Pereira na pozoru? Blachowicz prozrazuje, jakou specialitu si na Alexe chystá

Pereira Blachowicz

Bývalý šampion polo-těžké váhy Jan Blachowicz je známý jako stoper borců, kteří se chtějí ze střední váhy přesunout do polo-těžké. Na vlastní kůži to poznali Adesanya, Rockhold nebo třeba Souza. Nyní je na řadě Alex Pereira, který je pověstný svým levým hákem, ve kterém má doslova atomovou sílu. Houževnatý Polák Blachowicz se však může spolehnout na jednu specialitu.

Vašek Mikulášek vysvětluje překvapivé rozhodnutí ukončit svou kariéru

„Je jasné, že použiji svou polskou magii. Mám kouzla, která však používám před vlastními zápasy. Nepoužívám to nikdy jindy, protože zbytečně nechci plýtvat silou a mocí. Proti Alexovi však svá kouzla určitě použiju. Po tomhle souboji, který vyhraju, budu mít další titulovou šanci. Budu bojovat s Jiřím Procházkou. Plán je tedy jasný. Nyní se však naplno soustředím na Alexe. Co bude potom, bude potom,“ nechal se Janek slyšet, že plánuje využít polská kouzla.

Jedním takovým je polský chasník vyhlášený. V minulosti totiž v lese objevil oběšence, z jehož lana si udělal náramek, který mu údajně přináší štěstí. Kromě souboj s Teixeirou, který se mu vůbec nepovedl, Janek dlouhodobě předvádí skvělé výkony, tak uvidíme, jak magie zafunguje na Poatana, který naopak čerpá sílu ze svých předků. Zkrátka půjde o epický souboj, který rozhodne o tom, kdo v dalším souboji vyzve Jiřího Procházku o titul šampiona polo-těžké váhy.
  

Ze souboje Jan vs Alex vzejde soupeř pro Jiřího Procházku

„Spekulací je mnoho, ale buďme všichni v klidu. Vše je vyřešeno a vše bude oznámeno. Bude radost,“ reagoval totiž trenér a manažer Martin Karaivanov na spekulace o tom, že by souboj Blachowicz vs Pereira mohl být titulový, čímž by Jiří přišel o svou šanci. To nyní potvrdil i bývalý dvojnásobný šampion Cormier, respektive UFC matchmaker pro vyšší váhy Mick Maynard, který tak domácím fanouškům přinesl skvělé zprávy.

„Když se podíváme na to, co nás čeká, tak je tam souboj Blachowicz vs Pereira, u kterého jsem si říkal, že by to klidně mohl být titulový souboj,“ rozpovídal se Daniel Cormier, který má samozřejmě jako bývalý šampion a nyní komentátor k vedení organizace hodně blízko.
 

„Pak jsem však volal UFC matchmakerovi Micku Maynardovi a ten mi řekl: ´To přeci nedává smysl. Jiří měl původně zápasit o titul. Měl mít při svém návratu zápas s Hillem. To bych teď měl dělat souboj o prozatímní titul? Jan a Alex zápasí o pozici jedničky, která se následně utká s Jiřím o uvolněný titul, až se vrátí do boje.´

„Zápas Blachowicz vs Pereira je samozřejmě důležitý, ale zase ne tak moc, aby byl o titul,“ pokračoval Cormier. „Výsledek však bude vlastně stejný. Vítěz se utká s Jiřím Procházkou o titul. Pak můžeme jen doufat, že kdokoliv už ten titul získá, tak si ho udrží dost dlouho, aby se pak při jeho návratu mohl utkat s Hillem, který má slíbenou titulovou šanci.“
 

Zdá se tedy, že je naprosto jasno. Vítěz souboje Blachowicz vs Pereira, který nás čeká už tento víkend na turnaji UFC 291, dostane šanci se utkat s Jiřím Procházkou o titul šampiona polo-těžké váhy. Pokud se nic nezmění, tak výhledově dostaneme duel Procházka vs Blachowicz nebo Procházka vs Pereira, což zní naprosto úžasně.

Jediný háček by mohl být v načasování. Bude totiž hodně záležet na tom, jak souboj Janek vs Alex dopadne. Bude vítěz schopen zápasit už v listopadu nebo v prosinci? To se dozvíme v následujících týdnech. Hlavní je, že je nyní poměrně jasno. Doufejme jen, že se nic nezmění a že do hry nevstoupí žádné další zranění, protože těch už bylo za poslední dobu až až.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *