Obrovská šance! Lajoš Klein reaguje na souboj s živoucí UFC legendou

Klein Miller UFC

První Slovák v UFC Lajoš Klein se nám naposledy představil v boji na nedávném londýnském turnaji UFC 286, kde remizoval s Herbertem. Z posledních 3 zápasů to má tedy 2-0-1, což je skvělá bilance. Nyní už má navíc Klein potvrzený další zápas, o kterém se dá s klidným srdcem říct, že půjde o bitvu se skutečnou UFC legendou, která má na kontě doslova desítky zápasů na té nejvyšší úrovni.

S předstihem víme, jaký bizar nás čeká na turnaji Clash of the Stars 5?

„Tak zápas už máme venku. Včera večer se to už začalo šířit na zahraničních serverech. Já jsem to zveřejnil dnes. Je to Jim Miller. Někteří, kteří jste mi psali, jste tipovali správně, ale tou dobou jsem vám to nemohl potvrdit. Moc se na tento zápas těším. Je to extrémně zkušený soupeř. Má na kontě 41 UFC zápasů. To mluví samo za sebe. Myslím, že v rámci váhy zápasil snad s každým.

Bude to velmi těžký zápas, ale o to více se na to těším. Sdílet klec s takovými zápasníky byl vždy můj sen. Jsem moc rád, že mám takové jméno. Je to sice trochu narychlo, protože jsem původně počítal s tím, že budu mít zápas v červenci, nakonec je to začátek června, ale koneckonců to nic nemění, protože jsem stále v přípravě,“ reagoval Lajos Klein na skvělý zápas.

Novějším fanouškům možná jméno Jim Miller moc neřekne, ale ve skutečnosti jde o živoucí legendu, která má na kontě celkem 53 zápasů. Svůj první UFC zápas Miller absolvoval v roce 2008 s tím, že bojoval s takovými jmény, jako je Maynard, Ludwig, Diaz, Tibau, Henderson, Lauzon, Medeiros, Cerrone, Dariush, Chiesa, Sanchez, Poirier, Pettis, Hooker, Oliveira, Guida a mnoha dalšími. Zkrátka dlouhé roky měří síly s těmi nejlepšími z nejlepších. Případný skalp takové legendy by tedy byl pro Kleina sakra cenný.

O turnaji, který se koná 3.6., zatím víme to, že mu bude vévodit souboj Hermansson vs Allen. Do akce pak jdou i Tate, Elliott, Onama, Caceres a další.
 

Celý rozhovor s Kleinovým manažerem Majerčíkem, který dal nahlédnout do zákulisí

Dobrý den, už za týden má Martin Buday další UFC zápas, ve kterém bude mít šanci navázat na předchozí úspěchy. V jakém složení vlastně tým vyrazil a jaká je obecně nálada a hlavně forma?

Zdravím, ano, Martin Buday má za týden další zápas. Tentokrát se tým rozhodl, že poletí 10 dní před zápase, aby byl prostor pro pořádnou aklimatizaci a dělání váhy, protože Martin měl bohužel znovu zdravotní problémy. Klasicky měl opět COVID, jak už je u něj dobrým zvykem.

Nálada v týmu je jinak výborná. Složení je jako u minulých zápasů, kdy se slavil úspěch, tedy hlavní trenér Úškrt, trenér postoje Kuruc a trenér země Kováč. Badymu podle mě bude soupeř vyhovovat. Samozřejmě ho nijak nepodceňujeme, v prvním kole bývá extrémně tvrdý. Ve svém posledním souboji s Barnettem to rozjel v prvním kole a mále doručil ukončení, ale zatavil se a nakonec prohrál. Začátky zápasu však má velmi dobré a nebezpečné. Bady si na to bude muset dát pozor. 

Bady má za sebou přípravu v domácích gymech, ale vyrazil i do Polska do ANKOSu. Připravený je skvěle. Je na tom dobře kondičně i silově, takže už to jen musí přetavit do zápasu.
Martin to má aktuálně v UFC 2-0. Dá se říct, že mu případná výhra zajistí další smlouvu?

Víceméně se dá říct, že Bady po tomto zápase získá novou smlouvu. V UFC je zvykem, že se nová smlouva řeší před posledním zápasem, který v kontraktu zbývá. Bady má za sebou dva zápasy a nyní jde do třetího. Samozřejmě je nyní extrémně důležité, jak ten souboj dopadne. Od toho se pak budou odvíjet podmínky dalšího kontraktu. Věříme, že by mohlo dopadnout ukončení, díky čemuž by pak Bady dostal to, co si zaslouží, tedy výhodný kontrakt, co se týče i finanční stránky.

Stáj Mayerson Management pod svými křídly sdružuje celou řadu elitních domácích bojovníků a bojovnic. Můžete zhodnotit, jak se zatím v roce 2023 dařilo?

První čtvrtletí roku 2023 pro nás nebylo nijak extra úspěšné. Zápasy měli například Klein, Úškrt, Paradeiser a nebo Smolková. Všichni dobře víme, že Lajoš nakonec přivezl remízu. Rado neuspěl v prvním kole projektu Tipsport Gamechanger, ale i tak považujeme za úspěch, že si v tomto projektu vybojoval svoje místo. Veronika předvedla fantastický výkon v americké organizaci UFL. Sice původně z turnaje vypadla, ale díky výbornému výkonu a nesplnění váhy na straně soupeřky dostala šanci jako lucky loser, takže se do turnaje vrací. Jediný, kdo zachraňoval čest managementu, byl ve výborné formě bojující Rony, který v Mnichově ukončil Šikiće.
 

Když už jsme u té minulosti, můžete nastínit i nejbližší budoucnost, co například bojovníky a bojovnice v blízké době čeká?

Určitě, co se týká novinek, tak to vezmu postupně. Z toho, co se rýsuje, mohu říct, že nás čeká doslova fantastické období. Lajoš Klein, jak se už brzy dozvíte, bude v podstatě za pár týdnů bojovat se skutečnou legendou UFC. Na tento zápas se všichni opravdu velmi těšíme.

Jak už jsme zmiňovali, příští týden jde do boje Buday. Znovu zopakuji, že je výborně připravený a že si jde vybojovat nový a výrazně lepší kontrakt, hlavně co se týká finančních podmínek.

Vojto Barborík je ještě stále po operaci, takže rehabilituje. Jeho další zápas tak přijde někdy v září, říjnu nebo obecně kolem podzimu.
  

Matěj Peňáz? Kolem něj se znovu dějí velké věci. Opět nás kontaktovalo UFC. Vedení ho chce znovu vidět v Contender Series. Máme už na stole srpnové datum i soupeře, což je velice dobrý postojář a šampion organizace, která je známá hlavně v USA. Zatím to nechci víc konkretizovat, ale Matěj Peňáz má datum a soupeře. UFC by ho zkrátka znovu rádo vidělo v Contenderu.

Rado Úškrt. Jak už jsem říkal, ten si vybojoval účast v projektu Tipsport Gamechanger. MMA ho zase hodně baví. Sice to nedopadlo tak, jak jsme si představovali, ale první půlka zápasu byla velice dobrá. Řešil se další OKTAGON zápas, ale právě skrze to, že vyrazil s Badym do USA, nedopadla Bratislava ani Praha. Rozhodli jsme se tedy přijmout nabídku od FABRIQ, kde to bude zajímavý zápas se zahraničním OKTAGON veteránem. Půjde o zajímavý souboj na začátku června.

Marek Mazúch má před sebou další OKTAGON zápas, ve kterém se střetne se zajímavým soupeřem. Už brzy se určitě duel zveřejní.
  

Rony Paradeiser jde v Oberhausenu se zkušeným anglickým veteránem, který má za sebou zápasy v celé řadě předních organizací. Rony si chce pojistit svou titulovou šanci. 

Roman Paulus má příští týden zápas v Bratislavě. Bude to souboj svou mladých talentů, který slibuje hodně zajímavou podívanou.

A nakonec Veronika Smolková, která se představí v květnu ve druhém kole turnaje UFL, kde si zatím udělala skvělé jméno, díky čemuž dostává další šanci.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *