OKTAGON už má soupeře pro UFC bojovníka, který rezonuje ve světě

OKTAGON UFC

Nedávno jsme vás informovali o úlovku, který se podařil organizaci OKTAGON MMA. Novým bojovníkem, který podepsal smlouvu na 4 zápasy, je totiž John Hathaway, u kterého je zajímavostí, že 8 let nezápasil a že je stále platným bojovníkem UFC, jen nyní dostal možnost bojovat i jinde, aby se dostal do tempa a prokázal své kvality. V rámci OKTAGONu ho uvidíme už za dva týdny na turnaji OKTAGON 36 ve Frankfurtu. S kým se utká?

Politika ho dohnala? Khamzat Chimaev je ve velkých problémech?

„MMA legenda se silným příběhem, která je v Anglii absolutní modlou. „The Hitman“ Hathaway v Anglii nebyl nikdy poražen. Následovalo 6 let v UFC, kde byl nejlepším evropským zápasníkem a z 9 zápasů odcházel 7x jako vítěz. V roce 2010 přišla životní rána – byla mu diagnostikována Crohnova choroba, která se s bolestí úderů nedá srovnat. V roce 2014 přestal zápasit v kleci a začal bojovat s nemocí, nad níž se vyhrát nedá, pouze tlumit. „Ty bolesti prostě musíš vypustit z hlavy a trénovat tak tvrdě, jak jen můžeš,“ říká skutečný bojovník, který se nyní senzačně za velkého aplausu po 8 letech vrací na půdě OKTAGONu.

V OKTAGONu se představí další zkušený Brazilec, který umí předvést ultimátní show! Ricardo „Dedé“ má z 11 vítězství 6 ukončení před limitem, z toho 5 KO. V nohách i rukou má skutečné bomby, když to rozjede, které nechutnaly již mnoha borcům. V organizaci RCC si dokonce střihl zápas i se skvělým Arthurem Karavaevem, s nímž nakonec prohrál až na body. Jak se ale tento sebevědomý nabuzený Brazilec popasuje s legendou MMA?“ potvrdila organizace OKTAGON MMA souboj Hathaway vs Dedé.
   

John Hathaway má celkovou bilanci 17-2 s tím, že celkem 9 zápasů dokázal ukončit před limitem. V UFC nastoupil do celkem 9 zápasů, ze kterých si odnesl bilanci 7-2. Bojoval například i s dnes už veteránem Sanchezem, kterého tehdy porazil na body.

Právě poslední duel, který byl dokonce hlavním zápasem UFC akce v Macau, byl pro Hathawye zlomový, protože od Kima inkasoval tvrdé KO loktem z otočky, které kompletně změnilo směr jeho kariéry. Místo rychlého návratu z toho byla 8 letá pauza. „Myslel jsem, že to rychle napravím a budu v pořádku. Nikdy jsem si nemyslel, že to bude trvat osm let a více. Nemyslel jsem si, že budu mít tolik času mimo hru a budu si muset projít těmito věcmi. Za celou tu dobu jsem tak trochu zvadl a ztratil veškerou sílu a sportovní schopnosti. Poslední dva roky jsem to tak nějak získával zpátky a vlastně jsem se vracel do boje,“ přiznal John pro MMA Junkie.
   

Zvláštností je, že Hathaway je stále bojovníkem UFC, které mu však umožní zápasit v OKTAGONu. John je také součástí USADA testovacího programu, takže bude pravidelně testován, Alespoň vědí, že jsem stále čistý. To, co UFC chtějí udělat, je – no, jsem osm let mimo. Nevěděli, co se mnou mají doopravdy dělat. Říkali: ‚Samozřejmě nemáme pocit, že tě můžeme jen tak strčit zpátky, protože nevíme, jaká je teď tvoje úroveň, když jsi byl tak dlouho mimo. Chtěli bychom, abys šel a absolvoval nějakou soutěž někde jinde, a pak se uvidí, jak budeš vypadat a jak se budeš chovat.´

Myslím, že když budu podávat dobré výkony a vypadat dobře, tak si mě zase vyberou. OKTAGON je skvělý. Dávají mi šanci. Mají ve svém welteru několik dobrých kluků. Budu se s nimi chtít utkat a pokud se mi proti nim bude dařit, pak se vrátím do UFC a uvidíme, co tam dokážu.“

Na turnaji OKTAGON 36 tak dojde na málo vídanou situaci. Na akci totiž vystoupí UFC bojovník, který má povolení zápasit jinde, aby znovu prokázal své kvality a pokud se mu to podaří, tak se bude moct do ligy mistrů vrátit.
  

OKTAGON po Německu cílí i na další trh, kde má velké plány

„OKTAGON se chce dál rozpínat do Irska a Velké Británie… a chce to udělat po svém. Mluví se tedy o reality show, možná na způsob Velká Británie vs Irsko. Tohle je teď v plánu a tímhle směrem se ubírá pozornost. Vedení se mě ptalo, co by měli udělat jinak, a já jsem jim říkal, že by se mělo napodobit vše, co se stalo na CZ/SK scéně. Je třeba to udělat podobně. To se stalo v Německu, kde se Výzva dost povedla. Zápasy i bojovníci byli skvělí. Navíc je třeba počítat s tím, jaké publikum v Irsku je. To je nezaměnitelné. Navíc pokud tam bude element té rivality mezi národy. Vedení si Dublin oblíbilo. Byli jsme na večeři… a pak jsme byli v SBG, kde jsme samozřejmě jednali s Johnem Kavanaghem, který byl s Lucií Pudilovou v Ostravě a byl z OKTAGONu nadšený. Ideálně se tedy podaří navázat vztahy, upsat pár bojovníků a odstartovat TV show a na to se pak naváže turnaji,“ prozradil před časem anglický OKTAGON komentátor Bryan Lacey v rozhovoru pro Severe MMA.

Bryan samozřejmě není „jen“ komentátor, ale hodně důležitá postava celé expanze, protože má na Ostrovech spoustu kontaktů, které nyní může OKTAGON skvěle využít k navázání vztahů a spoluprací, „Mluvili jsme s celou řadou gymů. V Anglii jsme samozřejmě mluvili s Bradem Pickettem a Shootfighters. Také jsme byli v kontaktu s různými manažery. Zatím je to tedy ve fázi, kdy se hledají talenti, které by bylo možné podepsat. První podpisy by mohly proběhnout velice brzy. Teď máme před sebou několik akcí do konce roku a poté se začne plánovat rok 2023. Už máme nějaké borce a manažery oslovené, takže je to o tom vytvořit nějaké zajímavé duely.“

Je tedy jasné, že expanze do Velké Británie a Irska je na dohled a stejně tak zajímavá Výzva, která proti sobě postaví dva národy s bohatou historií. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *