P4P král Kamaru Usman už zná dalšího soupeře

Kamaru Usman
Kamaru Usman je ten typ šampiona, který je hodně aktivní. Od chvíle, kdy v březnu 2019 titul získal díky dominantní výhře nad tehdejším šampionem Woodleym, jej totiž obhájil celkem pětkrát s tím, že 3 obhajoby stihl během roku 2021. Postupně totiž porazil Covingtona, Masvidala, Burnse, znovu Masvidala a poté znovu Covingtona. Děsivé na Usmanovi je to, že se vlastně neustále zlepšuje. Běžně se totiž stává, že se bojovník stane šampionem a pak ztratí motivaci a navíc nestačí na sílící konkurenci. Kamaru se však neustále zlepšuje a díky trenéru Wittmanovi znatelně zlepšil postoj, což například vedlo k tvrdému ukončení Masvidala. Usman má navíc to štěstí v tom, že jeho divize nabízí poměrně velké množství vyzyvatelů, takže je stále kde brát. Nyní už je navíc jasné, kdo bude jeho další soupeř.
Kotalík vysvětluje, jak je to ve vězení s posilováním a tréninkem

“100%,” reagoval totiž přímo UFC prezident Dana White na otázku, zda dalším vyzyvatelem pro Usmana bude Leon Edwards. Dana tak potvrdil, že se Leon konečně dočká. Ještě, aby ne. Aktuálně má totiž na svém kontě 9 výher v řadě s tím, že naposledy prohrál na konci roku 2015, kdy jej na body porazil právě Usman. Pro šampiona tak půjde o další hodně zajímavou odvetu.

Edwards sice nevyniká extra atraktivním stylem, ale rozhodně ví, jak se propracovat k výhře. V poslední době si tak například poradil s Diazem, dos Anjosem, Nelsonem, Cerronem a dalšími. Právě po souboji s bývalým šampionem lehké váhy dos Anjosem si dal delší pauzu, po které přišel smolný duel s Muhammadem, který po dloubnutí do oka skončil jako NC. Chuť si tak Leon spravil až v polovině minulého roku, kdy porazil oblíbeného Nathana Diaze, se kterým bojoval ve speciálním pěti-kolovém duelu.
Kdy by na souboj Usman vs Edwards 2 mohlo dojít? Únor, březen i duben už jsou v podstatě z pohledu hlavních zápasů plné. Pokud tedy UFC nechce na karty přidat další titulový zápas. Mnohem pravděpodobnější však je, že na duel dojde někdy kolem poloviny roku.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *