Patrik Kincl vysvětlil, jak se zlomilo přátelství s Karlosem Vémolou

Patrik Kincl Karlos Vémola
Pirát před únorovým titulovým soubojem s Kinclem v rámci trashtalku, skrze který se snažil soupeři dostat pod kůži, hned několikrát zmínil i minulost, přičemž například poukázal na to, že dříve byl Patrik Kincl s Vémolou kamarád, se kterým trénoval v Londýně, ale nyní jsou oba nesmiřitelní rivalové. Kdy se vlastně kamarádství mezi Patrikem a Karlosem zlomilo? To vysvětlil sám Patrik Kincl v OKTAGON pořadu Bez rukavic.
Promotér Ondřej Novotný vyšel Kinclovi vstříc se speciálním požadavkem

“Když jsem dorazil do London Shootfighters, tak jsme se nijak extra neznali. Bylo to domluvené přes naše trenéry a přes můj gym. Ten kemp byl zajímavý v tom, že jsem tam přijel jako pytel ve finále. Bylo to po mé delší pauze. Dostal jsem strašně naloženo. Čekal jsem, že mě to posune po technické stránce, že nám ukážou techniky, že se něco přiučíme a zaspárujeme si. Jak říkám, v té době jsem netrénoval přes dva roky a hned jsem tam dostal nasázeno, takže to bylo zajímavé. Ale jo, dá se říct, že jsme byli kámoši, ale i když jsi s někým kámoš a ten člověk dělá něco, co se ti nelíbí, tak ho nemůžeš do nekonečna omlouvat, si myslím,” vysvětlil Patrik Kincl v rozhovoru s Oliverem Sálusem před únorovým soubojem s Pirátem a uvedl na pravou míru, jak to bylo s tréninkem v Londýně.

Karlos pak s odstupem v rámci jednoho ze svých videí prohlásil, že je jedničkou hned v několika váhových kategoriích, na což už Patrik reagoval, “To byla jakoby ta poslední kapka. Vadí to všem lidem, ale Karel je tady trochu jako Karel Gott, že proti němu nemůžeš nic říct… Já jsem s tímhle nikdy problém neměl. Vždycky mě to dostalo do nějakých průserů, ale vždy jsem se ozval tak, jak to cítím. Ta neúcta vůči ostatním zápasníkům se mě dotkla. Neříkám, že jsem bojoval za všechny. Bojoval jsem za sebe. Já jsem si svojí cestu ve welteru vyšlapal a takhle to bylo všechno shozené.”
Jak Voldemort tipuje bitvu Kincl vs Vémola 2?

Divácky zajímavý zápas, sportovně ale jednoznačný. Vémolův způsob boje je známý. Je to přímočarý zápasník, dělá jednu věc a dělá ji dobře. Kincl je naopak komplexní a může si taktiku vybírat. První kolo rozhodne ráz celého zápasu. Vémola stejně jako s Attilou Véghem bude vytvářet tlak a otevře tím prostor pro Kinclovu reakci.

Vůbec bych se nedivil, kdyby si Kincl zpočátku počkal a ukončil pak Vémolu submisí v průběhu dalších kol. Ten rozdíl v kvalitě je dnes už příliš velký a pro Vémolu nedosažitelný. Pokud Kincl neudělá zásadní chybu, vyhraje.
Mezi takové chyby může patřit i neopatrné vedení trash-talku. Čím více bude trash-talk osobní, tím lépe pro Vémolu. Pro mě je lepší sportovec Kincl. V prvním zápase mezi nimi byl velký váhový rozdíl. Kincl přecházel z velteru a Vémola shazoval ze 100 kilogramů. I přesto prohrál Kincl po dobrém výkonu na body. Pro Vémolu to byl jeden z nejtěžších zápasů kariéry.

Od té doby jako sportovec Kincl roste. Zkusil polskou KSW, kde zápasil s elitou. Vémola už roky stagnuje a nabízí pořád to stejné. Kincl bude muset celých pět kol držet absolutní soustředění bez zásadních chyb. Vémola je v tomto nebezpečný zápasník se silným duševním nastavením. Do poslední vteřiny věří, podobně jako hokejisté Kanady, že může vyhrát i v jasně prohraném zápase,” rozpovídal se bývalý promotér Kareš pro expres.cz.
Jak to vidí Patrik Kincl?

“Určitě pojmu trochu jinak přípravu. Vím, co tam bylo špatně a co naopak fungovalo. Za tu dobu jsem zlepšil přesnost úderů a hodlám v tom dále pokračovat, plus se vrátím lehce ke staré škole. Váhově a silově na tom budu lépe než v prvním zápase. Tenkrát jsem dal jednu vanu a měl jsem váhu. Byl to uspěchaný přechod z welteru do střední,” reagoval Patrik Kincl v rámci otázek a odpovědí na svém IG profilu.

Právě váha samozřejmě hrála velkou roli u takedownů a následném boji na zemi, kde se první zápas přeci jen neodehrával tak často, jak by se asi čekalo. Kincl však od té doby nabral hodně svalové hmoty, takže byl v soubojích s Pirátem i Lohorém nefalšovanou střední váhou. Na Vémolu, který do střední váhy extrémně hubne, sice možná bude stále ztrácet, ale váhový rozdíl mezi oběma borci jistě nebude tak markantní, jako tomu bylo poprvé.
Vémola očekává jasný průběh

“Jsem naprosto přesvědčený, že to bude mít velice podobný průběh jako náš první zápas, od té doby se nic nezměnilo. Oba jsme se posunuli, oba jsme se zlepšili, ale on je prostě přece jenom osmdesát čtyřka není. To, že teďka bůhvíjak nabral, to nemění nic na tom, že on je skvělá sedmdesát sedmička, ale v téhle váze nemá co dělat. A to dokážu v tom zápase, stejně jako v prvním. Očekávám od toho, že to bude víceméně tah na jednu branku a stejný průběh jako v našem prvním zápase. Od té doby se relativně nic moc nezměnilo… Myslím, že už toho bylo řečeno, víc než dost. Já jsem tenhle zápas vůbec nepotřeboval do té doby, než získal můj pás. Mluvil o tom celou dobu on. Takže on ho má, může být happy. A já můžu být happy, že si konečně můžu dojít pro svůj pás. To je celý,” předpovídá Vémola pro iSport.cz.

Pokud se podíváme na statistiky, tak Vémola od prvního souboje s Kinclem stihl 13 zápasů s tím, že prohrál jen jednou s Attilou Véghem, který ho dokázal ukončit v polovině prvního kola. Kincl od souboje s Vémolou stihl 8 zápasů s tím, že také prohrál jen jednou a to s Robocopem Soldicem, kterému jako jeden z mála dokázal vzdorovat až do třetího kola.

Je jasné, že se oba zmínění borci od prvního souboje neuvěřitelně posunuli. Velkou roli by navíc mohlo hrát i to, že se Kincl ve střední váze skutečně usadil a že do ní jen dočasně nenabíral, jako tomu bylo u prvního duelu.
Jak vypadal první souboj Vémola vs Kincl, který se odehrál v XFN?

Souboj Kincl vs Vémola 2 je samozřejmě jedním z nejočekávanějších OKTAGON duelů, ale také jedním z nejkvalitnějších v historii organizace. Proti sobě totiž nastoupí bojovníci, kteří se ve světovém žebříčku pohybují kolem krásného 50. místa. Vémola je totiž v rámci polo-těžké váhy na 49. místě (ze střední váhy odcházel na 55. místě) a Kincl v rámci střední váhy na 52. místě. Hlavní je, že konečně dojde na souboj, na který se všichni tak dlouho těšíme.


1 komentář na “Patrik Kincl vysvětlil, jak se zlomilo přátelství s Karlosem Vémolou”

  1. nechápu….dva roky netrénoval a pak jede trénovat do shootfighters…podle mě se jenom chtěl svézt a zviditelnit na Karlosovi.Proto se ozval jinak mu bylo určitě volný co Karlos prohlašuje…a do teď ho nikdo z Čechů neporazil a ze Slováků jen Attila…nemyslím že to byla velkohubá prohlášení….Kincl je kvalitní fighter a začal jsem mu fandit,ale tou hubou to strašně často kazí…myslím že teď má šanci uspět…ale doufám že ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *