Patrik Kincl dává nahlédnout do zákulisí své přípravy na rivala Vémolu

Kincl Vémola

Pokud vše půjde dobře, v což samozřejmě všichni doufáme, tak se 20.5. na turnaji OKTAGON 43 v Praze dočkáme velkolepé odvety Patrik Kincl vs Karlos Vémola 2, která je pro oba borce hodně důležitým soubojem. Ve hře je samozřejmě titul šampiona střední váhy, ale celá věc je také extrémně osobní. To se odráží i na přípravách obou bijců, které jsou skutečně extrémně náročné. 

Klobouk dolů! Kontroverzní Strickland se v „kauze“ Vlk vs BJP zastal Procházky

„Čím víc se to blíží, tím víc se příprava zintenzivňuje. Aktuálně jsem tedy v celkem náročné fázi. Trénuju většinou dvakrát denně. V sobotu mám jen jeden trénink a v neděli si dávám volno úplně,“ dal Patrik Kincl skrze iSport.cz nahlédnout do své přípravy.

„V pondělí dopoledne mívám silový trénink a na večer wrestling. V úterý je náročná kondiční příprava a odpoledne postojový trénink. Ve středu jedeme techniku a sparingy. Čtvrtek dělám napravovací cvičení nebo jdu na lapy, večer trénink na zemi. Pátek lehké kardio a odpoledne postojové sparingy. Sobota náročný wrestlingový trénink.“

Patrika čeká Karlos, což je hodně specifický bojovník, což vyžaduje i hodně specifickou a jasně směřovanou přípravu, „S mým kondičním a silovým trenérem Petrem Schlegelem vždycky probíráme, o jakého zápasníka se jedná a v čem je silný. Řeknu mu například, že je soupeř z mého pohledu výbušný, má dobrý pohyb v postoji nebo je to třeba silový zápasník. Tomu pak přizpůsobujeme tréninky. Aktuálně je to dost různorodé. Snažíme se to dělat tak, abych byl v zápase v pohodě, ať už by se to pohybovalo v jakémkoliv pásmu. Něco tedy trénujeme v postoji a cvičíme i silové klinče pro případ, že bychom skončili na zemi a já potřeboval vstát a pokračovat dál.“

 

Vémola přiznal, že je pod velkým tlakem, což pro něj není nic nového

„Myslím, že při každém mém zápase je vytvářenej obrovskej tlak. Lidi občas říkají, že si na to člověk musí zvyknout. Ale na tohle se nedá zvyknout, protože každý další turnaj je větší a větší a stejně tak ten tlak je větší a větší. A nikdy se nestane, že by to člověku bylo jedno, nebo že by si na to začal zvykat. Myslím, že mezi ty, co by o tom mohli mluvit, patří třeba Petr ‚Píno‘ Ondruš. Toho ten tlak sežral hrozně. Permoníci mu lítali v hlavě. Stejně tak třeba Milan Ďatelinka, toho to taky semlelo, nebyl na něco podobného připravený. Podobně to bylo s Babou Jagou. Ten taky říkal, že ho to úplně sežralo. Kamkoliv šel, všichni se ho ptali na náš zápas,“ rozpovídal se Vémola pro iSport.cz.

„Takže tlak je to strašnej, tihle to zažili a dokážou si představit, jaký to je. A já to zažívám každý zápas. Ne občas. Každej zápas zažívám tenhle neuvěřitelněj tlak, kdy se mě někteří lidi snaží shodit, že to nedokážu.“

 

Tlak však bude doléhat na oba borce, což se například ve zmíněných soubojích s Mikuláškem a nebo Ďatelinkou ukázalo jako klíčový faktor.

„Teď se na mě vyvíjí strašnej tlak ze všech stran před zápasem s Kinclem, ale já ho ustávám, jako jsem ustál všechno předtím. A jako předtím mi nakonec zvedali ruku nad hlavu, tak i v tomto případě to tak bude. Protože ten tlak ustojím, nepolevím a úplně všechny zničím. A nebudu je ničit mediálně, jako se oni snaží ničit mě, nějakými spory, hádkami a kauzami. Tohle na mě neplatí. Mě to akorát motivuje k lepším výkonům, k lepší přípravě. 20. května v O2 areně to vše skončí. A moc se na to těším,“ navázal Vémola.

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *