OKTAGON na prodej? Marhanský prozrazuje, jak vnímá Novotného a jeho práci

Marhanský OKTAGON Novotný

Nedávno jsme vás informovali o konfliktu, ke kterému došlo mezi promotérem organizace RFA Borisem Marhanským a promotérem organizace OKTAGON MMA Ondřejem Novotný. Oba se totiž potkali ve VIP sekci po nedávném koncertu Kontrafakt a bylo z toho dusno, které musel krotit slovenský veterán Attila Végh, o čemž se dočtete níže. Jak tedy Marhanský Novotného po tomto incidentu vnímá a co říká na jeho práci?


 

Tadeáš Růžička reaguje na doživotní ban, který mu dal Ondřej Novotný

„Myslím, že na tuto otázku nechci odpovídat. Po posledním setkání se můj pohled na něj dost změnil, ale nemám v úmyslu na něj útočit,“ reagoval Marhanský na dotaz od MMA Memes, jak vlastně spolumajitele OKTAGONu vnímá.

A co říká na jeho práci? Jsou tu jiní lidé, kteří mohou posoudit jeho práci. Vypadá to, že se mu daří, a i když si lidé budou myslet, že kecám, tak chci, aby se dařilo všem a každému. Za každým úspěchem je spousta neúspěchů a spousta práce, takže závidět někomu může jen člověk, který nikdy nepodnikal, a to já opravdu nejsem. Často teď vidím prohlášení o hodnotě jejich organizace, takže kdo ví, jestli ji nehodlají brzy prodat, jinak si tato prohlášení neumím vysvětlit.“

Hodnota OKTAGONu se často skloňuje v návaznosti na běžící expanze do Německa a Velké Británie, kde organizace získává čím dál větší vliv, takže by bylo bláznovství teď projekt prodávat. A pokud by se nějaký zájemce přeci jen našel, tak má Novotný v hlavě sumu, kterou jen tak někdo nezaplatí.
   

 Novotný v červencovém rozhovoru mluvil o možné hodnotě OKTAGONu

„My jsme s Palem jediní majitelé OKTAGONu, držíme každý 50 procent a v tu chvíli hrajete na úplně jiném hřišti. Samozřejmě platí, že za UFC dostali čtyři miliardy dolarů, z toho sám Dana White 400 milionů a na týden se z toho zbláznil, což je reálná historka.

Když za námi dnes někdo přijde, tak říkám, že se můžeme bavit, ale už jsme trochu nachytření a také trochu namyšlení. Muselo by jít o něco, co by nám totálně změnilo život. Musela by to být šílená nabídka, která nás vystřelí na Měsíc. Sám mám konkrétní číslo v hlavě, které když vyslovím, tak si zase všichni řeknou, že jsem se úplně pomátl,“ prozradil Ondřej Novotný pro CzechCrunch.
   

Bavíme se tedy o vyšších miliardách? „Je to takhle velké. Teď je ještě otázka, v jaké se bavíme měně.“

Zatím však asi nic podobného nehrozí. OKTAGON má totiž jasný plán, za kterým si sebevědomě jde. „Nejlépe to řekl Palo, že chceme být formule 1 bojových sportů. To by byl náš ultimátní cíl a sen. Jezdit po zemích v Evropě, možná Euroasii či arabském světě, mít pravidelné zastávky, na které se budou lidé těšit, vždycky by to v daném městě naším turnajem žilo. Všichni by věděli, že jednou za rok přijedeme do Stockholmu, do Manchesteru a fungovalo to jako kočovný cirkus, na který se těšíte a vždycky je to událost.“ 

   

Jak to vlastně bylo s konfliktem mezi Marhanským a Novotným?

V průběhu neděle se k nám dostaly informace o tom, že mělo po koncertě skupiny Kontrafakt dojít k blíže nespecifikovanému konfliktu mezi RFA promotérem Borisem Marhanským a OKTAGON promotérem Ondřejem Novotným. Informace byly hodně kusé a nejasné, ale následně se nám podařilo získat vyjádření RFA strany, které najdete níže.

„Ve zkratce: Šli jsme s Tinou na after-party po koncertu Rytmuse a hned na úvod, když jsme vešli do VIP sektoru, tam seděl Attila, se kterým jsme se pozdravili. Hned za ním seděl Novotný, se kterým se Tina pozdravila, a tím, že jsem kolem něj musel projít, tak jsem si řekl, že nebudu jako malé dítě a nebudu dělat, že ho nevidím, a normálně jsem ho pozdravil a řekl jsem, jestli si podáme ruce a zapomeneme na všechny spory.

     

Na to mi arogantně řekl, že by si s člověkem, jako jsem já, nikdy ruku nepodal, což mě samozřejmě nenechalo chladným. Říkal jsem si totiž, že člověk jako on se nad tu situaci určitě povznese a můžeme se normálně akceptovat. Nestalo se tak, takže jsme si vyměnili pár ´hezkých slov´ a pak nás tuším Attila nějak rozdělil a bylo po srandě. Každopádně to byl můj poslední pokus o to mít s tímto člověkem nějaký normální vztah,“ vysvětlil Boris Marhanský pro MMA Shorties, co se mezi oběma promotéry stalo.

Situaci nejspíš nepřidala ani nedávná výměna mezi Borisem Marhanským a Pavolem Nerudou, který v jednom z rozhovorů reagoval na skutečnost, že navzdory obviněním dostává Tadeáš Růžička titulovou šanci a rázem byl oheň na střeše.

    

Marhanský si nedávno vyměnil názory s Nerudou, který reagoval na Růžičkův zápas

„Vůbec tomu nerozumím. Podle mě je to jen velké zoufalství, že nemají nikoho, kdo by jim pořádně přitáhl pozornost. A proto to chtějí zkusit takovýmto skandálem, aby jim to udělalo čísla. Což souvisí s tím, co už jsem řekl, jde jim o sledovanost za každou cenu. Je jim jedno, co to znamená, jestli ten člověk někomu ublížil, což je nesprávné propagovat. Jde jim prostě o to, aby měli za každou cenu pozornost a vydělali na tom nějaké peníze. Je to úplně mimo a vůbec ten krok nechápu. Myslím, že to o samotné organizaci něco říká,“ komentoval Pavol Neruda situaci pro CNN Prima News.

Z titulové šance nejsou nadšení ani fanoušci, kteří v komentářích často zmiňují, že by se měla celá akce bojkotovat. Háček je však v tom, že plánovaná akce vzniká ve spolupráci s organizací IAF, která by se mohla na vlně negativních reakci nechtěně svést. 

   

Marhanský pohotově vrátil úder a připomněl Nerudovu minulost

„Nechtěl jsem už na OKTAGON reagovat, ale teď, když jsem si přečetl článek jednoho z majitelů OKTAGONu, který má znovu potřebu do nás nějak šít a rýt, tak jsem si řekl, že na to odpovím. Je to totiž neskutečné pokrytectví, co tihle dva lidi předvádí. Už co jsme začali, tak měl Novotný v kuse potřebu se vyjadřovat. Říkal o mně, že jsem Voldemort, že jsme jako XFN a do roka skončíme. Samozřejmě se nic z toho nepotvrdilo. Stále mluví o tom, že končíme, ale my přitom teprve začínáme.

Četl jsem dnes, jak Pavol Neruda mluví o tom, jací jsme hrozní a jaká jsme organizace, že jsme dali šanci Tadeášovi. Prý nám jde jen o sledovanost a tak dále. Pojďme si tedy, Palo, říct něco o tobě. Ty jsi taková morální ctnost, že už asi nosíš i duhové vlajky. Mám však pocit, že právě ve věku, jako je teď Tadeáš, jsi běhal po Bratislavě a v jedné diskotéce jsi dával pásky. Byl jsi páskovač. Kandidoval si tehdy za fašistickou stranu. Jsou články, kde tě označují za neonacistu. Vůbec ses tím netajil.

    

Pak, když se začalo dařit byznysu, k čemuž ti gratuluji, protože jsem nikdy neřekl, že to děláte špatně, jsi přetočil kabát a omlouval ses, že to byla minulost a chyby, které nelze vzít zpět. Lidé ti druhou šanci dali. Sponzory máte, lidé s vámi spolupracují, i když jsi byl neonacista. Ty chceš moralizovat směrem k Tadeášovi a nám, že jsme mu dali druhou šanci?

Je hodně případů a vy to dobře víte, jaké zápasníky, které nebudu jmenovat, jste postavili, kteří mají daleko větší kriminální minulost než Tadeáš. Nechci však těm bojovníkům kazit kariéry. Dobře však víte, že kdyby o tom novináři psali, tak máte daleko větší kauzy a daleko větší hříšníky, než je Růžička.

    

To byl i důvod k tomu, že jsme se rozhodli, že Tadeášovi šanci dáme. Růžička sice udělal a nebo neudělal něco hrozného, nevím, o tom rozhodně soud. Minimálně to video, které jsme viděli, je zavrženíhodné. Já se s tím vůbec neztotožňuji. Když však vidím, že lidé, kteří mají na kontě daleko horší věci, jsou akceptovaní a Tadeáš je kamenovaný, tak jsem si řekl, proč bychom mu neměli dávat šanci, když daleko horší lidé šanci mají.

Tadeáš se tím sportem živí a pokud by druhou šanci nedostal, tak by se asi nevydal správnou cestou. My mu tu šanci dáme. Věřím tomu, že se jí chytí. Druhá šance se dává jen jednou a on to ví. Tadeáš mi hodně věcí vysvětlil, takže věřím, že se poučil z chyb. Pokud soud rozhodne, že udělal něco trestného, tak si to bude muset odpykat. Pokud soud rozhodne, že nic trestného neudělal, tak bude žít s tím, že da ven video, na které asi nikdy nezapomene a které je hrozné. Bude s tím muset žít. 

    

To, že je výborný sportovec, asi nikdo nepopře. To, že ho moralizuješ ty, Palo, s tvojí minulostí, to je opravdu směšné. Opravdu směšné. Jsem rád, že už jsi sluníčkář a že ses změnil. Je to super, gratuluji ti, ale zkus neodsuzovat druhé. Ty jsi dostal druhou šanci, tak věřím, nám jí taky dovolíš dát,“ rozpovídal se Boris Marhanský na svém IG profilu, kde se vyjádřil k Nerudovi, ale také Růžičkovi.


1 komentář na “OKTAGON na prodej? Marhanský prozrazuje, jak vnímá Novotného a jeho práci”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *