Objeví se Hasbulla v oktagonu UFC? Je jako rocková hvězda, říká White

white, Hasbulla

Internetová hvězda Hasbulla Magomedov se objevil i uznávaném deníku New York Times a prezident UFC Dana White ho přirovnává k rockové hvězdě. Hasbulla se díky svým virálním videím a kontaktům stal globální senzací. Někdo ho miluje a někdo mu nemůže přijít na jméno, každopádně jedno je jisté – kam přijde, tam vzbuzuje pozornost.

Ani druhá premiéra nevyšla! Soldić tvrdě padl! UFC veteráni naopak bodovali

I když je možná těžké definovat, co dělá influencera influencerem, jedno je jisté: vzbuzuje pozornost bez ohledu na to, co dělá. Někdy je jejich práce snadno pochopitelná, mohou to být začínající komici, instagramoví modelové nebo herní streameři. Jindy mají prostě jen fascinující přítomnost, díky níž lidé investují do sledování jakýchkoli projektů, s nimiž se spojí. Jedním z nejpozoruhodnějších MMA influencerů je Hasbulla Magomedov.

Dvacetiletý mladík, který trpí vrozenou vadou, jež mu brání v růstu, se stal přes noc jakousi senzací internetu nejen MMA komunity, jakmile se začal objevovat na videích, která sdílel bývalý šampion UFC v lehké váze Khabib Nurmagomedov a další dagestánští sportovci. Brzy poté, se stal internetovou celebritou s miliony sledujících na různých platformách sociálních médií. 
Jeho rostoucí sláva upoutala pozornost jednoho z nejznámějších světových deníků, New York Times. Ten nedávno uveřejnil článek o Hasbullově příběhu. Článek je plný citací, například i od prezidenta UFC Dany Whitea, který Magomedova nazývá „rockovou hvězdou“. Odbornice na zdraví se naopak obává, že nejen média zneužívají influencerův trpasličí vzrůst pro zábavu. 

Hasbulla a zápas v UFC?

Prezidentovi UFC Danu Whiteovi se celá myšlenka kolem Hasbullovy popularity zdá poměrně jednoduchá. Ačkoli zaručuje, že tento muž nikdy nebude bojovat v oktagonu, Magomedovovo charisma nelze popřít. 

„Tenhle kluk díky své osobnosti a díky tomu, že ho mají všichni rádi, dostal příležitosti, kterou většina lidí na celém světě nikdy nedostane,“ řekl a dodal: „Hasbulla je lidská bytost, která žije svůj vlastní život a dělá svá vlastní rozhodnutí. Lidé ho obdivují. Lidé ho milují. Je jako rocková hvězda.“
Doktorka Erin Pritchard, přednášející v oboru zdravotního postižení a vzdělávání na Liverpool Hope University, projevila větší obavy o to, jak se k influencerovi chovají ostatní lidé. Zatímco vztah, který Magomedov zřejmě má se svými vrstevníky a dalšími celebritami, může většina diváků považovat za „hravý“, Dr. Pritchard (která sama trpí trpasličím vzrůstem) varuje před nebezpečím dehumanizace jednadvacetiletého mladíka nebo toho, že ho lidé nebudou vnímat jako dospělého.

„Komentáře k jeho videím jsou vždy typu: „je tak roztomilý“,“ řekla Pritchard. „No, ale je to dospělý muž. Chovají se k němu jako k dítěti, zvedají ho a posazují si ho na koleno. Západní společnost odlidšťuje malé lidi. Nevidí postiženého člověka, vidí v něm něco nového.“

A jak vnímáte Hasbullu vy?

 Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *