Paul utřel Whitea za pochvalu Diaze a znovu píchl do palčivého tématu

Paul White

Nate Diaz se po posledním UFC souboji s Tonym Fergusonem, kterého dokázal uškrtit, nechal slyšet, že na nějakou dobu ligu mistrů opouští, aby ovládl i další světy, ale že se do budoucna vrátí a třeba konečně doručí i trilogii McGregor vs Diaz 3, kterou by MMA svět jistě stále ocenil. Čekalo se tedy, kam Nate zamíří a nakonec to byl boxerský souboj s Paulem, ve kterém však Nate zklamal, protože padl na body. UFC prezident Dana White však Diaze vlastně chválil, což se Paulovi nelíbilo.

Trůn je volný! Promotér Novotný oficiálně potvrdil odebrání OKTAGON titulu

„Viděl jsem tu gilotinu na konci zápasu. To bylo pěkné. Když si vezmete, že je mu skoro 40 let a že zápasil s borcem, který je o 4 boxerské a 2 MMA váhové kategorie jinde, a stejně s ním došel až na body. Paul je proti němu mladý kluk, ale Nate dokázal, že je prostě nejlepší. Jsem za něj moc rád,“ reagoval Dana White a šel tak trochu proti proudu, protože ostatní Diaze spíše kritizovali za to, že nedokázal uhájit čest MMA světa. Pokud se na to však podíváme z Whiteovy perspektivy, tak je před Nathanem třeba smeknout.

Uvidíme ho ještě v UFC? Sám Nate totiž před zápasem hodně mluvil o tom, že by se do ligy mistrů rád vrátil. Co na to Dana? „Rádi bychom ho měli zpátky. Vždycky jsem vtipkoval o tom, jak těžké je s oběma Diazy jednat, ale není pochyb o tom, že to jsou dvě ikony našeho sportu. Všichni si je budou pamatovat i za 20 let. UFC vždycky bylo Nathanovým domovem a vždy bude. Vyrostl tady skrze The Ultimate Fighter a měl tady ty největší zápasy. Moc rádi ho přivítáme zpátky s otevřenou náručí.“
 

Co na to Paul?

Paul samozřejmě není rád, že White příběh podává tak, že se spolu utkali vysloužilý veterán a mladý boxer, i když to tak ve skutečnosti vlastně je. Nabídl však své srovnání srovnání, kterým se snažil ukázat, že Paul a White vlastně koneckonců nejsou zase tak odlišní.

„Místo takových řečí by ses spíš měl soustředit na to, aby Stephen Thompson dostal zaplaceno. Nebylo to snad tak, že jsi borce, kterému je 41, napároval s bojovníkem, kterému je 28? I přesto, že Pereira nesplnil váhu, tak ses na Thompsona snažil tlačit, aby zápas vzal,“ poukázal Paul na poslední téma, které se hodně řešilo.

Thompson totiž poté, co Pereira nesplnil váhový limit, odmítl bojovat, takže se čekalo, že dostane alespoň polovinu výplaty, protože si své povinnosti splnil. Ukázalo se však, že je věc mnohem komplikovanější, takže zatím není jisté, kolik Stephen dostane zaplaceno. Možná mu vedení pokryje „jen“ výdaje na kemp a přípravu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *