Odlišný Teixeira pro MMA Shorties líčí, jak se těší na odvetu s BJP

Jiří procházka Glover Teixeira

Minulý víkend se konal velkolepý turnaj UFC 281, kterého se přímo v New Yorku zúčastnil i Marcel (IG Mixx Sports Media), který pro vás v USA sbírá záběry a materiály ze zákulisí. Marcelovi se přitom podařil husarský kousek, protože měl šanci položit Danu Whiteovi dotaz na po-turnajové tiskové konferenci a ještě před samotnou akcí navíc “ulovil” krátký rozhovor s Gloverem Teixeirou, který už vyhlíží titulovou odvetu, na kterou dojde 10.12. na turnaji UFC 282 v Las Vegas.

Sivák vyhrál, ale pak se hodně zlobil na vyzyvatele, kterého hnal z ringu

“Samozřejmě se na naší odvetu moc těším. Je to neuvěřitelný bojovník, takže se moc těším na to, až si to spolu dáme znovu v odvetě,” reagoval Teixeira, který měl právě skrze turnaj UFC 281 důvod k radosti. Jeho svěřenec a kamarád Alex Pereira totiž dokázal v pátém kole otočit zápas a stát se tak novým UFC šampionem střední váhy.

Právě Pereira, který je skvělý postojář, samozřejmě Gloverovi hodně pomáhá v přípravě, “S Alexem trénuji už hodně dlouho. Je skvělé, že mám možnost se poměřovat s někým, jako je právě on. Je to elitní borec, který mi má hodně co předat, což se před soubojem s Procházkou rozhodně hodí.”

Glover je zkušený veterán, který má jasně daný styl, ale i přesto ve své hře samozřejmě udělal několik změn. V prvním souboji se totiž hned několikrát unáhlil, čímž dal soupeři prostor se dostat z krizové situace, což bude chtít jistě změnit, “Jasně, budu zase trochu jiný Glover. Člověk se samozřejmě musí neustále posouvat. Pokud bych zápasil tak jako v prvním souboji, tak bych zase prohrál. Je třeba se měnit a přizpůsobovat.”
Dana White pro MMA Shorties o Procházkovi 

“Co si myslím o Jiřím Procházkovi? Myslím si, že je to úžasný bojovník. Miluju ho,” reagoval Dana White s úsměvem na tváři. “Co čekám od odvety? No, první zápas byl sakra skvělý. Bylo to nahoru dolů pro oba borce. Když už si člověk myslel, že jeden vyhraje, tak přišel zvrat a naopak. Pořád se přelévalo, kdo má zrovna navrch. Ten zápas mohl skončit opravdu jakkoliv. Byl to skvělý zápas a já jen doufám, že odveta na tom bude hodně podobně.”

Dana White se tedy evidentně na odvetu, která, co do číslovaných akcí, uzavře sezonu 2022, hodně těší. Samozřejmě se na ní těší i fanoušci a Jiří Procházka, který by však asi s Danou úplně nesouhlasil. Jiří totiž rozhodně nechce opakovat divokou bitvu, kterou jsme viděli minule, ale místo toho chce souboji vládnout a vést ho, což znamená, že se nedostaneme do problémů a naopak do nich dostane soupeře.
Titulová odveta se potvrdila zhruba dva měsíce před jejím konáním, což však prý není problém 

“Já neberu dvou-měsíční přípravu, že je to málo času. Spíš naopak. Za mě jsou dva měsíce úplně nádherný čas, za který se toho dá stihnout opravdu hodně když člověk ví, jak nakládat se svým tělem. Všechno jsme zatím udělali správně, jen jsem teď trochu nakřáplý, ale to je na tento týden úplně v pořádku, protože stejně nebudu moct úplně trénovat. Pojmu to jako regeneraci, což se pak v konečném důsledku projeví na vyšperkování kondice. Za mě je to tedy úplně akorát na Glovera, na soupeře, se kterým jsem už šel. Tento čas mi absolutně stačí,” prozradil Jiří Procházka před odletem pro Sport.cz a další média.

Jiří samozřejmě započal přípravu ve svém domácím Jetsaam Gymu, kam za ním přijel například i šampion střední váhy Patrik Kincl, který má před odvetou s Vémolou, a nebo obr Daniel Škvor. V polovině listopadu se pak Jiří společně s trenérem Hovězákem přesunul do New Yorku, odkud zamíří do Las Vegas, kde bude příprava vrcholit.

Jiří má samozřejmě tu výhodu v tom, že už s Gloverem šel. Navíc si je vědom toho, že se mu první zápas úplně nepovedl, takže je nyní připraven předvést výkon, který původně plánoval, ale který se mu nepodařilo zrealizovat. Je vlastně až děsivé, že Jiří svůj poslední výkon vnímá jako jeden z horších, když se mu díky němu podařilo nabídnout jednu z nejkrásnějších titulových bitev, na jejímž konci bylo epické ukončení. BJP však šel do souboje s tím, že mu bude vládnout, což bude moct naplnit v blížící se odvetě.
UFC 282: Startovka

Procházka vs Teixeira 2

Lawler vs Ponzinibbio

Rosas vs Perrin

Pimblett vs Gordon

Mitchell vs Topuria

Blachowicz vs Ankalaev

Shahbazyan Lungiambula

Quarantillo vs Hernandez

Brown vs Silva

du Plessis vs Till

Rozenstruik vs Daukaus

Curtis vs Buckley

Silva vs Salvador

Saaiman vs Lawrence

OSP vs Gustafsson


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *