OKTAGON vedení vysvětluje, proč organizace porušila své vlastní pravidlo

OKTAGON

Organizace OKTAGON MMA dlouhodobě razí názor, že titulový souboj a potažmo titul je třeba si zasloužit a že většinou není kam spěchat. V některých vahách jsme tak hodně dlouho neměli vládce, což se však v poslední době změnilo. Částečně se mění i celá politika titulových soubojů, kdy můžeme častěji vídat i prozatímní tituly, což je dáno situacemi v jednotlivých divizích, ale také potřebou promovat akce, protože turnaj samozřejmě působí lépe, když ho zakončuje titulová bitva. I přesto však bylo pro komunitu překvapení, když OKTAGON oznámil, že Aby a Garcia, tedy úplní nováčci, dostanou šanci zabojovat o titul.


 

„Nemám na to dost času,“ přiznává Vémola, že mega souboj nakonec neuvidíme

„Hodně lidí se ptalo, proč do toho jdeme titulem. Vždy jsme totiž říkali, že je třeba se k němu dostat a podobně. To se však stále nějakým způsobem snažíme držet, ale samozřejmě žádné pravidlo není železné.

My jsme chtěli přinést velký zápas. Navíc jsme zjistili, že je Anglie plná chlapíků, kteří měří pod metr třicet a váží 20 kg. Nejsou tu vyšší váhy. Budeme muset nasát ty malé váhy. Našli jsme tedy řešení otevřít muší váhu a otevřít jí zajímavým titulovým zápasem, ve kterém proti sobě nastoupí Aby s velkým příběhem, který nemá kvůli rakovině vejce, ale má obrovské koule, protože jeho boj se životem je opravdu dojemný. Líbí se mi, že mu dáme šanci získat velký světový titul. Půjde proti bratrancovi Anthonyho Pettise Garciou, který má zkušenosti z UFC a má to 9-2. Nebude to vůbec sranda.
   

Mě vždy lehké váhy bavily, protože je to hodně rychlé a akční. Bývá to zajímavé. Hodně lidí mi ohledně toho titulového zápasu psalo, co si to vlastně dovolujeme. Spousta organizací všude po světě, včetně UFC, dokonce rozdala tituly na tiskových konferencích. Lidé rozporují, že chci srovnávat Rousey a Alda. A proč ne?“ vysvětlil ve svém vysílání Ondřej Novotný, proč je souboj Aby vs Garcia rovnou titulový, i když oba v OKTAGONu debutují.

Jedná se tedy o další ohnutí pravidel, na které má však vedení ze své pozice právo. Navíc, jak už bylo zmíněno v úvodu, turnaj působí mnohem lépe a zajímavěji, když vrcholí titulovým zápasem. Aby má navíc za sebou skvělý příběh, který OKTAGON dokáže jistě zajímavě využít k promu, které zrovna turnaj OKTAGON 48 hodně potřebuje, protože lístky se zatím neprodávají tak, jak je tomu na jiných místech, kde OKTAGON působí.
  

Co nás čeká?

4.11. Manchester – OKTAGON 48

Aby vs Garcia – titulová bitva v rámci muší váhy

Finále OKTAGON Výzvy Anglie vs Irsko

Askham vs Doussis

Quickenden vs Smith

Rock vs Pokorný

Wanliss vs Bahník

Yousaf vs Deh

Carthwright vs Račić

Lohoré vs Surdu

Chadwick vs Polívka
    

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49

Moeil vs Todev o titul těžké váhy

Eckerlin vs Apollo

Engizek vs ?

Ilbay vs Fry

Kalašnik vs Stolze

Dyrschka vs ?
    

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

Keita vs Samsonidse – o titul pérové váhy

Lengál vs Bark

Kuzník vs Hosseinpour

Bartl vs Lewis

Široký vs ?

Raška vs ?

Roušal vs ?
    

29.12. Praha – OKTAGON 51 

Veličković vs Michailidis – Finál Tipsport Gamechanger

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *