Pešta poskočil ve světovém žebříčku! Překonal Vémolu

Viktor Pešta Karlos Vémola
Poté, co na turnaji OKTAGON 15 neuspěl v boji o titul s Michalem Martínkem, Viktor Pešta naskočil na vítěznou vlnu. Aktuálně má na svém kontě 3 výhry v řadě s tím, že díky té poslední se stal prvním OKTAGON šampionem polo-těžké váhy. Na turnaji OKTAGON 28 se střetl s německým strojem Puetzem, kterého porazil poté, co doktor Stephanovi nedovolil nástup do čtvrtého kola kvůli tržné ráně na nose. Pešta tak získal hodně cenný skalp, díky kterému značně poskočil ve světovém žebříčku.
Mocenské boje! Vémola posílá jasný vzkaz šéfovi Novotnému

Dle serveru Fight Matrix, který žebříčky spravuje, byl Viktor Pešta na začátku roku na 67. místě polo-těžké váhy. Po výhře nad kvalitním Puetzem však poskočil o 21 míst, takže je aktuálně na 46. místě. Tím samozřejmě překonal svého rivala Vémolu, který, byť v rámci střední váhy, je na 53. místě.

Viktor se tak vrátil do první padesátky a skrze další zápasy se samozřejmě může posunout ještě výš. Nejlépe na tom byl na začátku roku 2015, kdy byl v rámci těžké váhy na 25. místě. S ohledem na to, jak dopadl poslední zápas se navíc mluví o možné odvetě s Puetzem, který se z 52. místa propadl na 78. místo. Případná další výhra by tak sice Peštu neposunula tolik, ale o nějaký kus přeci jen ano.
Kromě Puetze se v souvislosti s Peštou mluví také o Ragozinovi nebo Xavierovi, který bude zápasit v listopadu na turnaji OKTAGON Prime 4. Uvidím tedy, jak nakonec situace vykrystalizuje.
1 komentář na “Pešta poskočil ve světovém žebříčku! Překonal Vémolu”

  1. Pingback: Výplaty: UFC Vegas 38 – Santos vs Walker | MMA Shorties

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *