Pereira se vrací moc brzy po KO a narazí na polskou sílu? Poatan reaguje

Pereira

Není to zase tak dávno, co jsme měli možnost sledovat souboj Pereira vs Adesanya 2, který nakonec skončil tvrdým KO a změnou majitele trůnu střední váhy. Pereira v návaznosti na prohru oznámil, že ve střední váze na nějakou dobu končí a místo toho se přesouvá do polo-těžké váhy, kde ho už tuto sobotu čeká souboj s bývalým šampionem Janem Blachowiczem, který je pověstným stoperem borců, kteří se chtějí ze střední váhy posunout do té polo-těžké. Daniel Cormier navíc upozorňuje na to, že se Pereira vrací moc brzy po tvrdém KO, což by se pak mohlo odrazit na síle jeho brady. Co na to Poatan?

Vašek Mikulášek vysvětluje překvapivé rozhodnutí ukončit svou kariéru

„Knokautoval Janek všechny, se kterými bojoval? Myslím, že ne,“ řekl Pereira o Blachowiczovi. „Kdyby to byl bojovník, který všechny knokautoval, řekl bych: ‚Sakra‘. Ale ne, je to normální bojovník. Samozřejmě je to bývalý šampion a zkušený a nebezpečný borec. Není však důvod mluvit o tom, že jsem v posledním zápase prohrál na KO, takže teď nebudu stejný. Však jsem Izzyho porazil dvakrát v kickboxu a jednou v MMA. Dvakrát to bylo ukončení a jednou se musela použít kyslíková maska. I přesto se Adesanya vrátil a porazil mě.

Pouze pokud jste člověk se slabou myslí a tohle se vám dostane do hlavy, tak se může stát, že když dostanete ránu, tak půjdete k zemi. Já jsem si však dal záležet na tom, abych se dobře zotavil. Jasně, dostal jsem KO, které si určitě vybere daň, ale nebylo to tak, že bych hned další den šel trénovat. Pak bych věřil, že by moje brada byla slabší. Já jsem tomu však dal čas a kvalitně jsem se zotavil. Vše jsem udělal tak, aby to bylo perfektní. Nevěřím tedy, že když mě Jan trefí a já půjdu k zemi, že to bude kvůli poslednímu zápasu. Bude to prostě proto, že to je bomba a já mám jít k zemi,“ reagoval Pereira na obavy, že by mohla být jeho brada skleněnější.

Naopak se spíš počítá s tím, že Alex bude ještě nebezpečnější a silnější, protože nebude muset podstupovat tak náročné shazování, jako tomu bylo v zápasech ve střední váze. Více se však dozvíme až v noci ze soboty na neděli, kdy nepůjde „jen“ o výhru, ale i titulovou šanci.
  

Ze souboje Jan vs Alex vzejde soupeř pro Jiřího Procházku

„Spekulací je mnoho, ale buďme všichni v klidu. Vše je vyřešeno a vše bude oznámeno. Bude radost,“ reagoval totiž trenér a manažer Martin Karaivanov na spekulace o tom, že by souboj Blachowicz vs Pereira mohl být titulový, čímž by Jiří přišel o svou šanci. To nyní potvrdil i bývalý dvojnásobný šampion Cormier, respektive UFC matchmaker pro vyšší váhy Mick Maynard, který tak domácím fanouškům přinesl skvělé zprávy.

„Když se podíváme na to, co nás čeká, tak je tam souboj Blachowicz vs Pereira, u kterého jsem si říkal, že by to klidně mohl být titulový souboj,“ rozpovídal se Daniel Cormier, který má samozřejmě jako bývalý šampion a nyní komentátor k vedení organizace hodně blízko.
 

„Pak jsem však volal UFC matchmakerovi Micku Maynardovi a ten mi řekl: ´To přeci nedává smysl. Jiří měl původně zápasit o titul. Měl mít při svém návratu zápas s Hillem. To bych teď měl dělat souboj o prozatímní titul? Jan a Alex zápasí o pozici jedničky, která se následně utká s Jiřím o uvolněný titul, až se vrátí do boje.´

„Zápas Blachowicz vs Pereira je samozřejmě důležitý, ale zase ne tak moc, aby byl o titul,“ pokračoval Cormier. „Výsledek však bude vlastně stejný. Vítěz se utká s Jiřím Procházkou o titul. Pak můžeme jen doufat, že kdokoliv už ten titul získá, tak si ho udrží dost dlouho, aby se pak při jeho návratu mohl utkat s Hillem, který má slíbenou titulovou šanci.“
 

Zdá se tedy, že je naprosto jasno. Vítěz souboje Blachowicz vs Pereira, který nás čeká už tento víkend na turnaji UFC 291, dostane šanci se utkat s Jiřím Procházkou o titul šampiona polo-těžké váhy. Pokud se nic nezmění, tak výhledově dostaneme duel Procházka vs Blachowicz nebo Procházka vs Pereira, což zní naprosto úžasně.

Jediný háček by mohl být v načasování. Bude totiž hodně záležet na tom, jak souboj Janek vs Alex dopadne. Bude vítěz schopen zápasit už v listopadu nebo v prosinci? To se dozvíme v následujících týdnech. Hlavní je, že je nyní poměrně jasno. Doufejme jen, že se nic nezmění a že do hry nevstoupí žádné další zranění, protože těch už bylo za poslední dobu až až.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *