Odveta s Teixeirou nebyla osobní přání? Procházka dává nahlédnout do zákulisí

Jiří Procházka

Nyní je v podstatě jasné, že už souboj Procházka vs Teixeira 2 nikdy neuvidíme, protože Glover po tvrdé prohře s Hillem ukončil kariéru, ale ještě nedávno jsme se na souboj těšili, protože měl znamenat první titulovou obhajobu pro šampiona Jiřího Procházku. BJP si dokonce Glovera přímo vybral, i když se zmiňovala i další jména jako Blachowicz a nebo Ankalaev, ale nyní přiznal, že to vlastně nebylo úplně jeho osobní přání.

Hledá se Vašek Sivák? Proč nedojde na velký titulový souboj v Rusku?

„Příběh celé odvety s Teixeirou nebyl úplně moje osobní přání. Tak nějak to vyšlo ze situace. Nebudu úplně popisovat, jak se k tomuto zápasu došlo, ale tím chci především říct, že zápasy, do kterých jdu, které beru a ve kterých vím, že ukážu svůj maximální potenciál a to, na čem pracuji, musí obsahovat člověka, ze kterého cítím nějakou hrozbu a výzvu. Cítím, že toho člověka chci překonat. Teď do mé váhy přijdou lidé, kteří tohle ve mně budou vzbuzovat a já jim za to děkuji. Těším se,“ přiznal Jiří Procházka na svém YouTube kanálu, že byla odveta přeci jen výsledkem procesu, který nebyl úplně veřejně prezentován.

Právě s ohledem na zmíněnou výzvu Procházka nelituje, že už se s Teixeirou nepotká, protože ho čekají jiné zkoušky, „Když jsem viděl Gloverův poslední zápas, ve kterém podle mě předvedl o dost, každý na to má jiný názor, ale podle mě tam nepředvedl ani z půlky to, co se mnou. Už od začátku z něj šlo cítit, že ten hlad po vítězství neměl takový. I když to bylo v Riu, vysněný zápas, ale nevím. Když jsem ho viděl, tak jsem si říkal, že po našem souboji už měl oznámit konec. Je lepší odejít důstojně. On vydrží nesmysl, má srdce válečníka. Je to něco, pro co se narodil, ale člověk musí vědět, kdy je konec. Je mu 43 a teď se pral s Hillem, kterému je 31, a myslím si, že to bylo znát.“
  

Dana White potvrdil slib

„Ano, potkal jsem se dnes na akci s Jiřím a prohodili jsme pár vět. Ptal jsem se ho, jak se má. Rozhodně na něj nebudu nijak tlačit, aby se vrátil co nejdříve. Chci, aby si vzal všechen čas, který potřebuje na to, aby byl zase 100%. Nechci ho dostávat pod tlak, aby měl pocit, že to všechno musí rychle vyřešit, protože tak to není.

Je to nastavené tak, že má čas a až bude 100% tak bude 100%. Nepřeju si, aby se na cokoliv tlačilo. Pokud vše půjde dobře, tak je samozřejmě na stole souboj s Hillem. Nechci však před něj stavět jakékoliv termíny. Je to prostě tak, že kdokoliv bude mít v daný moment titul, tak až bude Jiří 100%, tak se bude muset utkat právě s Procházkou,“ potvrdil znovu Dana White, jak je to na vrcholu polo-těžké váhy nastavené.
 

O této dohodě už mluvil sám Jiří i jeho tým, ale dobře víme, jak to občas se sliby UFC je. V tomto případě to však vypadá naprosto jasně, protože White podobnou myšlenku v poslední době zopakoval hned několikrát. Ve chvíli, kdy bude připraven skočit do boje, tedy Jiří opravdu dostane titulovou šanci a je jedno, kdo zrovna bude titul držet.

To je samozřejmě velké uklidnění. Vedení na Jiřího navíc evidentně nijak netlačí, což je dobře. Sám BJP se nechal slyšet, že chce být samozřejmě fit co nejdříve, ale že to na druhou stranu nechce nijak uspěchat. Hledá se tedy cesta, která bude snoubit rychlost a kvalitu, což je asi to nejideálnější řešení. V UFC PI se navíc o Jiřího starají specialisté se špičkovým vybavením, což celé věci jen pomáhá.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *