Patrik Kincl reaguje na vlnu vtípků a ostré kritiky, která se valí na Karlose Vémolu

Kincl Vémola

Bylo jasné, že ze souboje Kincl vs Vémola 2 vzejde jeden vítěz a jeden poražený. Také bylo jasné, že se vítěz dočká velkých ovací a poražený silné kritiky, což se také stalo. Karlos Vémola, který na svého rivala nestačil na body, si navíc nepomohl tím, že v oktagonu soupeři nepodal ruku a místo toho klec opustil a zamířil do nemocnice. Následující den se pak samozřejmě přihlásila o slovo klasická lidová tvořivost, díky které jsme na sociálních sítích mohli sledovat celou řadu více či méně ostrých vtípků na adresu Terminátora. Co na to Patrik Kincl?

S kým sa bavíš?! Slovenský bojovník se naštval a šel si podat fanouška u klece

„Ty věci se ke mně dostaly, když jsem to projížděl u snídaně. Dostává solidní kotel. Jo, zasmál jsem se pár věcem,“ reagoval Patrik Kincl pro Expres.cz, zda se k němu dostali vtípky ohledně Vémoly. Litoval rivala? „V tomhle ne. Je to prostě sranda. Není to důvod k litování. Samozřejmě, co jediné, tak jsou ty nenávistné komentáře od lidí. Ve finále si za to však může sám. Říkal, že jsem hovado, že jsem krypl. Já o něm sprostě, si myslím, nikdy neřekl nic. On si to zavinil tímto vystupováním sám. Sklízí to, co zasel ve finále.“

Patrik Kincl hned po zápase vyrazil společně s rodinou a rodinou Davida Kozmy na dovolenou, takže se prý odstřihl od veškerého dění kolem světa MMA, který teď nějakou dobu nesleduje. Vtípky kolem Vémoly se k němu však dostaly, protože jich byly plné sociální sítě.

Už zítra Patrika čeká odlet do Kanady, kam míří společně s Davidem Dvořákem, kterého čeká další důležitý UFC zápas. Další kroky ohledně šampiona střední váhy se tak nejspíš budou řešit až po jeho návratu. O slovo se totiž hlásí Bryczek, ale stejně tak došlo k uvolnění titulu ve welteru, kterému Patrik na domácí scéně dříve vládnul. Uvidíme tedy, jaké budou další kroky.
    

Végh se Vémoly zastal a připomněl, co všechno Karlos pro scénu udělal

„Teď máme možnost vidět, jak funguje svět bojových sportů. Platí zde pravidlo, že pokud člověk vyhrává, tak je největší král, ale pokud prohrává, tak je největší kár. To stejné bylo v době, kdy jsme šli s Karlosem proti sobě poprvé. Do té doby měl sedm výher v řadě a já jsem ho dokázal porazit. Teď měl dalších sedm zápasů a pro změnu prohrál s Patrikem. Lidé ho automaticky odepíšou a hází do šrotu. Říkají, že je starý a že už na to nemá. Byla to stejná situace, ve kterém jsem byl kdysi já,“ rozpovídal se Végh pro Sport.cz.

„Vím, jak se teď cítí. Lidé mě od po porážce proti Zwickerovi rovněž odepisovali, a najednou jsem byl pro něj nejlepší. Tito lidé jsou mimo a neprojevují žádný respekt. Karlose chci v tomhle podržet. Nebýt něj, tak česko-slovenské MMA není tam, kde je. A já jsem člověk, který si tohle pamatuje. Pamatuji si to, že se mi od našeho společného zápasu změnil život. Karlos mi pomohl v tom, abych se měl lépe. Přeju mu, ať se dá co nejdřív do kupy a dáme si proti sobě další krásný zápas.
   

Přeji si, ať tu panuje lidskost. Nejen zápasníci, ale všichni bojovníci si zaslouží větší respekt a úctu. Ti největší hateři jsou ve finále nejubožejší lidé, kteří v životě nic nedokážou. Snad pochopí, že to děláme pro ně. Aby v době, kdy pijí pivo a jí popcorn, sledovali, jak si dáváme do držky, a teče nám krev. Musí si uvědomit, že to je dělané i pro ně. Není to jen o tom, že za to bereme peníze.“

Vémola se totiž hned po souboji stal terčem různých vtípků, memů a koláží, které samozřejmě nejsou Terminátorovi a jeho okolí příjemné. V podobných případech však platí, že jak rychle se objeví, tak rychle také zmizí. Svět sociálních sítí totiž hodně rychle zapomíná, takže Vémola jistě dostane prostor se s prohrou v klidu vyrovnat a naplánovat další postup. Stále je totiž šampionem polo-těžké váhy, takže se logicky nabízí souboj s vítězem souboje Langer vs Poppeck a tedy i prozatímním šampionem divize.
  

Rivala se po zápase zastal i Kincl

„Tohle mě štve. Když jsem odcházel z haly, zastavil mě tam jeden ze securitky, jestli bych mu podepsal tričko a říkal, že viděl rozbitýho Karla a vysmál se mu. To je tak nízký. Ten spor byl mezi náma. Chápu, že si to Karlos udělal dost sám, ale někomu se vysmívat, že je zbitej jak pes, to mě štve. A celou tu dobu, co je tento zápas ve hře, mi tohle vadí. Že i někteří z těch, co mi fandí, jsou neslušní…

Nevím no, možná jsem moc naivní. Ale je to asi i tou atmosférou, že zrovna teď to bylo. Borec by se možná vyspal, a dnes by se taky choval jinak. Emoce tam lítaly, všichni byli rozhicovaní. Dá se to tedy asi pochopit. Karel měl velký prohlašovačky, urážel mě, a teď sklízel, co zasel. Ale mně osobně je to nepříjemný,“ rozpovídal se Patrik Kincl pro iSport.cz.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *