OKTAGON vedení reaguje na nově vznikající organizace a obecně stav CZ/SK scény

OKTAGON

Organizace OKTAGON MMA se v průběhu posledních let stala jasnou domácí jedničkou, které se navíc minulý rok povedlo expandovat na Německa, na což nyní navazuje i expanze do Velké Británie. Úspěch OKTAGONu samozřejmě inspiroval i další, kteří ho chtějí napodobit nebo se svézt na aktuální vlně.


 

Promotéři Marhanský a Novotný se potkali tváří v tvář a bylo dusno! Co se stalo?

„Mám na to takový názor, že my jsme si to odmakali. Začínali jsme v menších halách a pak větších a větších. Opravdu jsme si to vydřeli. A tak to má, myslím, každý úspěšný podnikatel, když vybuduje nějaký fungující byznys a dlouhodobě udržitelný. A jsou teď lidé, kteří si myslí, že to jde nějak přeskočit.

My jsme opravdu postupně představili v Česko-Slovensku masám krásu toho sportu. Teď si však někteří myslí, že lze přeskočit čtyři roky vydřené práce a hned budou úspěšní. Mysleli si třeba, že skoupí bojovníky, všechny přeplatí a bude to hned fungovat. Ale to je naprostý omyl. Nic nelze přeskočit,“ rozpovídal se Pavol Neruda pro CNN Prima NEWS.
   

„Pak jsou tu organizace, které se snaží zaujmout debilitou, sprostým a podle mě opravdu primitivním obsahem. Svou prací ale vrací bojové sporty zpátky. My se snažíme dělat pozitivní kampaně jako „V každém z nás je bojovník“, bojujeme proti šikaně a podobně. Daří se nám na turnaje zvát celé rodiny, a pak přijdou podobné organizace, které to ničí.

Šokování lidí nějakými nesmysly krátkodobě funguje, ale je mi líto, že se někdo vydává touto cestou, a ještě víc je mi možná líto, že jim na to lidé skočí. Vidíme pak obsah, který bychom vidět neměli a který posouvá celou naši společnost špatným směrem. My se snažíme budovat pozitivní projekty, aby po nás i něco zůstalo, až tady nebudeme.“
   

Paralelně k té konvenční a profesionální scéně totiž vzniká scéna bizarní, kterou reprezentují organizace Clash of the Stars nebo RedFace, které vychází z trendu bojových sportů, ale spojují ho s influencery a bizarem, který hodně táhne napříč spektrem.

Například v sousedním Polsku obě scény fungují vedle sebe s tím, že té bizarní se nadmíru daří a v lecčems překonává své profesionální konkurenty. U nás je vývoj teprve na začátku, tak uvidíme, jak se vše vyvine. Organizace Clash of the Stars je však jasným příkladem toho, že je o bizar enormní zájem. Blížící se akce, která se znovu koná v O2 Universum, se totiž v podstatě vyprodala za pár hodin.
  

Co nás čeká?

7.10. Bratislava – OKTAGON 47

Vémola vs Langer zápas o titul polotěžké váhy

Siwiec vs Gogoladze

Legierski vs Ryšavý

Szabová vs Anderdson

Pukač vs Kohout

Mazúch vs Cordero

Buchinger vs Dohnal

Palasz vs Boukichou

Lopez vs Adamia

Smolková vs Mytilinaki
 

4.11. Manchester – OKTAGON 48

Finále OKTAGON Výzvy Anglie vs Irsko

Quickenden vs Smith

Austin vs ?

Rock vs Pokorný

Wanliss vs Bahník

Yousaf vs ? 

Carthwright vs Račić

Lohoré vs Surdu

Chadwick vs Úškrt
 

18.11. Kolín nad Rýnem – OKTAGON 49

Moeil vs Todev o titul těžké váhy

Škvor vs Doussis

Eckerlin vs ?

Dyrschka vs ?

9.12. Ostrava – OKTAGON 50

Lengál vs Bark

Kuzník vs ?

Široký vs ?

Raška vs ?

29.12. Praha – OKTAGON 51 

Veličković vs Michailidis

 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *