OKTAGON šampion Losene Keita zachránil nohu, ale výhru získat nedokázal

Keita

Domácí fanoušci, obzvlášť ti slovenští, už jistě netrpělivě vyhlíží turnaj OKTAGON 42, skrze který se organizace OKTAGON MMA za necelý měsíc vrací do Bratislavy. Původně měl být hlavním zápasem souboj Peňáz vs Čepo, na který čekáme už od finále projektu OKTAGON UDG, tedy od roku 2020, ale Money se bohužel hodně ošklivě zranil, takže se našla víc než odpovídající náhrada v podobě titulové bitvy Sanikidze vs Keita. Právě druhý jmenovaný měl včera zápas, ale další výhru si v něm do statistiky nepřidal.

Lev Vémola ruší Matavaa, Kincla i Végha! Důvod vás překvapí, ale dá se pochopit

Keita se totiž včera představil na turnaji LSFC 1, který měl podtitul Král džungle a kde změřil síly s francouzským bojovníkem Malikem Abdouraguimovem v rámci hlavního zápasu, který byl vypsán ve váze do 155 liber a na jedno desetiminutové kolo. Pravidla však umožňovala výhru jen skrze submisi, ke které sice bylo blízko, když Malik zamkl páku na nohu (viz níže), ale kterou nakonec ani jeden z borců nedoručil, takže duel nakonec skončil jako remíza. Hlavní však je, že nedošlo k žádnému zranění, která u pák na nohy hrozí, ani jiným nepříjemnostem, které by zkomplikovaly blížící se souboj se Sanikidzem, kde se bude Keitovi zem jistě hodit. Sanikidze totiž dokázal, že je tam velice schopný, což okusil i elitní zemař a obrovský talent Tichota, který na Gruzínce v titulovém souboji nestačil.

Hlavním před-zápasem zmíněné akce byl duel Lapilus vs Ayoub. Pokud vám jméno Damien Lapilus něco říká, tak se jedná o borce, se kterým měl Leo Brichta poslední OKTAGON zápas.  Leo tehdy vyhrál ve druhém kole via TKO. I v hlavním před-zápase se nepodařilo doručit submisi, takže byla vyhlášena remíza.

   

Jak bitvu Sanikidze vs Keita vidí bývalý šampion Ivan Buchinger?

„Však Keita už po souboji se mnou mluvil o tom, že by chtěl do pérové váhy. Počítal jsem s tím, že to tak bude. Měl jsem za to, že se s tou váhou bude hodně trápit, ale viděl jsem, že mu to šlo celkem dobře. Zaslouží si to. Co budu povídat? Zaslouží si to. Nic jiného k tomu říct nemohu. Ať vyhraje ten lepší, ale myslím si, že Keita Sanikidzeho zabije,“ reagoval a předpověděl Ivan Buchinger pro Max MMA.

Na turnaji OKTAGON 42, kde na bitvu Sanikidze vs Keita dojde, měl původně startovat právě i Ivan Buchinger, ale nakonec musel být jeho návrat odložen, protože prý stále ještě není fit a připraven naskočit zpět do plného tréninku a poté i do zápasu.

„Můj návrat se také odvíjí od toho, jakého bych dostal soupeře. Záleží na to, jestli bude těžký a nebo lehčí. Ale je pravda, že u mě je to tak, že už lehčí soupeři neexistují. Jsem v poslední fázi kariéry, takže mi teď záleží na každém souboji. Chci být v zápase stoprocentní, takže to předběžně vidím někdy na srpen zhruba,“ nastínil i Buki možný termín návratu.

  

Promotér Novotný je ze souboje a ohlasů fanoušků nadšený

„Jsem nadšený. Musím říct, že jsem nadšený,“ rozplýval se OKTAGON promotér Ondřej Novotný ve svém vysílání v souvislosti s titulovým duelem Sanikidze vs Keita, který dostaneme na konci dubna na turnaji OKTAGON 42 v Bratislavě. „Abychom měli dva hlavní zápasy, kdy jsou všichni čtyři bojovníci ze čtyř různých zemí, aniž by někdo z nich byl Čech nebo Slovák a i přesto jsou fanoušci u nás, v Evropě, ale i ve světě tak nadšení a je kolem toho tolik pozornosti, tak to je fantastické. Extrémně se těším. Myslím si, že všichni víme, co od toho můžeme čekat. Je jasné, že Keita v tom trashtalku bude asi lepší, protože Sanikidzeho angličtina zatím není na takové úrovni, aby mu stačil. Víme, že Sanikidze je velký borec, což by mohlo hrát roli v zápase. Například vysoký Rony byl relativně blízko k tomu, aby porazil Keitu. Velký soupeř je pro Keitu těžký.“


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *