Pavol Neruda vysvětluje, proč je Matavao pro Vémolu legitimní soupeř

Neruda Vémola Matavao

Nyní už všichni nastalou situaci berou jako fakt, ale není to tak dávno, co domácí MMA komunita hodně rozpačitě přijímala souboj Vémola vs Matavao, který bude součástí turnaje OKTAGON 41 v Liberci. Fanoušci totiž nevěří, že má Matavao šanci Terminátora ohrozit, což však s odkazem na poslední výkony rozporoval Ondřej Novotný a nyní se k němu přidal i druhý majitel organizace Pavol Neruda.

Gábor Boráros bohužel dostal stopku i od další organizace

„Tohle jsme slyšeli už několikrát, že to lidé takhle komentovali a pak to dopadlo přesně naopak. Spíš vycházím z toho, co řekl Attila. Byli jsme spolu na obědě a řekl mi, že je to pro něj brutálně těžký soupeř a že ho klidně může porazit. A když se o Karlose bojí Attila, tak to jasně hovoří o tom, že Al Matavo je legitimní soupeř. Myslím si to samozřejmě i já. Může ho podcenit, Al Matavao to v sobě má. Hodně lidí se ptá, co se stane, když Karlos prohraje s Patrikem. Ale je tu také otázka, co by se stalo, kdyby prohrál už s Al Matavaem. To bude teprve velké ticho v hale,“ rozpovídal se Neruda pro Sport.cz.

A i kdyby Vémola Matavaa porazil, což se očekává, tak o měsíc později následuje výzva v podobě Kincla, kterou Terminátor bere hodně vážně, „Karlos extrémně nerad prohrává. Já jsem sám zvědavý, jak to bude vypadat. Sám všude říkám, že v případě, kdyby Karlos prohrál, tak ho to nijak neovlivní a nijak ho to nesníží jako bojovníka před Attilou. Je to první Čech v UFC, extrémně dobrý zápasník. Má neuvěřitelné skóre, patří do světové padesátky a ničí tu světové hvězdy. Jedna prohra s Patrikem by ho neměla ovlivnit. Ale otázka je, co to skutečně s Karlosem udělá. Je vidět, že má před Kinclem respekt. Bere to se vší vážností. Už před pěti lety, kdy měli první zápas, to bylo těsné. Bojovali tři kola a skončilo to na body. Karlos si určitě uvědomuje, že to bude těžké.“

 

Karlos se netají tím, že je pod velkým tlakem

„Myslím, že při každém mém zápase je vytvářenej obrovskej tlak. Lidi občas říkají, že si na to člověk musí zvyknout. Ale na tohle se nedá zvyknout, protože každý další turnaj je větší a větší a stejně tak ten tlak je větší a větší. A nikdy se nestane, že by to člověku bylo jedno, nebo že by si na to začal zvykat. Myslím, že mezi ty, co by o tom mohli mluvit, patří třeba Petr ‚Píno‘ Ondruš. Toho ten tlak sežral hrozně. Permoníci mu lítali v hlavě. Stejně tak třeba Milan Ďatelinka, toho to taky semlelo, nebyl na něco podobného připravený. Podobně to bylo s Babou Jagou. Ten taky říkal, že ho to úplně sežralo. Kamkoliv šel, všichni se ho ptali na náš zápas,“ rozpovídal se Vémola pro iSport.cz.

„Takže tlak je to strašnej, tihle to zažili a dokážou si představit, jaký to je. A já to zažívám každý zápas. Ne občas. Každej zápas zažívám tenhle neuvěřitelněj tlak, kdy se mě někteří lidi snaží shodit, že to nedokážu.“

Tlak však bude doléhat na oba borce, což se například ve zmíněných soubojích s Mikuláškem a nebo Ďatelinkou ukázalo jako klíčový faktor.

„Teď se na mě vyvíjí strašnej tlak ze všech stran před zápasem s Kinclem, ale já ho ustávám, jako jsem ustál všechno předtím. A jako předtím mi nakonec zvedali ruku nad hlavu, tak i v tomto případě to tak bude. Protože ten tlak ustojím, nepolevím a úplně všechny zničím. A nebudu je ničit mediálně, jako se oni snaží ničit mě, nějakými spory, hádkami a kauzami. Tohle na mě neplatí. Mě to akorát motivuje k lepším výkonům, k lepší přípravě. 20. května v O2 areně to vše skončí. A moc se na to těším,“ navázal Vémola.

Úvodní foto via OKTAGON MMA

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *