Od roku 2013 nedal KO! Nyní to odnesl Viktor Pešta

Viktor Pešta Omari Akhmedov
 

V rámci střední váhy organizace UFC se sice Omari Akhmedov nijak výrazněji neprosadil, ale na druhou stranu se dokázal dostat do TOP 15 a měřit síly s elitními bojovníky. Za zmínku stojí jeho zápasy s Weidmanem, Vettorim, Heinischem a dalšími. V rámci své premiéry v polo-těžké váze však minulý rok narazil, když s Youngem prohrál ve třetím kole via TKO. Obecně se tedy čekalo, že  by si měl bývalý zápasník těžké váhy a bývalý šampion organizace OKTAGON MMA Viktor Pešta s touto výzvou poradit a získat první cenné vítězství na cestě za milionem dolarů. To se však nestalo, protože Akhmedov šokoval.
Promotér Novotný reaguje na Mikuláškovo chování! Co odveta?

Akhmedov totiž do souboje vlétl jako uragán a hned Peštu zasypal jedovatými kopy, kterými ho chtěl zpomalit a znesnadnit mu pohyb tak, aby pak mohl rozjet své pověstné capáky. “Wrestling a tvrdý capáky jsou podle mě jeho nejlepší zbraně. Hlavní změna v přípravě teď bude změna tréninkových partnerů, aby stylově a rozměrově co nejvíc odpovídali. Doposud jsem trénoval hlavně s těžkými váhami,” byl si Viktor při oznámení soupeře vědom, co ho čeká, ale v samotném zápase bohužel tlak zastavit nedokázal.

Akhmedov totiž začal rozjíždět své pověstné capáky, které šly sice do krytu, ale bylo vidět, že s Viktorem otřásly. Dokonce ho donutily k tomu, aby se vrhnul po takedownu, který však Omari snadno ubránil a následně využil toho, že se Viktor při vstávání nekryl a poslal mu tvrdý hák, který znamenal konec. “Tohle je jasná ukázka toho, že velikost není vše. V tomto případě rozhodovala rychlost,” reagovali komentátoři.

Akhmedov, kterému ještě před aktualizací po poslední výhře patří v rámci polo-těžké váhy 36. místo na světě, má celkem na svém kontě 8 TKO/KO ukončení s tím, že poslední KO se mu povedlo v roce 2013. V rámci UFC vyhrával spíše na body, ale nyní evidentně chytil druhý dech.
 

Turnaj PFL 1 celkově nabídl celou řadu skvělých zápasů a spektakulárních ukončení. V rámci polo-těžké váhy se dařilo i Wilkinsonovi a nebo poslednímu vítězi šeku na milion dolarů Carlosi Juniorovi, který soupeře uškrtil hned na začátku prvního kola. O hlavní zápas se pak postarala doslova přebíjená Collard vs Stephens, ze které jako vítěz na body odcházel první jmenovaný.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Professional Fighters League (@pflmma)

 


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *