Organizace FURY FC se distancuje od „slepého“ rozhodčího
K zřejmě jednomu z nejhorších ukončení v nedávné historii MMA došlo minulý pátek v Boeing Center v texaském San Antoniu během zápasu galavečeru Fury FC 76. V hlavním zápase se utkal bývalý účastník Contender Series Edgar Chairez s Giannim Vazquezem a souboj nedopadl vůbec dobře. Prsty v tom měl rozhodčí Frank Collazo. K jeho výkonu se nyní vyjádřila komise a organizace FURY FC.
Vlka Jiří Procházka zvládl levou zadní, ale tohle mu dalo opravdu zabrat

Na turnaji FURY FC 76 se v hlavním zápase střetli Edgar Chairez s Giannim Vazquezem. Ve čtvrtém kole, do té doby velmi vyrovnaného souboje, Chairez uzamkl těsnou submisi (Triangle choke) a to, co následovalo, neznepokojilo nejednoho fanouška a experta. Vazquez ztratil vědomí, zatímco byl škrcen, texaský rozhodčí Frank Collazo to však přehlédl. Ani Chairez si zřejmě nevšiml, že jeho soupeř ztratil vědomí a přešel do další submise a nasadil Vasquezovi Armbar, který držel dalších 20 vteřin, dokud se Vazquez znovu neprobral a neoklepal. Po této hrůzné události vydal mluvčí texaské komise (Texas Department of Licensing and Regulation – TDLR) obecné prohlášení. 

„TDLR si je vědoma obav ohledně jednoho z včerejších zápasů. Všichni rozhodčí TDLR procházejí průběžným školením a každý zápas sledujeme, zda je v něm rozhodčí důsledný,“ stojí v jejich prohlášení. „Rozhodčí pro každý zápas jsou vždy vybíráni ve spolupráci s promotéry.“
Fury FC, zjevně nespokojená s tím, že se na ni přikládá určitá zodpovědnost, také vydala vlastní prohlášení a distancovala se od myšlenky, že „vybírá rozhodčí pro svoje turnaje.

„Úkolem rozhodčího je chránit bojovníka, když se bojovník nemůže chránit sám. V hlavním zápase včerejšího turnaje to rozhodčí nedokázal. I když je práce rozhodčího jednou z nejtěžších v tomto sportu, je potřeba řádného a trvalého školení, které zmírní podobné věci, jako byl právě tento incident. Nenajímáme, neškolíme ani nevybíráme rozhodčí pro naše galavečery,“ napsali představitelé Fury FC na sociálních sítích.

 
 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *