Ondřej Novotný přiznal chybu a vyšel vstříc fanouškům

Ondřej Novotný
Turnaj OKTAGON Prime 5 nabídl celou řadu hodně zajímavých zápasů i momentů, ale nejvíce se od včera diskutuje o výsledku hlavního zápasu, který a body vyhrál Bojan Velickovic, i když většina MA komunita to viděla spíše pro Mátého. Bodoví rozhodčí se však absolutně shodli na tom, že Bojan vyhrál v poměru 29:28. Na OKTAGON, vedení i bojovníky se v komentářích valí kritika, které se Ondřej Novotný rozhodl vyjít vstříc. Přiznal možnou chybu a nabídl “řešení”, které celou situaci lépe osvětlí.
Pukač vysvětluje, proč odmítl nastoupit do třetího kola

Máté vs Bojan. Zápas, jehož výsledek vzbudil velké emoce. Osobně jsem viděl vyhrát Mátého a mnoho lidí společně se mnou, Šarpejem, Mátého týmem a tak dále. Kdybych měl před vstupem do klece po zápase vsadit svůj život na to, kdo vyhrál, tak bych neváhal a přišel bych o něj…

Dnes jsem mluvil s rozhodčími a několika dalšími odborníky a samozřejmě i včera po skončení zápasu. Všichni bodoví mají jasné argumenty, proč to dopadlo 29:28, proč nebylo 3. kolo 10:8 pro Mátého a proč v jejich očích první dvě kola prohrál.

V následujících dnech uděláme videorozbor s komentářem bodových rozhodčích tohoto zápasu, abychom se všichni podívali, co a jak se v tomhle konkrétním duelu bodovalo. Pro fanoušky u TV mohlo být určitě i naše komentováni zavádějící. Samozřejmě neslyšel ho Máté ani jeho tým a ani nikdo v hale, ale to neznamená, že jsme také neudělali chybu v posouzení toho, jak jsme vnímali ten zápas. Evidentně spíše naopak a musíme na tom zapracovat,” vzkázal Ondřej Novotný na svém IG profilu.
Rozhodčí většinou svá rozhodnutí nekomentují a už vůbec ne ti, kteří jsou na bodech, ale v tomto případě se evidentně dočkáme profesionálního rozboru, což je určitě skvělý krok. Komunita totiž více pronikne do pravidel i myslí rozhodčích, což může přispět k lepšímu chápání celého systému.

Co se týče komentáře, ten je často zavádějící a zkreslující napříč organizacemi často je kritizovaný například Daniel Cormier, který protěžuje AKA bojovníky, ale v OKTAGONu je vše umocněno tím, že se o něj stará Ondřej Novotný, který zastává roli spolu-majitele, promotéra, matchmakera, uvaděče, komentátora a celou řadu dalších rolí, což se chca nechca čas od času projeví.

Úvodní foto via OKTAGON MMA