Ondřej Novotný srovnává OKTAGON a UFC a řeší přestupy

Ondřej Novotný Dana White UFC
 

Organizace OKTAGON MMA se v minulosti stala pro několik zajímavých jmen přestupní stanicí do UFC. Před postupem do ligy mistrů v OKTAGONu působili například Muradov, Klein a nebo Dvořák. Tehdy byl OKTAGON je částí cesty do UFC. Nyní se však OKTAGON pomalu dostává do stavu, kdy se UFC sápe i po odchovancích. Příkladem může být Matěj Peňáz, který na konci srpna v rámci projektu Dana White´s Contender Series zabojuje o UFC smlouvu. Navíc je jen otázkou času, kdy podobnou nabídku nebo dokonce rovnou smlouvu dostanou perspektivní mladé hvězdy, jako je například Tichota, Bledá a nebo Keita. Na jednu stranu to může OKTAGONu lichotit, ale na tu druhou jde samozřejmě o hodně citelné ztráty. Jak to vnímá promotér a spolu-majitel OKTAGONu Ondřej Novotný?
Další velká rána pro prvního vítěze Výzvy Gábora Borárose?

“Funguje to tak, že krom tří organizací na světe, si ekosystém vymyslel to, že, když zápasník dostane nabídku z UFC, tak ho ta organizace automaticky pustí. Samozřejmě to tak nemají všichni, ale někteří ano,” vysvětlil Novotný pro Sport.cz. “Podobný případ je i u hokeje, kde české kluby posílají hráče do NHL a také utřou nos, jsou naštvaní. To si nedokázali vyřešit za x desítek let hokeje. My jako nejmladší největší sport tohle ještě nemůžeme mít vyřešené, protože nevíme co se sebou. Neexistuje žádná reálná struktura. Přijde ale čas, kdy se my všichni velcí budeme muset domluvit, jak budeme určité věci dělat. Ale teď ten čas není, člověk s tím nepohne.”

Právě přestupy a jejich úprava se možná časem stanou velkým tématem, “Samozřejmě, že nás to sere. Protože v MMA je to hloupě nastavené a je to věc, která se bude ještě vyvíjet. Je to takové rádoby ultimátní právo, ale takhle by to být nemělo. Jediné, jak se tomu člověk může v tuhle chvíli bránit, je být dostateční velcí. My potřebujeme být dostatečné velcí, abychom podepisovali smlouvy, které tohle nedovolují.
 

UFC je Liga mistrů, o tom se nemusíme bavit. Byť už tam hodně zápasníků je horších, než je v OKTAGONu. Ale jsem rád, že se to ukazuje pozitivní bilancí těch kluků, kteří odcházejí od nás. Když bychom to kombinovali, tak by to aktuálně měli třeba 10-3. Ukazuje se, jak kvalitní organizace jsme a jak těžké je být u nás šampion, což je skvělé.”

OKTAGON si samozřejmě zatím na žádný velký odliv stěžovat nemůže, ale je jasné, že na dohled jsou ztráty dalších zajímavých jmen, s čímž musí vedení počítat a přizpůsobit se tomu.

Zdroj: Sport.cz


 

1 komentář na “Ondřej Novotný srovnává OKTAGON a UFC a řeší přestupy”

  1. Klasickej pytel srajd od Novotnýho. Srovnávat oktagon s UFC? Neskutečná drzost. Taková česká pidi liga, s nanejvýš průměrnýma zápasníkama, otřesnou kvalitou a produkcí si dovolí se srovnávat s UFC. Novotný se asi cítí jako Dana White, jenže oproti němu má děravý kapsy. Výsměch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *