Památný okamžik? Trenér vzpomíná na šílený sparing Procházka vs Chimaev

Jiří Procházka Chimaev
Khamzat Chimaev v posledních měsících mluvil o celé řadě soupeřů a dokonce i různých váhových kategoriích. Přirozeně se pro něj nabízí welter a střední váha, ale Vlk se zmiňoval i o polo-těžké váze, které by se prý vůbec nebál. V gymu totiž trénuje s takto velkými borci a navíc měl v minulosti možnost se setkat i s aktuálním šampionem Jiřím Procházkou, v souvislosti s čímž prý došlo na památný intenzivní sparing.
Pirát Krištofič má na titulový duel Vémola vs Ilič jasný názor

“Jiří se u nás ve Švédsku objevil v rámci svého posledního přípravného kempu před podepsáním smlouvy s UFC. Tehdy došlo na historický moment, když se na žíněnce potkal s Khamzatem Chimaevem. Oba borci se chtěli vzájemně zabít. Všichni v gymu na to vzpomínají jako na šílený sparing,” nechal se pro Sherdog slyšet trenér Chimaeva Alan Nascimento.

O tréninku s Chimaevem kolují různé historky, které vlastně v jednom z Breakdownů potvrzoval i Miloš Petrášek, který se do švédského gymu také několikrát podíval. Navíc si přisadil i Darren Till, který se netají tím, že mu Khamzat na tréninku nakopává zadek, což bere jako dobrou věc, protože právě takhle se nejlépe připraví na blížící se bitvy.

Co se však týče tréninku mezi Vlkem a BJP, tak na ten evidentně oba hlavní aktéři vzpomínají odlišně. Tedy soudě podle jejich vyjádření z minulosti, kde Jiří sice přiznal, že ho Chimaev zranil, ale zároveň upozorňoval, že s ohledem na to, jak jinak sparing probíhal, je vlastně klidný.
 

Minulá vyjádření Chimaeva a Procházky

“Je mi to jedno. Klidně půjdu do polo-těžké do 93 kil. Kdo tam teď bude bojovat? Glover Teixeira a Jiří Procházka? Procházka byl u nás v gymu. Zná mě a dobře ví, co dokážu. Však se ho zeptejte, jaké byly tréninky s Chimaevem. Poví vám a nebo možná ne. Nevím, ale je jasné, že s těmito borci dokážu držet krok a mohu se s nimi měřit,” nechal se před několika měsíci slyšet Khamzat Chimaev

Právě v souvislosti se společným tréninkem se mluvilo o tom, že Chimaev Jirku zranil, což BJP částečně potvrdil pro server Calfkicker. “Chimaeva se během rozhovoru před soubojem s Hermanssonem ptali na trénink s tebou, když si jel za Gustafssonem. Říkal, že ti skoro zlomil žebro, takže by si na základě této zkušenosti klidně troufl na polo-těžkou váhu a stal se tam králem,” oslovil zmíněný server Jiřího, který neměl problém reagovat.
 

“Je to pravda, ale žebro nebylo zlomené úplně, spíše nalomené. Během sparringu jsem to navíc vůbec necítil. Však je to úplně jedno. Já dobře vím, jak ten sparring probíhal a díky tomu jsem klidný… Byl to dobrý sparring, ale měl jsem ho v rukách já… Chimaev je dobrý, o tom žádný, ale lepší sparring jsem měl rozhodně s Gustafssonem.”

“Bylo to dobré. Je to skvělý borec. Má hodně dobrý wrestling a také cardio, ale není na tom zase nic až tak speciálního. Je však dobrý,” líčil pak Jiří Procházka na konci roku 2020 v rozhovoru s Jamesem Lynchem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *