OKTAGON má ambice zastínit KSW a UFC! Kolik potřebuje ke světovému rekordu?

OKTAGON

Když organizace OKTAGON MMA oznámila, že se letos nepodívá na fotbalový stadion jen jednou, ale hned dvakrát a to rovnou do obří frankfurtské haly pro až 60 000 fanoušků, tak si mnozí klepali na čelo s tím, že podobnou akci není možné vyprodat. Samo vedení avizovalo, že cokoliv nad 30 000 prodaných lístků bude úspěch. To však ještě nikdo netušil, že se 30 000 prodá za týden a že za zhruba 2 týdny bude pryč přes 40 000 lístků. Sen o plné hale a překonání světového rekordu je tak reálný. Kolik OKTAGON potřebuje?


Naštvaný Diego Kotlár se opřel do Clash promotéra Le Syho! Chce miliony a zápas

OKTAGON vedení původně oznámilo, že počítá s kapacitou 55 000 míst. Už to se zdálo hodně, ale po zhruba 14 dnech zbývá „jen“ 15 000 lístků, takže je jasné, že se bude kapacita navyšovat. A to nejen kvůli zájmu, ale i kvůli snaze zastínit kolosy UFC a KSW. Ty totiž mají na kontě světové rekordy v návštěvnosti MMA akcí. Kolik fanoušků se jim podařilo přilákat?

Světový rekord v největší MMA akci drží KSW, které na turnaj KS 39: Colosseum prodalo 57 776 lístků. UFC se zapsalo do dějin turnajem UFC 243: Whittaker vs Adesanya, který v roce 2019 v Melbourne sledovalo 57 127 fanoušků. Magickým číslem, na které teď bude OKTAGON cílit, je jistě 58 000. Tolik prodaných lístků by totiž zajistilo zastínění UFC i KSW. Hala má navíc údajně kapacitu až 65 000 míst, takže má OKTAGON ještě stále prostor k dalšímu navyšování.

Co se týče rekordu v návštěvnosti akce zaměřené na bojové sporty, tak ten drží organizace PRIDE a K-1, které v roce 2002 přilákaly na turnaj Shockwave 91 107 fanoušků.

 

Co nás čeká?

8.6. Praha – OKTAGON 58

Vémola vs Végh 2 – o titul polo-těžké váhy

Kincl vs Peňáz – o titul střední váhy

Kozma vs Surdu

Duque vs Machaev

Legierski vs Wanliss

Apollo vs Gogoladze

Korkmaz vs Amirkhani

Petrášek vs Sami

Rock vs Pokorný

Zawada vs Mazúch

Ilbay vs Tripšanský
   

20.7. Bratislava – OKTAGON 59

Lima vs Magard 2 – o titul bantamové váhy

Paradeiser vs Torres

Barborík vs Rajewski

Čepo vs ?

Kníže vs Úškrt

Ďatelinka vs Raška

Szabová vs ?

Bogdanović vs Keita
    

21.9. – Brno – OKTAGON 60

Kalašnik vs ?

Lengál vs ?

Roušal vs ?

12.10. – Frankfurt – OKTAGON 61

Jungwirth vs Eckerlin

Coga vs ?

Engizek vs ?
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *