Pešta prozradil, jaké komplikace provázely jeho druhý PFL zápas

Viktor Pešta

Teď už bohužel víme, že se Viktor Pešta do PFL play-off, jehož vítěz získá milion dolarů, bohužel neprobojoval. Naopak si v krátké době připsal druhou tvrdou prohru, která nyní znamená pauzu a rozmýšlení, co bude vlastně dál. My jsme skrze naší USA spojku Marcela Viktora před zápasem vyzpovídali, takže jsme se dozvěděli, jak to vlastně bylo s rekonvalescencí po první tvrdém KO i problémy, které provázely poslední týden před druhým soubojem.

Ondřej Novotný vysvětluje, proč zatím více nereagoval na BJP úspěch

“Není lehké nastoupit do zápasu, takhle krátce po KO. Důležité je podchytit i zdravotní stránku i to, aby mě atletická komise a PFL nechalo zápasit. Nicméně jsem dostal zelenou. Podstoupil jsem spoustu zdravotních vyšetření u neurologa, byl jsem na magnetické rezonanci a vše bylo v pořádku. Už i doktor, který mě kontroloval po prvním zápase, říkal že budu OK a ani mě neposlal do nemocnice. Dostal jsem zelenou, ale trénoval jsem volněji, respektive jsem nespároval tolik a ne tak tvrdě. Spíš jsem jel hodně techniku, wrestling, grappling a lapy. Trénink se tomu musel přizpůsobit,” vysvětlil Viktor Pešta před druhým zápasem, že musel absolvovat celou řadu vyšetření, aby mohl přijít druhý souboj.

Pár dní před zápasem se však přeci jen objevil problém, “Atletická komise nám do toho trochu hodila vidle na poslední chvíli. V sobotu 6 dní před zápasem jsem měl telefonát, že mě atletická komise z Georgie nenechá zápasit, kvůli tomu KO. Že nerespektují nějaká vyšetření a že mě nenechají zápasit. Pro mě se tedy všechno sesypalo a byl jsem zpět v depresích. Šel jsem si tedy dát pivo, pizzu a zmrzlinu. O pár hodin později mi volal manažer, že to nakonec přeci jen domluví a zápasit budu. Shazování se tedy trochu zkomplikovalo. Nakonec jsem však váhu udělal v pohodě.”
 

Viktorova reakce po druhé PFL prohře

“Tímto pro mě letošní sezóna v PFL bohužel končí. Ze všech stran slyším, že jsem se vrátil moc brzo a že jsem si měl nechat víc času na zotavení. Možná. Taky to pro mě nebyla lehká volba, ale jít do zápasu pro mě byla jediná šance jak se udržet v turnaji. Byl jsem si vědom rizika a rozhodl jsem se, že i tak do toho půjdu. Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo. Co bude dál zatím nevím, ale určitě si teď dám nějakou dobu pauzu. Děkuju všem, co mě podporujou a děkuju PFL a Ray Sefovi za příležitost.”

Viktora tedy nyní čeká pauza a poté se uvidí, co bude dál. Samozřejmě se vždy nabízí návrat na CZ/SK scénu, kde by měly organizace OKTAGON MMA i RFA určitě zájem.
 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *