít s Bajorem do přestřelek, ve kterých ovšem trochu ztrácel a tak vzal po minutě souboj na zem. Zde Viktor aktivně pracoval a hledal si co nejlepší pozici pro ground and pound nebo submisi. Polák však dobře bránil a minutu před koncem se zápas dostal znovu do postoje, kde Peštu několikrát nebezpečně trefil a udělal dobrý závěr prvního kola.

Druhé kolo začal Viktor opatrněji, protože Bajor opět hrozil v postoji. Byl to však polský bojovník, který se pokusil dostat Peštu na zem, ale ten jeho pokus ubránil a naopak sám doručil takedown. Po chvilce se souboj dostal opět do postoje, kde si oba zápasníci vyměnili tvrdé údery, ale o něco přesnější byl opět Polák. A tak vzal Viktor přenesl zápas opět na zem, kde soupeře kontroloval.

Ve třetím kole nejprve dostal Pešta Bajora na zem, ale vzápětí se to samé povedlo polskému zápasníkovi, který se snažil kontrolovat zbytek zápasu a držel Peštu na zádech u pletiva. Půl minuty před koncem se Bajor pokusil o submisi, ale Viktor se z nebezpečné pozice rychle vymanil a tak se rozhodovalo na body. Rozhodčí ohodnotili zápas 29-28, 29-28, 28-29 ve prospěch polského zápasníka, který tak vítězí na Split Decision.

1 komentář na “Pešta svedl v KSW těsnou bitvu, ale na vítězství to tentokrát nestačilo!”

1. Pesta vypadal na oko skvele, bohuzel jen pred zapasem. V zapasu byl pomaly, bez fyzicky, sily, moralky. Asi tech halucinogenu bylo vic nez zdravo.