Organizace OKTAGON MMA bude mít vlastní domovský stánek?

OKTAGON MMA

Organizace OKTAGON MMA už nám letos nabídla celkem 6 akcí (31, Prime 5, 32, UDG, 33, 34) s tím, že nás do konce roku ještě 4 čekají. Tou nejbližší je turnaj OKTAGON  35, který se koná v Brně a kterému vévodí titulový duel Patrik Kincl vs Alex Lohoré. Právě v souvislosti s nejbližším turnajem pak bylo potvrzeno, že OKTAGON nově dostane svůj domovský stánek.

Novotný z blízkého zdroje popisuje, v jakém “mlýnském kole” je Chimaev

„Ještě před začátkem stavby získala ARENA BRNO vážného zájemce o pronájem a to jednu z největších českých sportovních organizací OKTAGON MMA. ARENA BRNO, která byla nejlépe hodnoceným projektem v rámci dotační výzvy Národní sportovní agentury, se tak stane kromě HC Kometa Brno domovským stánkem také pro největší česko-slovenskou organizaci bojových sportů a její turnaje v Jihomoravském kraji. JEDEME BOMBY,“ informoval IG profil Arény Brno, který rovnou nabídl i zajímavé grafiky, jak bude aréna vypadat s OKTAGON výzdobou.

Další informace pak nabídl i FB profil Události Brno, Organizace OKTAGON MMA pořádající zápasy bojovníků v kleci má vážný zájem o pronájem plánované multifunkční arény na výstavišti v Brně. Město nyní hledá koncesionáře, který by halu v budoucnu provozoval. OKTAGON nechce být koncesionářem, ale chce s ním pak po jeho výběru uzavřít smlouvu. Výběr provozovatele ale nejspíš nebude hotov do obecních voleb, které jsou 23. a 24. září. Stavbu haly nyní komplikuje finanční situace s ohledem na zdražování stavebních materiálů a energetická krize, ale i protahující se výběr koncesionáře.“

Co to v praxi znamená? To se nejspíš v souvislosti s turnajem OKTAGON 35 dozvíme. Dá se však předpokládat, že právě Brno se do budoucna stane pravidelným dějištěm OKTAGON akcí. Brno je totiž zhruba na půli cesty mezi Českem a Slovenskem, takže je strategicky výhodným místem, aby mohli dorazit fanoušci z obou zemí.

OKTAGON má samozřejmě s Brnem dobré vztahy, protože se zde v období krize konala hned celá řada turnajů s fanoušky i bez nich. Uvidíme tedy, co dalšího se o této spolupráci dozvíme. Promotér Ondřej Novotný totiž hned několikrát avizoval, že by se měl příští rok počet turnajů zvýšit. Doposud to bylo většinou 10, takže se můžeme těšit na ještě větší porci MMA a bojových sportů.
  

OKTAGON se kromě domácí scény zaměřuje i na zajímavou expanzi

„OKTAGON se chce dál rozpínat do Irska a Velké Británie… a chce to udělat po svém. Mluví se tedy o reality show, možná na způsob Velká Británie vs Irsko. Tohle je teď v plánu a tímhle směrem se ubírá pozornost. Vedení se mě ptalo, co by měli udělat jinak, a já jsem jim říkal, že by se mělo napodobit vše, co se stalo na CZ/SK scéně. Je třeba to udělat podobně. To se stalo v Německu, kde se Výzva dost povedla. Zápasy i bojovníci byli skvělí. Navíc je třeba počítat s tím, jaké publikum v Irsku je. To je nezaměnitelné. Navíc pokud tam bude element té rivality mezi národy. Vedení si Dublin oblíbilo. Byli jsme na večeři… a pak jsme byli v SBG, kde jsme samozřejmě jednali s Johnem Kavanaghem, který byl s Lucií Pudilovou v Ostravě a byl z OKTAGONu nadšený. Ideálně se tedy podaří navázat vztahy, upsat pár bojovníků a odstartovat TV show a na to se pak naváže turnaji,“ prozradil anglický OKTAGON komentátor Bryan Lacey v rozhovoru pro Severe MMA.

Bryan samozřejmě není „jen“ komentátor, ale hodně důležitá postava celé expanze, protože má na Ostrovech spoustu kontaktů, které nyní může OKTAGON skvěle využít k navázání vztahů a spoluprací, „Mluvili jsme s celou řadou gymů. V Anglii jsme samozřejmě mluvili s Bradem Pickettem a Shootfighters. Také jsme byli v kontaktu s různými manažery. Zatím je to tedy ve fázi, kdy se hledají talenti, které by bylo možné podepsat. První podpisy by mohly proběhnout velice brzy. Teď máme před sebou několik akcí do konce roku a poté se začne plánovat rok 2023. Už máme nějaké borce a manažery oslovené, takže je to o tom vytvořit nějaké zajímavé duely.“

Je tedy jasné, že expanze do Velké Británie a Irska je na dohled a stejně tak zajímavá Výzva, která proti sobě postaví dva národy s bohatou historií. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *